Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RWTH bitirmek icin yardim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Sare

Mesaj gönderen Sare » Pzr Eyl 11, 2016 4:16 pm

Nasil bir calisma sistemiyle bitirilebilir ya da ilerleme kaydedilebilir

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Eyl 11, 2016 10:38 pm

Benim tecrubelerim ve hali hazirda th dan mezun olmus kisilerin anlattiklarindan yola cikarak. Genel olarak ubung ve vorlesunglari duzenli takip etmek
bununla birlikte kutuphanelerde cok zaman gecirmek(evde verimli calisanlar da var tabi)
ve ara donem sinavlarindan cok semester sonu yapilan sinavlara girmeyi tercih etmek.
ara donem sinavlari bana gore de semester sonu yapilan sinavlardan bir tik daha fazla zor oluyor.

Sare

Mesaj gönderen Sare » Prş Eyl 15, 2016 9:46 am

Cok tesekkurederim. Ara donem sinavi mi anlayamadim sinavlar sadece yaz ve kis somestr sonunda olmuyor mu? Bu arada ben Rwth da ogrencisi olan bir anneyim sorularim o yuzden .

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Eyl 16, 2016 8:39 am

Rica ederim .Yaz semester indan sonra kis semester in dan once yapilan sinavlar ,ara sinavlar.

retro

Mesaj gönderen retro » Cum Eyl 16, 2016 10:05 am

bu sene bende basvuracagim. ama oyle bir tabu olustu ki zihnimde anlatamam. herkes yok cok zor yok asiri zor yok 2000 kisi baslar 30 kisi bitirir. oyle gece hayati vs olan biri degilim. ders calismaktan zevk alan biriyim. ama saniyorum ki daha ilk seneden sinavlari gecemeyip okuldan atilacam.

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Eyl 16, 2016 3:58 pm

evet olumsuz ornekler cok fazla lakin olumlu ornekler de yok degil bizzat tanidigim insanlar var. O yuzden full konsentre bir sekilde calisarak yapilmayacak bir sey degil. Ilk iki semester bir durgunluk oluyor. Sistemi ogrenme, ortami tanima vs vs. ama duzeni oturttuktan sonra gerisi geliyor.

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cmt Eyl 17, 2016 11:38 pm

[quote]Sare tarafindan yazilan metin:

Nasil bir calisma sistemiyle bitirilebilir ya da ilerleme kaydedilebilir[/quote]

Oncelikle somestr baslangicindan, sinav doneminin basladigi tarihe kadar; Vorlesunglari, Ubunglari, Vorrechenubunglari, Selbstrechenubunglari..vs. akliniza gelebilecek ne kadar etkinlik varsa, hepsine duzenli bir sekilde katilip, akabinde de sistematik bir bicimde ders calismaniz gerekiyor.

Yani sinav doneminde ben yogun calisirim, somesterda yatarim taktigi burada pek islemiyor. Bunu uyguladiktan sonra da, sinav doneminde iyi bir calismayla bircok dersi gecmeniz cok buyuk aksilik olmazsa cok zor degil.

[quote]retro tarafindan yazilan metin:

bu sene bende basvuracagim. ama oyle bir tabu olustu ki zihnimde anlatamam. herkes yok cok zor yok asiri zor yok 2000 kisi baslar 30 kisi bitirir. oyle gece hayati vs olan biri degilim. ders calismaktan zevk alan biriyim. ama saniyorum ki daha ilk seneden sinavlari gecemeyip okuldan atilacam.[/quote]

Olumsuz dusunmeye gerek yok fakat temkinli olmakta fayda var. Deadly Impact\'in dedigi gibi, ilk asamada sisteme alismak kolay olmuyor. Bircok etken var, bir ara detaylica anlatirim. Fakat yapilmaz diye birsey yok. Okul kolay degil, fakat en onemli sorun buradaki sisteme alisabilip, okulun getirdigi stresle basacikabilmek.
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Eyl 18, 2016 11:07 am

[quote]RWTH Aachen tarafindan yazilan metin:

Olumsuz dusunmeye gerek yok fakat temkinli olmakta fayda var. Deadly Impact\'in dedigi gibi, ilk asamada sisteme alismak kolay olmuyor. Bircok etken var, bir ara detaylica anlatirim. Fakat yapilmaz diye birsey yok. Okul kolay degil, fakat en onemli sorun buradaki sisteme alisabilip, okulun getirdigi stresle basacikabilmek.[/quote]

Hem RWTH\'da okuyup hem de ailemize maddi yardim yapmak icin calismak biraz sikinti olur mu bu okul icin ?

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzr Eyl 18, 2016 9:40 pm

[quote]kiss25 tarafindan yazilan metin:

[quote]RWTH Aachen tarafindan yazilan metin:

Olumsuz dusunmeye gerek yok fakat temkinli olmakta fayda var. Deadly Impact\'in dedigi gibi, ilk asamada sisteme alismak kolay olmuyor. Bircok etken var, bir ara detaylica anlatirim. Fakat yapilmaz diye birsey yok. Okul kolay degil, fakat en onemli sorun buradaki sisteme alisabilip, okulun getirdigi stresle basacikabilmek.[/quote]

Hem RWTH\'da okuyup hem de ailemize maddi yardim yapmak icin calismak biraz sikinti olur mu bu okul icin ?[/quote]

Ailenize degil de, kendinize yetebiliyorsaniz bence cok buyuk basari. Bilmiyorum Master icin mi Bachelor icin mi soruyorsunuz ama Bachelor icin cok cok zor.
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi