Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Lisans eğitim 25 yaş üstü

Study in Germany
ymnars

Almanyada Lisans eğitim 25 yaş üstü

Mesaj gönderen ymnars » Çrş Tem 05, 2017 12:53 pm

Arkadaşlar merhaba, ben Almanyada lisans eğitimi almak istiyorum ancak yaşım nedeniyle çıkabilecek sorunlar için endişeliyim kısaca bilgilerim şunlar

-eylül 91 doğumluyum ve erkeğim
-2009 öss sınavına girdim 33bin falandı sıralamam %1lik bir dilim, Gazi Ünv makine mühendisliğini kazandm
-geçen senelerde okula gitmedim, ama kaydımı sildirmedim
-lise not ortalamam 70,93 gibi birşey anadolu lisesi mezunuyum
-almanca bilmiyorum ama ingilizce lisans görmek istiyorum

Würzburg uygulamalı bilimler ile konuştm bana şartlı kabul verebileceklerini söylediler şart ise toefl eylüle kadar, yukarda bahsettiğim gibi vizeye başvurabilirim önceleri fena bir öğrenci değilken sonraları dibe vurdum denebilir, durumumu nasıl değerlendiriyorsunuz vize için, teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanyada Lisans eğitim 25 yaş üstü

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 05, 2017 3:03 pm

Okulu bitirmedigin ve hic almancan olmadigi icin vizede sorun cikarirlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ymnars

Mesaj gönderen ymnars » Çrş Tem 05, 2017 3:27 pm

Nasıl üstesinden gelebilirim bu sorunun birde okumak istediğim bölüm ingilizce ve ilk 2 sömestır almanca hazırlıgı var buna rağmen almanca bilmemem neden bir sorun

John

Mesaj gönderen John » Çrş Tem 05, 2017 4:28 pm

ymnars, öncelikle hoşgeldin foruma. "Neden sorun?" sorunun cevabı vakti zamanında Türkiye'den okumak istiyorum diye Almanya'ya gelen birçok kişinin okulu bırakmalarıyla alakalı. Okulu bırakanlar tabiki de Türkiye'ye dönmüyorlar, bir şekilde işçi statüsünde çalışmaya başlıyorlar. Türkiye'den geçmişte uyanıklık, üçkağıt yaparak gelen böyle bir sürü kişi olduğundan onlar da temkinli davranıyorlar. Daha geçen gün en kolay şartlı kabul nasıl alınır da Almanya'ya kapak atarım diye soranlar vardı forumda, biz tepki gösterince de ben idealistim diye cevap verdiler. Hiçbir makale okunmamış, araştırma sıfır ama söz gelimi idealistler. "Neden sorun?" sorusunu böyle kendi çıkarları için gelecek nesillerin önünü kesenlere sormak lazım.
Bunu aşmak için Türkiye'de B1 seviye Almanca öğrenmeni tavsiye ederim, özellikle bu sebepten ötürü vizede red veriliyor. Bir de vize başvurusunda motivasyon mektubuna neden okulu bitiremediğini düzgün bir dille açıkla, sağlık vs. sorunun olduysa bunları belirt. Kolay gelsin

Ek: Geçen Eylül ayında studienkolleg yapan bir kardeşimiz bir yandan harçlık çıkarmak için dönercide çalışmaya başlamıştı. Ramazan ayında yaptığımız bir sohbet sırasında bana okulu bırakıp tamamen restoran işine yoğunlaşacağından ve bu işte çok para olduğundan bahsetti. Ben her ne kadar ona Türkiye'den gelen çok fazla insan bu tip işleri yapıyor, Avrupa'da bizim daha çok yöneticilik yapan kişilere ihtiyacımız var dediysem de haklısın ama Almanya'da okumak zor diyip konuyu kapattı.

ymnars

Mesaj gönderen ymnars » Çrş Tem 05, 2017 5:23 pm

Teşekkürler john, doğru diyorsun bizim ülkede suistimal edilen şeylerden biride yurtdışı meselesi sanırım, anladıgım kadarıyla almanca şart olmasada onların gözünde önemli bir madde, bilemiyorum zaten yaşım ilerledi toefla yoğunlaşmam lazım, bir yandanda almanca sertifikası, öteki yandanda ön staj istiyorlar. Beni endişelendiren bunlara ciddi bir zaman ayırıp yapabilirim ama yinede bana vize vermezlerse işte o beni biraz üzer. Kaldıki en azından yılbaşından önce vizeye başvurmak isterdim 1 sene daha geçmeden

John

Mesaj gönderen John » Çrş Tem 05, 2017 5:48 pm

Kısmetin böyleymiş karamsar olma. Keşke biraz daha erken başlasaydın bu işlere, yılın ilk 6ayı bitti bile. Hayırlısı olsun.

avarose

Mesaj gönderen avarose » Sal Eyl 12, 2017 1:11 pm

merhaba. eğitim geçmişi ve yaş konusunda baya benzeriz. son durum nedir senin açından ?

ymnars

Mesaj gönderen ymnars » Sal Eyl 12, 2017 7:30 pm

avarose yazdı: Sal Eyl 12, 2017 1:11 pm merhaba. eğitim geçmişi ve yaş konusunda baya benzeriz. son durum nedir senin açından ?
1 hafta sonra pasaportum kargoya verilmiş, yani tahmin ediyorumki red ve eğitim geçmişi dolayısıyla, almanca sertifikam yoktu ancak toefl alıp gittim görüşmeye istenen puanı geçmiştim, tam kabul almıştım üniversiteden.

