Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

gecilemeyen sinavlar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sway

gecilemeyen sinavlar

Mesaj gönderen sway » Prş Kas 10, 2016 3:37 pm

bu yazdiklarimi bir ic dokme olarak veya tavsiye isteme olarak algilayabilirsiniz. secimi size birakiyorum.

sinavlara argo ifadeyle "esek gibi, kopek gibi" calisarak hazirlanmama ragmen gecemiyorum.
ilk zamanlar bunu dile bagladim ama simdi neye yorumlamaliyim bilmiyorum.

zeka problemim mi var diye kendime soruyorum. cok sukur bu zamana kadar gelebilmissem yoktur.

ders calisma sorunumda yok. nedir bu gecemememdeki sebep.

ders calismayi ogrenmeyi okadar cok seviyorumki saatlerce ders calisabilirim.

ama heralde en buyuk neden lanet mesleklisesinde okumus olmam..

Nur19

gecilemeyen sinavlar

Mesaj gönderen Nur19 » Prş Kas 10, 2016 3:42 pm

Dille alakali oldugunu sanmiyorum. Bazen cok ve ayrintili calismak ters tepebiliyor. Az ve oz calis sadece onemli noktalar uzerinde dur

pardon

gecilemeyen sinavlar

Mesaj gönderen pardon » Prş Kas 10, 2016 4:20 pm

Ayrintili calismak ters falan tepmez, dogru sekilde calistiysan tabi ki. Sinavda gelecek konularla alakali ayrintili calistiysan yani. Oncelikle ne okuyorsun? Gecemedigin sinavlar hangi konuyla alakali? Surekli matematikte veya belli 1-2 alanda mi sorun yasiyorsun, yoksa genel anlamda mi? Sinavlari gecememen de senin zekanla ilgili bir sorunun oldugu anlamina gelmez. Sadece ortalama bir zekaya veya okudugun alanda basarili olabilmek icin gerekli olan ozelliklere sahip olmadigin anlamina gelebilir. Ornek olarak 3 boyutlu dusunemiyorsundur veya islem yetenegin sinirlidir gibi. Benim bir arkadasim okulun baslarinda genelde derslerden kaliyordu yada ucundan geciyordu. Onun sorunu da tembellik degildi. Matematikte oldukca kotuydu. Analitik dusunme yetisi yoktu ve islem kabiliyeti oldukca kotuydu. Hizli ogrenebilen birisi de degil. Oldukca cok calismasina ragmen hala oldukca kotu notlar aliyor (tek bir alanda degil). Bu onu salak yapmiyor ama ayni zamanda zeki de yapmiyor. Kotu notlar almasinin ana nedeni dedigim gibi okudugu bolumun gerektirdigi ozellikleri tasimamasi. Baska bir arkadasim da ayni durumda. Net olarak 1000-1200 saat tezine harcadigini ve cok iyi bir tez hazirladigini soyluyordu ama sonunda 3,3 aldi. Ayni sekilde sinavlara cok iyi hazirlandigini soyleyip cogunlukla 3\'lu notlar aldi.

Yani "kopek gibi" calissan da yanlis calisiyor olabilirsin. Gunu gunune calismak en onemlisi ve asistanlari konusma saatlerinde soru yagmuruna tutman onemli. Bazi asistanlar beni gorunce kacmaya basliyorlar ornek olarak.

RWTH Aachen

gecilemeyen sinavlar

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Kas 10, 2016 9:22 pm

Oncelikle okudugun bolumu bilmiyorum. Fakat yukarida da denildigi gibi, her insan, herseyi yapabilme kabiliyetine sahip olacak diye birsey yok. Bir ornekle aciklayayim;

Ben, dedigin gibi kopek gibi calissam bile, Mukavemet\'den asla 1.0 alabilecegimi zannetmiyorum, cunku dersi sevmiyorum ve yapamiyorum. Fakat Termo\'dan, burda bile 1.0 alabilecegime inaniyorum. Cunku hem bransimin en temel dersi, hem profesoru cok seviyorum, hem de dersi cok seviyorum ve anliyorum.

Az once bulustugum Alman arkadasim, su anda Bachelorarbeit yaziyor, bu cocuk Termo\'ya olumune calisti ve 3 kere yazili, 1 kere de sozel sinavdan kaldi ve sonuc olarak da son sozel hakkina girdi ve gecti, yani resmen direkten dondu. Ayni cocuk, burada herkesin inim inim inledigi Regelungstechnik\'te, ilk denemesinde 1.7 aldi ki, bu gercekten bu sinav icin cok cok buyuk bir basari. Termo kadar da calismadi ustelik.

Bu ornekleri sana ben cogaltabilirim, o yuzden kendine stres yapmaktan ziyade, ogrenme metotlarini gozden gecir derim. Sinavlara karsi cok iyi strateji gutmelisin ve sinav doneminde, hangi derse ne kadar calisman gerektigine iyi karar vermelisin.

