Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Agrarwissenschafften bolumu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yabani63

Mesaj gönderen yabani63 » Prş Eyl 24, 2009 3:27 pm

Merhaba arkadaslar Agrarwissenschafften bolumu ile ilgili yardima ihtiyacim var,acaba hangi universitelerde mevcut,internetten baktim ama benim aradigim ayni zamanda icinde dil kursuda barindiran,yani dsh yada testdaffa hazirlayan bir universite.acikcasi ben net birsey bulamadim yardim edermisiniz.icinde agrarwissenschafft bolumu olan ve ayni zamanda dil kursu imkani saglayan universiteler,fachhochschulede olabilir.

agrarwissenschafft hakkinda net bir bilgimde yok acikcasi ama bunu okumak zorundayim,yani tarim bilimleri oluyor ama,ziraat muhendisliginemi giriyor,ormanmi,icinde hangi kapsadigi bolumler varmi yoksa,sadece agrarwissenschafft olarakmi bitiriliyor.
yardimizi bekliyorum,simdiden tesekkurler,ona gore hemen bewerbunglarimi yazarim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 24, 2009 4:14 pm

benim bildigim bi bonn var.. bolumu pek iyi tanimiyorm ders iceriklerini vs. ama asagidaki linkten inceleyebilirsin gerekli sartlari ( almanca )

http://www.lwf.uni-bonn.de/studium/studium1.html

yabani63

Mesaj gönderen yabani63 » Prş Eyl 24, 2009 4:24 pm

tesekkurler,evet bende bon unisini internetten goz attim,ne meret bir bolummus her universitede yokki.insallah bilen arkadaslar daha fazla bilgi verirler.yine bir bakayim bon unisine

Medizintechniker

Mesaj gönderen Medizintechniker » Cum Eyl 25, 2009 10:08 pm

www.studieren.de isini gorur heralde !

yabani63

Mesaj gönderen yabani63 » Sal Eyl 29, 2009 1:35 pm

sagol kardes,isimi gormus gibi oldu.teker teker unilere bakiyorum bazilarinda dsh yada testdaff hazirlik kursu yok,bazilari ise zulassungbeschraenkt.Nasil istir anliyamadim.TIP fakultesinin,Hukuk fakultesinin kontenjan sinirlamasinin olmasi dogalda,bu Agrarwissenschafften bolumu nasil bunlar gibi kontenjan sinirlamasi oluyor anlamadim

Bu arada Physiker uni Bonndakide zulassungbeschraenkt olarak geciyor,sence kabul alma sansim varmi.tesekkurler tekrar

yabani63

Mesaj gönderen yabani63 » Sal Eyl 29, 2009 2:58 pm

Sadece kontenjan sinirlamasi olmayan ve dil kursu veren bir universite,fachhochschulede olur,Ben su ana kadar bulamadim,belki bilen vardir,yani bulduklarim ya zulassungbeschraenkt,yada dil kurusu vermiyor.umarim yardim edebilirsiniz,tesekkurler

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Eyl 29, 2009 3:09 pm

Arkadasim sen cok sey istiyorsun. Neden dil kursu ve bu bolumu veren bir universiteyi ayni anda isiyorsun anlamadim. Dil kursunu ver sonra basla bu bolume?

Bu bolumun Turkce karsiligi ziraat muhendisligi. Neden az sayida ve sinirli kontejan olduguna gelince, arkadasin buyuk is donuyor. Avrupa Birligi denen mafya malum tarim isine el atmis durumda. Ondan standartlarindan daha dusuk veya izin verdiginden daha fazla uretim yasak. Tabi bu durumda yetísmis insan gucune de el atacaklar. Neyse uzun mesele orasi...

Ama dedigim gibi dil kursunu yaparsin sonra universiteye basvurursun. Zaten sifir almanca ile dil kursu veren universitelerin sayisi iki elin parmaklarini gecmez bir de bunlarin icinde ziraat bolumu olan ariyorsun...

yabani63

Mesaj gönderen yabani63 » Sal Eyl 29, 2009 3:22 pm

Tesekkurler maniaturk,sansima bir bolum geldi onada mafya el atmis :D.su an B1 sinavini gectim ve ustune b2 kursuda yaptim,ama elimde sadece B1 sinavina ait olan zertifikat deutsch var.Yani sifir almanca ile degilde,iste seviyemden devam edebilecegimi dusunmustum.Ayrica ozel dil kursu bulsam DSH yada Testdaffa hazirlayan,oynaya oynaya giderim.Ama malesef bulamadim.olan kurslar unilerde,malum benim bu bolumumde bulundugum bolgenin unilerinde yok.o yuzden uni+dil kursu diye tutturdum.cok sagol yinede,ben arastirmaya devam...

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Eyl 29, 2009 4:17 pm

Al benden de bundan buyuk kiyak bekleme artik, almanyada agrar ile ilgili bachelor master okuyabilecegin ne kadar bolum varsa listesi... incele dil kursu da araigin sehirde bulmaya calisirsin artik

http://www.studienwahl.de/index.aspx?bykapid=69

yabani63

Mesaj gönderen yabani63 » Sal Eyl 29, 2009 5:13 pm

eyvallah maniaturk,tesekkurler.burda hem fachhochschuleler hemde uniler beraber verilmis.cok sagol.

memet34

Mesaj gönderen memet34 » Sal Eyl 29, 2009 8:27 pm

FH Kielde war

memet34

Mesaj gönderen memet34 » Sal Eyl 29, 2009 8:27 pm

pardon Uni-Kiel de war

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Eyl 29, 2009 10:22 pm

arkadasim dedigin gibi cok dandik bir bolum,banada o bolumu yazmislardi,oyle her unide yok,heleki hem dil kursu hemde kontenjan sinirlamasi olmayan bolum,bulursan banada haber ver:D.ozel dil kursu en mantiklisi,kendi sehrinde pasa pasa dil kursunu bitir,tabi istersen yine basvurunu yap,yani sana dsh yada testdaff sinavini vermeyi sart kosarak kabul verirler,sende eger dil kursundan sonra bu sinavlari gecersen direk uniye baslarsin yok gecemedin,o kabul aldigin unilerin dsh yada testdaff sinavina girersin,hangisinde kazanirsan artik.