Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans mi? Yuksek Lisans mi? Ayrintili Soru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kutaycahan

Mesaj gönderen kutaycahan » Pzr Kas 06, 2016 3:39 pm

Merhaba
Ben Kamu Yonetimi 3. Sinif ogrencisiyim ve not ortalamam 3.23
Ayni zamanda Ataturk Un. Acikogretim Sosyal Hizmetler Lisans 4. sinif ogrencisiyim ancak bu kabul olmaz sanirim.
Lisans icin Almanya\'ya gecmek istedigimde yoneticiden "1 senen dil kursuna gidecek ve sonrasinda gordugun dersleri saymayacaklar ve bastan baslayabilirsin" uyarisi aldim.
Ortalamam iyi oldugu icin seneye Master\'a basvurabilir misim. (Yaz okulunda istedigim dersler acilirsa 3 yilda bitiriyorum okulu)
Seneye kadar da Ankara Goethe\'den B1 Sertifikasi alabilirim.
Simdi sorum su:
Almanya\'da Lisans mezunu olursam (Alman diplomam olursa) mi daha kolay is bulabilirim
Yoksa
TR\'de Lisansi bitirip Almanya\'da Yuksek Lisans yaptigimda mi?
Bu arada Yuksek Lisansi ozelde daha rahat is bulabilecegim Isletme veya Iktisat alanlarindan yapmak istiyorum.
Tahmini olarak Lisans 4 senemi, Yuksek Lisans 2-3 senemi alacak.
Benim maddi acidan cok kazanc istegim yok.
Turkiye\'de ne olur ne olmaz diye iki bolum okuduk ikisinin de iki senede canina okudular. Iki bolumun staj yerlerine gittigimde Mudurler, Mud.Yardimcilari ve memurlari hep Ilahiyat fakultesinden gecme. (Yanlis anlasilmasin bir dusmanligin on yargim yok sadece kendi bolumumde is bulamiyorum) Yani burada gelecegim yok. Almanya\'da "Meslek Yapma" ile siradan bir iste bile calisabilirim bir sure, sorun olmaz.
Vaktinizi ayirdiginiz icin tesekkur ederim. Konu hakkinda bilgi ve tecrubesi olanlardan yanit bekliyorum.
-Burada okulu bitirdigimde Askerlik gelirse Yuksek Lisans basvuru ve kabul surecine kadar ne yapabilirim?-

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Kas 06, 2016 4:34 pm

Bence y.lisans yap. Sadece lisans mezunu olarak Almanya\'da fazla sansin yok is bulmak icin. Almanya\'da gordugum is dunyasinda cok buyuk oranda y.lisans (Diplom vs) hakim. Almanya\'nin eski egitim sistemiyle alakali.

kutaycahan

Mesaj gönderen kutaycahan » Pzr Kas 06, 2016 8:04 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Bence y.lisans yap. Sadece lisans mezunu olarak Almanya\'da fazla sansin yok is bulmak icin. Almanya\'da gordugum is dunyasinda cok buyuk oranda y.lisans (Diplom vs) hakim. Almanya\'nin eski egitim sistemiyle alakali.[/quote]

Bu konudaki korkum universitemin taninmamasi. Ama Yuksek Lisansi orada yaptigim icin bir sorun olmaz umarim?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzt Kas 07, 2016 1:38 am

Yuksek lisansin olursa lisans diplomanin o kadar onemi olacagini sanmam. Onemli olan y.lisans diploman. Universitenin taninmamasi derken siradan bir Turk universitesi ise o bakimdan korkmana gerek yok. Odtu vs mezunu bile olsan Almanya\'da (is dunyasi olarak) diplomani kale alacaklarini sanmiyorum.