Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

not ortalamasinin onemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bwl

not ortalamasinin onemi

Mesaj gönderen bwl » Çrş Kas 02, 2016 4:32 pm

arkadaslar merhaba,

Almanya\' da is bulmak icin Almanya\' daki yuksek ogrenim kurumlarinda okumus ogrencilerin not ortalamalari cok dikkate alinan bir konu mu? Turkiye\' de genelde bu durumu onemsemiyorlar, Almanya\' da durum nedir? Bilgisi olan var mi? Alani da isletme, ekonomi vs olarak baz alip cevaplayabilirsiniz.

Ikinci sorum da su: Okulun websitesini arastirdim ama bir bilgi bulamadim maalesef. 4 somestr\' lik bir master egitimi kac donem uzatilabiliyor en fazla?

ysFF
İletişim:

not ortalamasinin onemi

Mesaj gönderen ysFF » Çrş Kas 02, 2016 4:56 pm

Almanyada not ortalamasi = hayat

Not ortalaman kotuyse istedigin universiteden mezun ol cok bi onemi yok

peradakiel

not ortalamasinin onemi

Mesaj gönderen peradakiel » Çrş Kas 02, 2016 6:47 pm

Peki ortalama bir notla mezun olup turkiyeye donuldugu zamanda yine ayni midir yoksa bir prestiji olurmu

baneful

not ortalamasinin onemi

Mesaj gönderen baneful » Çrş Kas 02, 2016 7:11 pm

[quote]ysFF tarafindan yazilan metin:

Not ortalaman kotuyse istedigin universiteden mezun ol cok bi onemi yok[/quote]

cok yanlis bir cevap olmus

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

not ortalamasinin onemi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 02, 2016 7:12 pm

Linki incele lutfen:

http://deutschstudent.de/news.php?readmore=17

Sayfanin altina dogru inmen gerekiyor makale icin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

RWTH Aachen

not ortalamasinin onemi

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Çrş Kas 02, 2016 7:17 pm

Bu not ortalamasi olayinin cok net bir cizgide oldugunu zannetmiyorum. Yani Staj, Bachelorarbeit, Hiwi-Job icin genelde onemli bir kriterdir fakat ben bunu burada mezun olan kime sorduysam, ozellikle ise girip girememe konusunda, kimse bana not ortalamam iyiydi, bu isi kaptim diye birsey soylemedi. Tabi bu soylemde bulunanlarin hepsi RWTH\'dan mezun arkadaslar.

Bazi isverenlerin hatta diplomaya bile bakmadiklarini duydum, yani adam icin onemli kriter, o isi yapabilecek misin, degil misin? Fakat dedigim gibi, bu sozgelimi Makine Muh. icin onemsiz, Mimarlik icin onemli olabilir. Makine\'nin Energietechnik bransi icin onemli, Luft- und Raumfahrttechnik icin onemsiz olabilir. Siz yine de, notlarinizi yuksek tutmaya onem gosterin.
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi

ysFF
İletişim:

not ortalamasinin onemi

Mesaj gönderen ysFF » Çrş Kas 02, 2016 8:35 pm

[quote]baneful tarafindan yazilan metin:

[quote]ysFF tarafindan yazilan metin:

Not ortalaman kotuyse istedigin universiteden mezun ol cok bi onemi yok[/quote]

cok yanlis bir cevap olmus[/quote]

Neye gore yanlis daha gecen gun uzun uzun bi konusma gerceklesti almanyada dogup universite okuyanlar arasinda bizzat ogrendiklerimi anlaticam ama once siz neden yanlis oldugunu belirtin

pardon

not ortalamasinin onemi

Mesaj gönderen pardon » Çrş Kas 02, 2016 9:43 pm

http://www.sbp.de/karriereportal/bauingenieur/

Linkten alinti:

"Als engagiertes Teammitglied teilen Sie unsere Freude am Entwerfen und Bauen. Sie sind mitverantwortlich fur die Berechnung und Konstruktion spannender internationaler Projekte. Schwerpunkte sind dabei anspruchsvolle Sonder- und Leichtbaukonstruktionen. Idealerweise haben Sie einen uberdurchschnittlichen Abschluss oder eine mehrjaehrige Berufspraxis mit Erfahrungen im Bruckenbau und/oder Sonderkonstruktionen. Sehr gute Englischkenntnisse sind erforderlich, eine weitere Fremdsprache ist erwunscht."

Hatirladigim onceden mukemmel notlar diye yaziyordu, simdi biraz degistirmisler.

Notlar gordugum/deneyimledigim kadariyla oldukca onemli ama tek onemli sey degil. Ise girmen icin bence dis gorunusun bile etkili. Bir de nasil bir ise basvuracagin da onemli. Atiyorum ufak bir firmada ise gireceksen ust duzey bir profil gerekmez, daha cok deneyime bakabilir. Ama ust seviye bir ise gireceksen sende potansiyel gormek isteyebilirler.