Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada ing master bahar donemi icin yardim

Study in Germany
pilar

Mesaj gönderen pilar » Pzt Eki 31, 2011 1:45 am

Merhaba,

%100 Ingilizce egitim veren bir universiteden mezun oldum. (Almanya\'da bazi okullar Toefl yerine kabul ediyor diye gordum bir yerde sanki? Asil ustunde durmak istedigim konu bu)

Almancam hic yok.

Almanya\'da Ingilizce yuksek lisans yapmak istiyorum. Bahar donemi basvurulari icin son tarih 15 Aralik. Bilmiyorum Toefl\'i almak icin biraz gec kalmis olabilirim. Cunku sinava girdikten sonra 3 hafta icinde sonuclar geliyor. Ucu ucuna ya yetisir ya yetismez. Risk almiyim diyorum istedigim puani alamayabilirim bu kadar kisa surede.

Sartli kabul alabilir miyim bahar donemi yada kis donemi icin simdiden?

Hangi okullara basvurabilirim? Yetisebilir miyim? :S

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 31, 2011 12:32 pm

Merhaba

ingilizce bolumler icin sartli kabul olmuyor maalesef.

ceren223

Mesaj gönderen ceren223 » Pzt Ara 31, 2012 2:48 pm

Merhaba
Bahar doneminde ing egitim veren herhangi bir yuksek lisans programina baslamak icin ocak ayi icinde basvuru yapmak mumkun mu?
Lojistik alaninda nisan ya da mayis ayinda egitime baslayan herhangi bir universite var mi?

chemiker

Mesaj gönderen chemiker » Cmt Oca 05, 2013 2:35 am

[quote]ceren223 tarafindan yazilan metin:

Merhaba
Bahar doneminde ing egitim veren herhangi bir yuksek lisans programina baslamak icin ocak ayi icinde basvuru yapmak mumkun mu?
Lojistik alaninda nisan ya da mayis ayinda egitime baslayan herhangi bir universite var mi?[/quote]

Benim gordugum kadariyla zaten pek cok universitenin bahar donemleri nisan ayinda basliyor...Son basvuru tarihleri de degisiyor sanirim universitelere gore...

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Oca 05, 2013 2:56 am

[quote]ceren223 tarafindan yazilan metin:

Merhaba
Lojistik alaninda nisan ya da mayis ayinda egitime baslayan herhangi bir universite var mi?[/quote]
yaz donemi basliyormu bilmiyorum ama Uni Duisburg-Essen Lojistik bolumunde ingilizce olarak master olanagi sunuyor diye biliyorum uninin internet sitesinden bakarsan daha iyi bi sonuc alabilirsin

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Oca 05, 2013 3:04 am

[quote]pilar tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

%100 Ingilizce egitim veren bir universiteden mezun oldum. (Almanya\'da bazi okullar Toefl yerine kabul ediyor diye gordum bir yerde sanki? Asil ustunde durmak istedigim konu bu)

Almancam hic yok.

Almanya\'da Ingilizce yuksek lisans yapmak istiyorum. Bahar donemi basvurulari icin son tarih 15 Aralik. Bilmiyorum Toefl\'i almak icin biraz gec kalmis olabilirim. Cunku sinava girdikten sonra 3 hafta icinde sonuclar geliyor. Ucu ucuna ya yetisir ya yetismez. Risk almiyim diyorum istedigim puani alamayabilirim bu kadar kisa surede.

Hangi okullara basvurabilirim? Yetisebilir miyim? :S[/quote]

yukarda dendigi gibi ingilizce sartli kabul verilmiyor.
bahar donemi icin son basvurular 15 ocak yani genelde boledir nerde okudun 15 aralik diye ?
15 ocaga kadar yetistirirsin sonucta %100 ingilizce veren bir okuldan mezunsun.

zkurt

Mesaj gönderen zkurt » Cum Tem 29, 2016 8:41 am

[quote]pilar tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

Almancam hic yok.

Hangi okullara basvurabilirim? Yetisebilir miyim? :S[/quote]

Bu mesaj baya eski ama yeni goren arkadaslar icin soyluyorum. Eger bolumunuz %100 ingilizce ise hatta Lisanstan once ingilizce hazirlik da okuduysaniz hazirlik okulu belgenizi gondererek kabul alabilirsiniz. Toefl, IELTS hicbirine girmenize gerek yok.

refresh

Mesaj gönderen refresh » Cmt Tem 30, 2016 10:23 am

Turkiye\'de %100 Ingilizce egitim veren bir universiteden mezunken 3 yil kadar hergun Ingilizce konusmak zorunda oldugum bir isim ve referanslarim varken ielts ya da toefl istendi benden, her okulun duzeni farkli olabiliyor ezbere konusmayalim. Mesela ielts toefldan daha kolaydir aceleniz varsa ielts daha avantajli.

cemec

Mesaj gönderen cemec » Cmt Tem 30, 2016 12:37 pm

Abi bende %100 ingilizce egitim aldim lakin ielts ve toefl admissionda cok ise yariyor cogu uni aldigin %100 ingilizceyi onemsemez direk ielts toefl belgesi ister

zkurt

Mesaj gönderen zkurt » Cmt Tem 30, 2016 1:37 pm

[quote]refresh tarafindan yazilan metin:

Turkiye\'de %100 Ingilizce egitim veren bir universiteden mezunken 3 yil kadar hergun Ingilizce konusmak zorunda oldugum bir isim ve referanslarim varken ielts ya da toefl istendi benden, her okulun duzeni farkli olabiliyor ezbere konusmayalim. Mesela ielts toefldan daha kolaydir aceleniz varsa ielts daha avantajli.[/quote]

Benim "DAAD International Programmes in Germany 2016" sitesinden baktigim tum ingilizce master programlari english bachelor degree yi kabul ediyordu. Ezbere konusmuyorum. Bazi istisnalar olabilir ama geneli bu sekilde.

https://www.daad.de/deutschland/studien ... ograms/en/

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cmt Kas 05, 2016 11:32 am

merhabalar, toefl internet ciktisi ile basvuru yapabilir miyiz universitelere? bende Aralik\'ta girecem sinava ama orjinal sonucu beklersem basvurular icin baya gecikmis olacam. nasil yapabilirim, noter veya fahri konsolosluklar onaylar mi toefl internet sonuc ciktisini?