avarose

Mesaj gönderen avarose » Sal Eyl 12, 2017 7:55 pm

ymnars yazdı: Sal Eyl 12, 2017 7:30 pm 1 hafta sonra pasaportum kargoya verilmiş, yani tahmin ediyorumki red ve eğitim geçmişi dolayısıyla, almanca sertifikam yoktu ancak toefl alıp gittim görüşmeye istenen puanı geçmiştim, tam kabul almıştım üniversiteden.
tebrikler bende b2 ve testas puanlarımla görüşmeye gitmeyi düşünüyorum. sizce etkisi olur mu ?

ymnars

Mesaj gönderen ymnars » Sal Eyl 12, 2017 8:50 pm

avarose yazdı: Sal Eyl 12, 2017 7:55 pm tebrikler bende b2 ve testas puanlarımla görüşmeye gitmeyi düşünüyorum. sizce etkisi olur mu ?
beni yanlış anladın sanırım ben "RED" yedim, evet olur diye düşünüyorum eğitim durumunla alakalı her belge, staj, dil, bir kurs sertifikası falan ne varsa götür.

avarose

Mesaj gönderen avarose » Sal Eyl 12, 2017 8:57 pm

ymnars yazdı: Sal Eyl 12, 2017 8:50 pm beni yanlış anladın sanırım ben "RED" yedim, evet olur diye düşünüyorum eğitim durumunla alakalı her belge, staj, dil, bir kurs sertifikası falan ne varsa götür.
he anladım. ama sizinde önceden yazdığınız gibi aylarını ve emeğini harcayıp red yeme durumu var.ekim ayında başlayacaktım kursa ve sınavlara hazırlanacaktım. en iyisi hiç başlamamak

Lakarar

Mesaj gönderen Lakarar » Sal Eyl 12, 2017 9:43 pm

Hocam senin isin en kolayi direk üni.kazandigin belgeni yolluyorsun sartli kabule adamlar sana sartli kabul veriyor vu burda 2 sene dil kursunda almanca ögrenip sinavi gecmen icin firsat veriyorlar. Lisans egitimini almanca al bence cok avantajin olur. Bundan dolayi kendini Toefl icin zorama.Direk üni. kazandigin belgenle basvur.Sahsen ben yaptim aynisini suan burdayim Essen üni. de egitim görüyorum.

avarose

Mesaj gönderen avarose » Sal Eyl 12, 2017 9:52 pm

Lakarar yazdı: Sal Eyl 12, 2017 9:43 pm Hocam senin isin en kolayi direk üni.kazandigin belgeni yolluyorsun sartli kabule adamlar sana sartli kabul veriyor vu burda 2 sene dil kursunda almanca ögrenip sinavi gecmen icin firsat veriyorlar. Lisans egitimini almanca al bence cok avantajin olur. Bundan dolayi kendini Toefl icin zorama.Direk üni. kazandigin belgenle basvur.Sahsen ben yaptim aynisini suan burdayim Essen üni. de egitim görüyorum.
eğitim geçmişiniz sorun olmadı mı sizde ?

Lakarar

Mesaj gönderen Lakarar » Sal Eyl 12, 2017 10:13 pm

Egitim gecmisini sorun etmiyorlar onu senin Türkiyede ki kendi üniversitenle halletmen gerekir dondururmusun yoksa ayrilirmisin orasi snein kararin

avarose

Mesaj gönderen avarose » Sal Eyl 12, 2017 10:50 pm

Lakarar yazdı: Sal Eyl 12, 2017 10:13 pm Egitim gecmisini sorun etmiyorlar onu senin Türkiyede ki kendi üniversitenle halletmen gerekir dondururmusun yoksa ayrilirmisin orasi snein kararin
okul sorun etmiyor da konsolosluk sorun ediyor deniyor.

ŞİMŞEK

Mesaj gönderen ŞİMŞEK » Cum Oca 26, 2018 1:08 am

Merhaba ben Türkiye’de bi lisans eğitimi bitirdim.ikinci bir bölüme başlamak istiyorum bunu Almanya’da yapabilmem mümkünmü? Bu konuda sağlıklı bilgi verebilecek birisi varmı acaba? Bu arada İstediğim bölümü spor akademisi cevabınız için teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 06, 2018 1:49 pm

ŞİMŞEK yazdı: Cum Oca 26, 2018 1:08 am Merhaba ben Türkiye’de bi lisans eğitimi bitirdim.ikinci bir bölüme başlamak istiyorum bunu Almanya’da yapabilmem mümkünmü? Bu konuda sağlıklı bilgi verebilecek birisi varmı acaba? Bu arada İstediğim bölümü spor akademisi cevabınız için teşekkür ederim

Evet mümkün.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ŞİMŞEK

Mesaj gönderen ŞİMŞEK » Pzr Şub 18, 2018 11:32 pm

Nasıl bi yol izlemem gerekiyor peki yardımcı olurmusunuz bu konuda ?

wuppi

Mesaj gönderen wuppi » Pzr Mar 04, 2018 5:39 am

ŞİMŞEK yazdı: Pzr Şub 18, 2018 11:32 pm Nasıl bi yol izlemem gerekiyor peki yardımcı olurmusunuz bu konuda ?
Bir sürü prosedür var, baska basliklar altinda uzun uzun anlatilmistir, bence önce forum icinde bi arastirma yap.
Kisaca bilgi vermek gerekirse, okuyacagin bölüm almanca olucaksa, bi üniversiteye sartli kabul icin basvuru yapman lazim. sartli kabul iki sene icinde almanca ögrenip dil sinavini verebilmene bagli okul kabulun. basvurular uni assist üzerinden yapiliyor. istenilen belgelerin ne oldugunu sitelerine girip görebilirsin.
son yillarda almanca bilmeden vizeye basvurunca, vizeden red yeme olayi cikmis. en azindan bir yerlerden almanca dil sertifikan olursa senin icin iyi olur. (b1 gibi)