Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Estonyami Yoksa Almanyami ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Pata Kata

Mesaj gönderen Pata Kata » Pzr Eki 02, 2016 11:49 am

Merhaba estonyada okursam bilgisayar muhendisligi okumayi dusunuyorum almanyada okursam ya bilgisayar mghendisligi yada felsefe sizce hangisini secmeliyim ? Tesekkurler.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Eki 02, 2016 12:47 pm

Selam Pata Kata, ben Almanya bilgisayar muh. oneririm. Felsefeyi muhendislik okudugum icin hayal bile edemiyorum ama yasin daha genc ve gelecekte maddi acidan daha kazancli olmasi acisindan bilgisayar muh. oneririm. Ayrica Estonya cok zengin bir ulke degil.

Pata Kata

Mesaj gönderen Pata Kata » Pzr Eki 02, 2016 12:50 pm

[quote]Denizz tarafindan yazilan metin:

Selam Pata Kata, ben Almanya bilgisayar muh. oneririm. Felsefeyi muhendislik okudugum icin hayal bile edemiyorum ama yasin daha genc ve gelecekte maddi acidan daha kazancli olmasi acisindan bilgisayar muh. oneririm. Ayrica Estonya cok zengin bir ulke degil.[/quote]

Merhaba hocam acikcasi zengin olmak vs. istemiyorum ben eger felsefe okursam akademisyen olurum umarim anlatabilmisimdir bana ortalama bir hayat yeter. Dusunmeyi birseyler hakkinda yorum yapmayi seviyorum fakat bilemiyorum aklimda karisik informatikmi okusam diye

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 02, 2016 9:57 pm

felsefemi bilgisayar muhendisligimi? Estonya mi Almanya mi? Bu dusunce yapisiyla hangisi olursa olsun farketmez, sonuc husran olur. Once tam olarak kendine bir yol cizmen lazim, kendini taniman lazim. Karsilastirma istedigin seyler birbirinden cok farkli. Tutarsizlik var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Pzr Eki 02, 2016 10:06 pm

Bu soruyu bininci gorusum heralde troll falan misin anlamadim. Cevap verenleri de hic umursamadan hala soruyosun da soruyosun ayni seyleri. madem insanlarin fikirlerini umursamiycaksin hala kafam karisik diye sikayet ediceksin niye soruyosun

Xxxx

Mesaj gönderen Xxxx » Pzr Eki 02, 2016 11:50 pm

Pata kata anladigim kadariyla kafana yurtdisinda okumak gibi bir fikir gelmis. Ihtimalleri degerlendirip gerceklestirmek istiyorsun. Ama ne yazik ki tek aklina gelen yurtdisinda okumak. Turkiye de Rusya da Avrupa da Asya da heryerde dogru burokrasiyi takip edersen herhangi bir okuldan kabul edilirsin. Almanya Berlin Teknik de makine muhendisligi, Rusya da nukleer enerji muhendislgi veya sanpetersburg da tip, Italya Milano uni.de tip, Ingiltere de isletme, amarika da hukuk okuyabilirsin. Daha dogrusu sartlari yerine getirebilirsen ve paran yeterliyse herseyi yapabilirsin. Ama kendini taniman gerekli. Olculu riskler almalisin. Psikolojik durumunu, karakterini, maddi durumunu vs. goz onunde bulundur. Teorik yaklasiyorsun olaya ama gercekte ne yazikki makine olmadigimiz ve duygusal varliklar oldugumuz icin uzun sureli teorik planlara uyum saglayamayiz.
Muhendis, teknik profesor, avukat, doktor, diplomat, ogretmen, muzisyen, felsefeci, ile araba tamircileri arasinda fazla bir zeka farki yok. Herkes imkanlarini, potansiyellerini isteklerini degerlendirmesine gore bir hayat belirliyor kendine. Para olarakta ortalama bir dukkan sahibi, isini duzgun yapan matematik ogretmeni doktordan fazla kazanabilir. Sen iki universite bitirsen bile isini sevmeyip dogru yapmazsan ac kalirsin.
Forumda ne secsem diye sormak yerine bunu kendini olcerek belirlemelisin. Bana sorarsan Amerikada hukuk okuyup amerikan baskani ol.

Pata Kata

Mesaj gönderen Pata Kata » Pzt Eki 03, 2016 5:39 pm

[quote]Mustafapeh tarafindan yazilan metin:

Pata kata anladigim kadariyla kafana yurtdisinda okumak gibi bir fikir gelmis. Ihtimalleri degerlendirip gerceklestirmek istiyorsun. Ama ne yazik ki tek aklina gelen yurtdisinda okumak. Turkiye de Rusya da Avrupa da Asya da heryerde dogru burokrasiyi takip edersen herhangi bir okuldan kabul edilirsin. Almanya Berlin Teknik de makine muhendisligi, Rusya da nukleer enerji muhendislgi veya sanpetersburg da tip, Italya Milano uni.de tip, Ingiltere de isletme, amarika da hukuk okuyabilirsin. Daha dogrusu sartlari yerine getirebilirsen ve paran yeterliyse herseyi yapabilirsin. Ama kendini taniman gerekli. Olculu riskler almalisin. Psikolojik durumunu, karakterini, maddi durumunu vs. goz onunde bulundur. Teorik yaklasiyorsun olaya ama gercekte ne yazikki makine olmadigimiz ve duygusal varliklar oldugumuz icin uzun sureli teorik planlara uyum saglayamayiz.
Muhendis, teknik profesor, avukat, doktor, diplomat, ogretmen, muzisyen, felsefeci, ile araba tamircileri arasinda fazla bir zeka farki yok. Herkes imkanlarini, potansiyellerini isteklerini degerlendirmesine gore bir hayat belirliyor kendine. Para olarakta ortalama bir dukkan sahibi, isini duzgun yapan matematik ogretmeni doktordan fazla kazanabilir. Sen iki universite bitirsen bile isini sevmeyip dogru yapmazsan ac kalirsin.
Forumda ne secsem diye sormak yerine bunu kendini olcerek belirlemelisin. Bana sorarsan Amerikada hukuk okuyup amerikan baskani ol.[/quote]

Hocam evet yurtdisinda okumak istiyorum ve elimdeki en iyi imkani yaratmak istiyorum umarim anlatabilirmisimdir. acikcasi anadil seviyesinde ruscam var istesem giderim faka rusyanin pek turkiyeden farki oldugunu dusunmuyorum. Bu arada bende amerikada avukatlik veya ingilteredde isletme okumak isterdim fakat okul ucretleri inanilmaz duzeylerde

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Eki 04, 2016 12:24 am

[quote]Mustafapeh tarafindan yazilan metin:

Forumda ne secsem diye sormak yerine bunu kendini olcerek belirlemelisin. Bana sorarsan Amerikada hukuk okuyup amerikan baskani ol.[/quote]

Gercekten guzel bir cevap olmus. Almanya dahil Yurtdisinda okumak isteyen herkesin oturup dusunmesi gereken sorular.. Yurtdisina cikana kadar hersey toz pembe gorunuyor ama isin gercekte boyle olmadigi geldikten 1-2 hafta sonra anlasilmaya basliyor..
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..