Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2,56 ortalama ile Almanya'da master mümkün mü?

Study in Germany
Aydemirafa

Re: 2,56 ortalama ile Almanya'da master mümkün mü?

Mesaj gönderen Aydemirafa » Pzt Haz 04, 2018 1:03 pm

Benim iki arkadaş 2,5 altında hukuk ve mimarlıkta yüksek lisans başvuruları kabul edildi. Acaba aynı durum mühendislik içinde geçerli midir ? 3 ün altı kabul almaz demek yanlış bir bilgi söylemek olur.

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Pzt Haz 04, 2018 2:53 pm

3.69 la başvuru yaptım şanslar düşük oldukça 3 altı

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Haz 04, 2018 8:34 pm

baturcildam yazdı: Pzt Haz 04, 2018 2:53 pm 3.69 la başvuru yaptım şanslar düşük oldukça 3 altı
arkadasim bir seye dayanarak söyle bunuda insanlari bos bosa paniklettirip hayallerini yiktirtma , bir sürü üni var biri kabul etmezse biri eder illa 2,6 2,7 2,8 ile bir sekilde , sanki almanyaya gelenler türklerin hepsi sanirsin einstein , yarisindan cogu geldikten sonra okulu birakip sagda solda kalifesiz eleman olarak calisiyorlar saati 10 euroya
Arkadaslar ben erkegim =)

uziuzi

Mesaj gönderen uziuzi » Çrş Haz 06, 2018 11:09 am

Gayet mümkün NC olmayan bir bölüme başvurursan daha da artar şansın. 2,65 ile TUM'da informatik okuyorum şu anda

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Prş Haz 14, 2018 6:07 pm

Aydemirafa yazdı: Pzt Haz 04, 2018 1:03 pm Benim iki arkadaş 2,5 altında hukuk ve mimarlıkta yüksek lisans başvuruları kabul edildi. Acaba aynı durum mühendislik içinde geçerli midir ? 3 ün altı kabul almaz demek yanlış bir bilgi söylemek olur.
Konu ile alakasız ama Hukuktan yüksek lisansa kabul alan arkadaşın hangi üniversite mezunu ?

Aydemirafa

Mesaj gönderen Aydemirafa » Cmt Haz 16, 2018 7:01 pm

İstanbul Üniversitesi

Hasret29

Mesaj gönderen Hasret29 » Sal Eyl 18, 2018 1:22 am

orhun_93 yazdı: Pzt Oca 09, 2017 4:55 pm Merhaba , oncelıkle gecmıs olsun darısı bıdahakı donem ıcın alacagın kabulune olsun. Ben de duısburg essen unıversıtesıne makıne muhendıslıgı ıcın basvıudum 23.11.2016 tarıhınde ve hala bana net bır cevap gelmıs degıl evet veya hayır olarak. Sana yoneltecegım soru sudur ne zaman basvurdun master programına ve ne zaman karar geldı sana kardesım ?
Merhaba orhun_93, benim arkadaşım makine mühendisi geçen yıl mezun oldu ortalaması 2,55. Almanyada yüksek lisans yapmak istiyor almancası yok ama ingilizcesi iyi. Yüksek lisansa alınması sence çok mu zor?

Hasret29

Mesaj gönderen Hasret29 » Sal Eyl 18, 2018 1:25 am

Aydemirafa yazdı: Pzt Haz 04, 2018 1:03 pm Benim iki arkadaş 2,5 altında hukuk ve mimarlıkta yüksek lisans başvuruları kabul edildi. Acaba aynı durum mühendislik içinde geçerli midir ? 3 ün altı kabul almaz demek yanlış bir bilgi söylemek olur.
Arkadaşların hangi dil ile kabul edildiler?

Aydemirafa

Mesaj gönderen Aydemirafa » Cum Eyl 21, 2018 7:34 pm

İngilizce

ebodur

Mesaj gönderen ebodur » Cmt Eyl 07, 2019 5:38 pm

Merhaba 2,52 ile hukuk almanca master kabul edilme şansım nedir acaba? bir de b1 ile şartlı kabul yapılabilen üniler var mı bildiğiniz hukukta.

