Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erganzungsstudiengang Maschinenbau

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Pzt Eyl 28, 2009 2:58 pm

arkadaslar Clausthal Universitesi\'ne Mashinenbau(Mechanichal Engineering) bolumu icin 1 temmuzda diplom bolumune(su 3 semester olan makine muhendisligine yakin ogrenim gorenler icin duzenleniyor) icin basvurmustum..

Universitenin bana gonderdigi maktupta sunlar yazili
1-x WS 2010/20011 Prufung zum Nachweis deutscher Sprachkenntnisse (DSH) Begin des Fachstudiums
2-x 04.01.20010 Teilnahme an einem Deutsch-Kurs
3-x Eine Einschreibung in den Erganzungsstudiengang Maschinenbau ist leider nicht mehr moglich

anladigim kadariyla makine muhendisligi icin tamamlama egitimi yapmaniz mumkun degildir gibi bir sey diyor ama o zaman neden dsh icin kursa davet ediyor ?
Yardimci olursaniz sevinirim....

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Eyl 28, 2009 10:14 pm

Uyari 1 - Lutfen konu basligini konu ile ilgili bir bicimde degistiriniz. Yoksa konu kilitlenecektir..

Duzeltmeden sonra sorunuza cevap alabilirsiniz...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 28, 2009 10:55 pm

bi daha lutfen yardim turu basliklar acmazsan seviniriz..

basvuru yaptigin bolumde demekki ergaenzungsstudiengang yok.. zaten o tur bolumler kalkti , sanirim ya master ya da bachelor basvurusu yapmani istiyorlar..

berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Çrş Eyl 30, 2009 12:51 pm

evet sanirim diplom ve Erganzungsstudiengang bolumleri kalkti. beni dsh icin davet etmisler..tekrar bachelor veya master\'a basvurmak icin 15 ocaki mi beklemeliyim yoksa ? bir diger sorumda ingilizcesi cok iyi olan ama almanca hic bilmeyen birinin 9 ayda almanca ogrenip DSH tan gecme olasiligi nedir ?

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Eyl 30, 2009 3:56 pm

dsh dan gecme olasiligini bilemem ama ingilizce bilmen almanca ogrenmende cok yardimci olucak,dil yapilari hemen hemen birbirine yakin sayilir.