Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Lise

Study in Germany
cyber12

Almanya'da Lise

Mesaj gönderen cyber12 » Sal Oca 29, 2019 2:36 pm

Merhabalar. Benim Almanya'da okuma gibi bir hevesim var. Hevesimin sebebi dilimi geliştirmek, farklı kültürdeki insanlarla tanışmak, kültür etkileşimi içerisine girmek. 10. sınıfım, 76 karne ortalamam var ve 50'nin altında dersim yok. A2 seviye Almancam B2 seviyesi İngilizcem var. En ucuz yolda nasıl Almanya'da okuyabilirim. Yurtta kalmak mı ucuz olur yoksa aile yanı mı? Teyzemler de Almanya'da oturuyorlar. Onların yanında da okuyabilir miyim? Teşekkürler...

Masterkomm

Re: Almanya'da Lise

Mesaj gönderen Masterkomm » Sal Oca 29, 2019 5:11 pm

bence liseyi tamamla öss'ye gir üniye gel. diğeri bürokratik olarak çok zorlar seni.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Oca 30, 2019 2:14 am

Helal olsun sana be, 18 19 yasina gelmis insanlarin analari babalari arastiriyor sen daha lise 10da oturmus ne güzel dille yazmissin. Lise de bence bosver zaten 10. sinifinda bitecek sen düzgün üniversite sinavina gir, bu hevesini kaybetme ve almancani ilerlet lisansta gelirsen senin icin daha iyi daha rahat olur suan gelmenden
Arkadaslar ben erkegim =)

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Cum Kas 13, 2020 7:53 pm

cyber12 yazdı: Sal Oca 29, 2019 2:36 pm Merhabalar. Benim Almanya'da okuma gibi bir hevesim var. Hevesimin sebebi dilimi geliştirmek, farklı kültürdeki insanlarla tanışmak, kültür etkileşimi içerisine girmek. 10. sınıfım, 76 karne ortalamam var ve 50'nin altında dersim yok. A2 seviye Almancam B2 seviyesi İngilizcem var. En ucuz yolda nasıl Almanya'da okuyabilirim. Yurtta kalmak mı ucuz olur yoksa aile yanı mı? Teyzemler de Almanya'da oturuyorlar. Onların yanında da okuyabilir miyim? Teşekkürler...
Onun yerine lisans ile gelmeni tavsiye ederim. Yalnız ortalamayı yükselt biraz, çok onemseyeceklerinden değil ama burada bile zorlanıyorsan orada çok zorlanirsin. Ama vaktin var, düzgün ders çalışmayı öğrenebilirsin

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Mar 28, 2021 11:52 pm

Gelebilirsen liseye gel. Bende alman vatandaşıyım. Istesem liseye buraya gelebilirdim ama o zamanlar almancam 0 olması sebebi ile ailem yollamaya cesaret edemedi. Seni lisede 1 sene geriye yani 9. Sinifa koyacaklar. Ve son seneki not ortalamana bakacalar. Özel bir okula kaydol durumunu anlat onlar ayarlar not konusunu. Ve iyi bir almanca lazim yoksa sinavlari gecemezsin. Vize vs.. nasil yaparsin oralari bilmiyorum. Ama dili hallederim, vizeyi hallederim, çok calisir sinavlari gecer abitur yaparim dersen lisede gelmenin sana faydasi kesinlikle daha çok olur. Zorlu bir yol olur ama sonucunun getirisi daha çok olur.

En son cyber12 tarafından Pzr Mar 28, 2021 11:52 pm tarihinde darbelendi.