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Pzt Eyl 16, 2019 11:19 pm

ebodur yazdı: Cmt Eyl 07, 2019 5:38 pm Merhaba 2,52 ile hukuk almanca master kabul edilme şansım nedir acaba? bir de b1 ile şartlı kabul yapılabilen üniler var mı bildiğiniz hukukta.
çoğu yerden kabul alırsın, çünkü hukuk masterını sadece yabancı öğrenciler yapıyor. Rekabet yok.

Mühendislik alanlarından falan düşük ortalamayla kabul alırmıyım diye soran arkadaşlara cevabım. Yüksek ihtimal kabul alırsınız, alamazsınız diyenleri çok takmayın. Bende keisnlikle kabul alamazsın diyenleri dinlediğim için Almanca öğrendim. Ama buraya gelince gördümkü özellikle mesleğiniz yazılım alanına yakınsa İngilizce bölümler revaçta ve herkes çatır çatır kabullerinide alıyor. Kein NC olan bölümlerde kabuller yüksek, Ayrıca Hochschule ve Fachhochschulerlerde iyi, illa başında Universität yazmasına gerek yok universitenin :)

Aachener

Mesaj gönderen Aachener » Pzt Eyl 16, 2019 11:59 pm

perdesizbass yazdı: Pzt Eyl 16, 2019 11:19 pm çoğu yerden kabul alırsın, çünkü hukuk masterını sadece yabancı öğrenciler yapıyor. Rekabet yok.

Mühendislik alanlarından falan düşük ortalamayla kabul alırmıyım diye soran arkadaşlara cevabım. Yüksek ihtimal kabul alırsınız, alamazsınız diyenleri çok takmayın. Bende keisnlikle kabul alamazsın diyenleri dinlediğim için Almanca öğrendim. Ama buraya gelince gördümkü özellikle mesleğiniz yazılım alanına yakınsa İngilizce bölümler revaçta ve herkes çatır çatır kabullerinide alıyor. Kein NC olan bölümlerde kabuller yüksek, Ayrıca Hochschule ve Fachhochschulerlerde iyi, illa başında Universität yazmasına gerek yok universitenin :)
Garip bir tesadüf ki benim de bu konuyla meşguldü aklım bugün. Cevaplamışsınız gerçi ama, Kein NC yazan bir programa, Makine Mühendisliği bölümünden mezun birinin, örneğin program Computational Mechanics gibi bir program ise girme olasılığı yüksek mi not ortalaması 2.50'nin de altında olsa dahi? RWTH gibi kültürel çeşitliliğe önem veren yüksek kapasiteli bir okulu ele alalım örneğin. Bir de okul kabulü verse dahi konsolosluğun vize konusunda sıkıntı yarattığına dair bir söylenti de var. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Sal Eyl 17, 2019 7:25 pm

Aachener yazdı: Pzt Eyl 16, 2019 11:59 pm Garip bir tesadüf ki benim de bu konuyla meşguldü aklım bugün. Cevaplamışsınız gerçi ama, Kein NC yazan bir programa, Makine Mühendisliği bölümünden mezun birinin, örneğin program Computational Mechanics gibi bir program ise girme olasılığı yüksek mi not ortalaması 2.50'nin de altında olsa dahi? RWTH gibi kültürel çeşitliliğe önem veren yüksek kapasiteli bir okulu ele alalım örneğin. Bir de okul kabulü verse dahi konsolosluğun vize konusunda sıkıntı yarattığına dair bir söylenti de var. Bu konu hakkında bilginiz var mı?
Tecrübem yok ama RWTH Almanyada en iyi okulları arasında, bu ortalamayla oradan kabul bence zor gibi görünüyor. Vize hakkında bir bilgim yok.

ebodur

Mesaj gönderen ebodur » Pzr Eyl 29, 2019 1:29 pm

perdesizbass yazdı: Pzt Eyl 16, 2019 11:19 pm çoğu yerden kabul alırsın, çünkü hukuk masterını sadece yabancı öğrenciler yapıyor. Rekabet yok.

