Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TOEFL IBT

Study in Germany
Zeynepp

TOEFL IBT

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Eki 20, 2010 6:46 pm

merhaba arkadaslar;

vizemde sorun ciktigindan vize bekleme surecinde Toefl a hazirlanacagim. konuyla ilgili tecrubelerimi ve bilgilerimi bu baslikta paylasacagim. aramizda daha once Toefl sinavina girmis olanlar da deneyimlerini paylasabilirler, boylece sitemizin ingilizce bolumunun icerigi de zenginlesmis olur. ingilizce akademik hayatta cok onemli oldugundan Toefl bir cogumuzun hayatinda onemli hale geliyor.

daha once DSH ya hazirlandigimi yazmistim simdi de nereden cikti bu Toefl diyebilirsiniz :D benim Almanya\'da okuyacagim bolumde derslerin bir kismi Almanca bir kismi Ingilizce bu yuzden hem Toefl a hem de DSH ya ihtiyacim var. Daha once 2008 yilinda Toefl a girip yeterli puani almistim ama internet uzerinden olan 2006 yilindan beri baslayan Internet Based Toefl\'da ilk deneyimim olacak. yeni sistemde Toefl da artik grammer bolumu yok konusma, dinleme, okuma ve yazma var. sinavin her bolumu internet uzerinden bilgisayarla oluyor. writing kisminda 2 kompozisyon yaziliyor. her bolumun tam puani 30 puan, toplamda sinav 120 uzerinden. universiteleri dil yeterliligi icin istedikleri puan genelde 80 (Harvard gibi okullarda bu baraj 100). simdiye kadar Toefl a girmis arkadaslarin en cok zorlandigi kisim tahmin edilebilecegi uzere Speaking yani konusma. sanirim benim de kendimi gelistirmem gereken bolum bu bolum olacak. haftaya Toefl denemelerini cozmeye baslayacagim, tecrubelerimi sizinle paylasirim :D

Toefl IBT nin icerigi ile ilgili onumuzdeki gunlerde genis kapsamli bir yaziyi paylasacagim.

muhammet

TOEFL IBT

Mesaj gönderen muhammet » Çrş Eki 20, 2010 7:00 pm

Sana kolay gelsin zeynep 1,yil once bende almistim toefl :)...Calisirken pek stres olmuyooo gayet rahat ancak sinav ortami tek kelime ile igrenc...Neden mi ? Ayni sinifta 20 kisi sinava giriyorsun...Tabi pc basinda...Buraya kadar hersey Ok...Ancak sorun su...Ayni anda herkez ayn kismi yapmiyor...Yani sen pc basinda reading yaparken yan masadaki arkadas speaking yapiyor...Ve sadece bu degil...Dusun sen listening yapiyorsun o anda diger 5 kisi speaking yapsin....ne olur ? Konsantrayon 0....Umarim sana bu olmaz ama bundan kacmak zor...Ben oyle bir ortamda sinava gircegimi dusunmuyordum...Bence toefl a gurultulu ortamda hazirlan...Tv karsisinda ne bilim...bul bi yerler iste...Bir diger noktada listening yaparken sakin ufak kulaklik kullanma....Yani su kulak icine yerlesen kulakliklarla listening calismaaa...Neden mi ? Sinavda sana buyuk bir kulaklik vericekler ve buyuk kulaklikla sesi alma kalitesi dusuyor...Buda performansini dusurur...Benden soylemesi...Sinav nasilsa ona gore hazirlan....Kitap falan tavsiyesi istersen...Logman biraz agirdir...Barrons :) tam kebap...Saten sinavda cok ust seviye degil bence Barrons un ayarinda :)....Bende bolumunu merak ettim neymis bu hem toefl hem dsh isteyen bolum? :) Kolay gelsinnn...

Zeynepp

TOEFL IBT

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Eki 20, 2010 7:17 pm

[quote]muhammet tarafindan yazilan metin:
Sana kolay gelsin zeynep 1,yil once bende almistim toefl :)...Calisirken pek stres olmuyooo gayet rahat ancak sinav ortami tek kelime ile igrenc...Neden mi ? Ayni sinifta 20 kisi sinava giriyorsun...Tabi pc basinda...Buraya kadar hersey Ok...Ancak sorun su...Ayni anda herkez ayn kismi yapmiyor...Yani sen pc basinda reading yaparken yan masadaki arkadas speaking yapiyor...Ve sadece bu degil...Dusun sen listening yapiyorsun o anda diger 5 kisi speaking yapsin....ne olur ? Konsantrayon 0....Umarim sana bu olmaz ama bundan kacmak zor...Ben oyle bir ortamda sinava gircegimi dusunmuyordum...Bence toefl a gurultulu ortamda hazirlan...Tv karsisinda ne bilim...bul bi yerler iste...Bir diger noktada listening yaparken sakin ufak kulaklik kullanma....Yani su kulak icine yerlesen kulakliklarla listening calismaaa...Neden mi ? Sinavda sana buyuk bir kulaklik vericekler ve buyuk kulaklikla sesi alma kalitesi dusuyor...Buda performansini dusurur...Benden soylemesi...Sinav nasilsa ona gore hazirlan....Kitap falan tavsiyesi istersen...Logman biraz agirdir...Barrons :) tam kebap...Saten sinavda cok ust seviye degil bence Barrons un ayarinda :)....Bende bolumunu merak ettim neymis bu hem toefl hem dsh isteyen bolum? :) Kolay gelsinnn...[/quote]

tavsiyelerin icin cok tesekkur ederim. bende de barrons var ama Almanya\'da biraktim :D onun disinda Cambridge in cdleri var ama sanirim evdeki kaynaklari cok kullanamayacagim. bu hafta 5.5 haftalik toefl hazirlik kursuna yazildim evde kendim calismak istemedim. zaten evde de cok sikiliyorum. 10 kisilik sinifla bilgisayar laboratuarinda yapilacakmis dersler. orada nasil hazirlanmamiz gerektigini olmasi gerektigi gibi ogretirler diye tahmin ediyorum. sinava da yine gittigi kursda girerim heralde cunku alistigim ortamda daha rahat olur heralde.

gorkemd

TOEFL IBT

Mesaj gönderen gorkemd » Çrş Eki 20, 2010 10:32 pm

tek kelimeyle sacmalik ve insan haklarina aykiri bir sinav :D sinavdan ciktigimda o gun boyunca kendime gelemedim :) speaking konusuna gelince, gercekten benim konusma sorunum yok karsimda bir insan olunca rahatca konusup sohbet edebiliyorum ama sinavda konusmak gercekten zor. ingilizce oldugu icin zor degil, ayni speaking sinavini turkce yapsalar ben gene dusuk alirdim :D , calisma olarak Cambridge CD guzel tavsiye ederim, gerci ben baska bir kaynak kullanmadim o yuzden kiyaslama yapamayacagim. sinava girceklere basarilar.

henrymorgan

TOEFL IBT

Mesaj gönderen henrymorgan » Sal Ara 20, 2011 5:18 pm

neden ielts degil de toefl ? bu sikintilarin ielts sinavinda pek yasanmayacagini soyleyebilirim.
the more ekmek, the more kofte :P

alp22

TOEFL IBT

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Ara 21, 2011 5:01 pm

ben de ikinci donem ingilizce kursuna gitmeyi dusunuyorum.almanyada ingilizce kursa gidip toefl ya da ielts yazan var mi arkadaslar