Ben ilk iki donemimde 3 sinav gecmisken, gecen donemde 6 sinav gectim. Cunku hem alisamamistim hem de yeterince calismamistim. Buradaki egitim sistemine, dile ve zorluguna alismak biraz zaman gerektiriyor. Fakat gecen somestr, ilk haftadan son haftaya kadar duzenli bir sekilde ders calistim. Sinav doneminde de sadece ustunu tamamlamak yetti ve basarili oldum. Bunu sen de yapabilirsen, elbette basarili olmanda hicbir engel yok. Karamsarligi kapilma ve kendine guven. En onemlisi de, efektif ders calisiyor musun bunu bir gozden gecir.
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi

baneful

gecilemeyen sinavlar

Mesaj gönderen baneful » Cum Kas 11, 2016 1:55 am

Bende suan 3.Semesterdayim ve ilk donem 5 dersten sadece 3 u nu yazdim 2 sini gectim , 2. donem ise 4 sinavim vardi 3u nu aldim 3 unude gectim.Demek istedigim her donem ustune koyuyorsun ve hocalarin nerelerden soracagini yada okul forumlarinda takila takila nerelerden cok soru ciktigini fln kavriyosun, mesela ben kaldigim ders icin icim rahat cunki 2.sefer de nereye daha cok calisacagimi biliyorum.Bu donem termo ve akiskanlar dersim var , mesela bunlardan birini ertelemem lazim .Bunlari donem basi karar verip ona gore plan yapicam.(gerci gectigim derslerim notlari genelde 2-7,3-7 arasi ama olsun)
yani sonucta dogru calistin mi yapabilirsin,baktin sonuclar istedigin gibi gelmiyor, calistigin mekani degistir.Ben hep kutuphanede calisirim, baskalarini gordukce daha da hirslaniyorum.Gerci bende daha 3. donemdeyim bakalim beni neler bekliyor.😅😅

--bu arada termo ve akiskan notlarina talipim--

ysFF
İletişim:

gecilemeyen sinavlar

Mesaj gönderen ysFF » Cum Kas 11, 2016 2:49 am

Guzel baslik olmus tecrubeleri gorelim :)

Kullanıcı avatarı
SirJeanPulse

gecilemeyen sinavlar

Mesaj gönderen SirJeanPulse » Cum Kas 11, 2016 4:56 pm

Biyoloji okuyan biri olarak soyleyebilirim ki, tum Semester boyunca ne kadar adam akilli ogrensemde ise yaramiyor, cunku hersey ezber ve cabuk unutuyorum. Ne zaman praktikum kurs yapsak iste o zaman bilgiler aklimda kaliyor ve sinavlari daha rahat geciyorum. Bu sayede sunu fark ettim, ne zaman uygulamali bir seyler yapsam Praktikum gibi veya internetten konuyla alakali oylesine video izlesem ve yazi okusam terimler aklimda daha rahat kaldigini anladim. Cunku biyoloji sirf ezber. Hangi Fach yaptigini bilmiyorum ama sana onerebilecegim tek sey video izle ve yazilar oku oylesine ama almanca, zamanla daha iyi aklinda kalir derslerde gorduklerin.
Sinavda cikabilecek sorulara gelecek olursak kendinden yuksek Semester da okuyan birilerini tani. Yardimlari cok olur. Alte Klausur elde etmeye calis ve derslerde hocalari iyi dinle. Cunku derslerde sana neyin ne kadar onemli oldugunu soylerler. Bende ise yariyor umarim sende de yarar

sway

gecilemeyen sinavlar

Mesaj gönderen sway » Cmt Kas 12, 2016 1:43 am

yazdiklariniz icin tesekkurler.. ;)

japgu

gecilemeyen sinavlar

Mesaj gönderen japgu » Cmt Kas 12, 2016 4:30 pm

[quote]sway tarafindan yazilan metin:

bu yazdiklarimi bir ic dokme olarak veya tavsiye isteme olarak algilayabilirsiniz. secimi size birakiyorum.

sinavlara argo ifadeyle "esek gibi, kopek gibi" calisarak hazirlanmama ragmen gecemiyorum.
ilk zamanlar bunu dile bagladim ama simdi neye yorumlamaliyim bilmiyorum.

zeka problemim mi var diye kendime soruyorum. cok sukur bu zamana kadar gelebilmissem yoktur.

ders calisma sorunumda yok. nedir bu gecemememdeki sebep.

ders calismayi ogrenmeyi okadar cok seviyorumki saatlerce ders calisabilirim.

ama heralde en buyuk neden lanet mesleklisesinde okumus olmam..[/quote]

kardesim bende okumaya gelmeyi planliyorum almanyaya fachhochschule icin imkan olursa kontak kurabilirmiyim seninle
Kutahya Dumlupinar Universitesi - Elektrik Teknikerligi