çok teşekkür ederim cevabınız için.

deutscha

Mesaj gönderen deutscha » Pzt Eki 12, 2020 10:52 am

Arkadaslar konuya ek olarak 2,5 gibi bir ortalama ike Hukuk yuksek lisans mumkun mu Almanca ve Ingilizce bolum olarak degerlendirebilirseniz sevinirim. Sozel bolumlerde muhendislik vs. gore kabul sansi daha yuksek olabilir diye duymustum.

sunrise_and_sunset

Mesaj gönderen sunrise_and_sunset » Cum Oca 29, 2021 6:04 am

konuyu hortlatmış gibi olacağım ama benim baya sorum olacaktı.çok iyi bir üniversitede fizik bölümünü bitireceğim, doğal olarak not ortalamaları düşük oluyor bölüm zor olduğu için. almanya master için şansım var mıdır?ortalama almanca biliyorum fakat geliştireceğim daha da.benim ortalamam 2.40 larda olabilir mezun olunca.

diğer sorum; fizik konusunda uzman birisi bana konuşya ilgili yazabilir mi? daha spesifik sorular sormalıyım.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 29, 2021 5:57 pm

sunrise_and_sunset yazdı: Cum Oca 29, 2021 6:04 am konuyu hortlatmış gibi olacağım ama benim baya sorum olacaktı.çok iyi bir üniversitede fizik bölümünü bitireceğim, doğal olarak not ortalamaları düşük oluyor bölüm zor olduğu için. almanya master için şansım var mıdır?ortalama almanca biliyorum fakat geliştireceğim daha da.benim ortalamam 2.40 larda olabilir mezun olunca.

diğer sorum; fizik konusunda uzman birisi bana konuşya ilgili yazabilir mi? daha spesifik sorular sormalıyım.
Fizik yüksek lisans mezunu olarak yazayim. Bir cok üniversiteden yüksek lisans kabulü alabilirsiniz.

Bu arada baslik zamaninda gereksiz bir yöne gitmis. 2.2 ile de yüksek lisans kabulü alinabilir. Sartlar neler, hangi kriterler önemli, ne kadar kabul sansiniz var, onunla ilgili youtube kanalimizda bir sunum var:

https://www.youtube.com/watch?v=YuwzwJyQGnQ&t
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lilas

Mesaj gönderen lilas » Cum Oca 29, 2021 7:21 pm

Physiker yazdı: Cum Oca 29, 2021 5:57 pm Fizik yüksek lisans mezunu olarak yazayim. Bir cok üniversiteden yüksek lisans kabulü alabilirsiniz.

Bu arada baslik zamaninda gereksiz bir yöne gitmis. 2.2 ile de yüksek lisans kabulü alinabilir. Sartlar neler, hangi kriterler önemli, ne kadar kabul sansiniz var, onunla ilgili youtube kanalimizda bir sunum var:

https://www.youtube.com/watch?v=YuwzwJyQGnQ&t
Merhaba Physiker, seni yakalamışken fikrini almak istedim. Sence Wirtschaftsinformatik masterı için Türkiye sisteminde 2,7-3.0 arası ortalamanın şansı nedir? Ben 3.0 bekliyorum açıkcası ama daha mezuniyetime uzun bir zaman var bu yüzden 2.7 alt değer olabilir. Almanca bölüm istiyorum daha çok.

BWL'ye de kayabilirim ama çok fazla ingilizce istiyorlar. C1 almancam var fakat İngilizcem B1 düzeyinde. Onu da C1 düzeyine getirmeyi hedefliyorum fakat belirsiz bir durum. Bu yüzden Almanca bölüm okumak çok daha rahat benim için.

Daha önceden de pek doğru sorular olmadığını söylediğini hatırlıyorum fakat sadece merak ediyorum. Fikirlerin benim için değerli. Teşekkürler şimdiden.

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Cum Tem 16, 2021 5:32 pm

Bu konuyla ilgili ben de merak içerisindeyim benim de Agno 2,03 İÜ Ekonometri bölümü mezunuyum, TU dortmunt-istatistik,Philpps Marburg-Veri Bilimi ve TU Clausthal İşletme Teknik Yönetimi almanca yüksek lisans bölümlerine başvurdum bu bölümler NC'siz alıyor ve almanca A2 sertifikasıyla başvurdum şartlı kabul alabilir miyim?

Oozzyy08

Mesaj gönderen Oozzyy08 » Pzt Mar 28, 2022 4:46 pm

arkadaşlar bu not ortalamasının önemi bölümden bölüme değişmez mi?