Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Iletisim Kurmak icin: Hangi Universite? Hangi Bolum?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Infinity

Re: Iletisim Kurmak icin: Hangi Universite? Hangi Bolum?

Mesaj gönderen Infinity » Cum Kas 23, 2018 1:29 pm

Anladim peki ben şu an 11. Sinıftayim ve çok arada kaldim ve bir karar vermem gerekiyor Ya burada iyi bir üniversite kazanıp Masteri yurtdısında yapmayi planliyorum ya da direk üni yi orada okumayi bir de işte orada okulu geçmek nasil konular zor mu öyle kaygilarim var bir de tabi ki aylık maaliyetinin 500 euro yu da gecmemesi uygun olur gercekten tam bir karmasanın içindeyim

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Cum Kas 23, 2018 6:18 pm

Infinity yazdı: Cum Kas 23, 2018 1:29 pm Anladim peki ben şu an 11. Sinıftayim ve çok arada kaldim ve bir karar vermem gerekiyor Ya burada iyi bir üniversite kazanıp Masteri yurtdısında yapmayi planliyorum ya da direk üni yi orada okumayi bir de işte orada okulu geçmek nasil konular zor mu öyle kaygilarim var bir de tabi ki aylık maaliyetinin 500 euro yu da gecmemesi uygun olur gercekten tam bir karmasanın içindeyim
Yanlış başlıkta yazıyorsun ama yine de cevap yazmaya çalışayım. Bir kere ne olursa olsun son sene kesinlikle iyi bir puan tutturmaya çalış. "Burada iyi üniversite" ya da "orada okuma" diye ayırma. Ne olacağı hiç belli olmaz. Elinden gelenin en iyisini yap, en iyi sıralamayı yap. Sonra seçeneklerin daha açık olur. Bir kere master okumak için not ortalamanın iyi olması lazım. Yani lisansta da işi sıkı tutucaksın. Ben kendim lisans öğrencisiyim almanya'da ve maalesef yurtdışından gelen öğrencilerin lisansı bitirme oranının çok düşük olduğu gibi bir gerçek de var ortada. Master okumak daha kolay olur gibi duruyor. Aylık maliyet 500 euro olmasını unut. Bloke hesap ve garantör işlemleri nasıl işliyor araştır.

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Cum Kas 23, 2018 6:19 pm

Üniversite: Heinrich-Heine Universität Düsseldorf
Derece: Bachelor
Bölüm: BWL

selen

Mesaj gönderen selen » Cum Kas 23, 2018 9:53 pm

Infinity yazdı: Cum Kas 23, 2018 1:29 pm Anladim peki ben şu an 11. Sinıftayim ve çok arada kaldim ve bir karar vermem gerekiyor Ya burada iyi bir üniversite kazanıp Masteri yurtdısında yapmayi planliyorum ya da direk üni yi orada okumayi bir de işte orada okulu geçmek nasil konular zor mu öyle kaygilarim var bir de tabi ki aylık maaliyetinin 500 euro yu da gecmemesi uygun olur gercekten tam bir karmasanın içindeyim
Ben lisansı itüde okudum. Master lisansın geniş hali, yani çok zorlanmadım şimdiye kadar, yani bn lisansı almanyada okumadım,almanyada lisans okursan iş bulma şansın tabii ki çok artıyor ve tr de lisans okumuş ve burda master yapandan çook daha avantajın oluyor. Zorluk derecesi ise çok zor olduğunu düşünmüyorum, Lakin dersler almanca yani senin için sadece dersin zorluğu değil dil zorluğu da var (sözlü sınavlar da oluyor :( ).(yani bn sadece bi tane lisans dersi alıyorum ve çok zor değil ancakk her ders için yorum yapamıyorum). yani benim önerim şu olur sana: denemeden yapıp yapamayacağını bilemezsin o yüzden, sınavı geçtikten sonra tr de istediğin bölüme okula vs kaydını yaptır ve dondur, burda bir uniden kabulaldıktan sonra studienkollege fln gidip (tam sırasını bilmiyorum ne yapman gerektiğinin forumda bakabilirsin) bnce uniye başla yapıyorsan ne ala, çok zorlanıp yapamazsan da tr de lisans okuyup burda master yap. Bunu genelde zaman kaybı olarak görüyorlar ama bnce lisansı yapamazsan da en azından dil öğrenmiş olursun ve mastera kadar da geliştirirsin. Yani yurt bulursun (inşallah) o zamn da aylık 500 euro yu geçmez.

akff

Mesaj gönderen akff » Pzr Kas 25, 2018 12:17 am

HH Hamburgerin yazdı: Çrş Ağu 24, 2016 11:05 pm Merhaba,

TU Hamburg
Bachelor
Maschinenbau
:)
Hocam merhaba. BEnde o üniye gelmek istiyorum. Türkiyede elektrik ve elektronik mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. yatay geçiş planlıyorum. İletişim bilgilerini verir misin?

Hannahlupe

Mesaj gönderen Hannahlupe » Pzr Kas 25, 2018 12:44 pm

zineda yazdı: Pzt Ağu 22, 2016 4:38 pm Merhabalar arkadaslar,

Konu basliginin amaci en ozet hali ile, Almanya\'da egitimini surduren Turkiye\'den gelen ogrencilerin birbirleri ile iletisimde kalmasini saglamak ve birbirlerine yardim edebilmek icin bir veri olusturmak. Bu baglamda da, bu konu basligi altinda asagidaki bilgileri paylasabilirseniz hepimiz icin kolaylik saglamis oluruz.

Sahsim adina;

Universite: Bonn Universitesi
Derece: Master
Bolum: Ekonomi

Herkese basarili bir donem diliyorum.

Sevgiler,

Hocam iletişim bilgisi verir misin sana bir sorum olucak

Hannahlupe

Mesaj gönderen Hannahlupe » Pzr Kas 25, 2018 12:47 pm

Master yapmak istiyorum ama kış dönemi başvuru tarihlerini bulamıyorum birde şartlı kabul almak istiyorum yardimci olabilir misiniz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 26, 2018 6:25 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Cum Ara 14, 2018 7:51 pm

Arkadaşlar Almanya da üniversiteye başvurmak için lise diploma puanımızın kaç olması gerekiyor ?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Ara 15, 2018 1:54 am

selen yazdı: Cum Kas 23, 2018 9:53 pm Ben lisansı itüde okudum. Master lisansın geniş hali, yani çok zorlanmadım şimdiye kadar, yani bn lisansı almanyada okumadım,almanyada lisans okursan iş bulma şansın tabii ki çok artıyor ve tr de lisans okumuş ve burda master yapandan çook daha avantajın oluyor. Zorluk derecesi ise çok zor olduğunu düşünmüyorum, Lakin dersler almanca yani senin için sadece dersin zorluğu değil dil zorluğu da var (sözlü sınavlar da oluyor :( ).(yani bn sadece bi tane lisans dersi alıyorum ve çok zor değil ancakk her ders için yorum yapamıyorum). yani benim önerim şu olur sana: denemeden yapıp yapamayacağını bilemezsin o yüzden, sınavı geçtikten sonra tr de istediğin bölüme okula vs kaydını yaptır ve dondur, burda bir uniden kabulaldıktan sonra studienkollege fln gidip (tam sırasını bilmiyorum ne yapman gerektiğinin forumda bakabilirsin) bnce uniye başla yapıyorsan ne ala, çok zorlanıp yapamazsan da tr de lisans okuyup burda master yap. Bunu genelde zaman kaybı olarak görüyorlar ama bnce lisansı yapamazsan da en azından dil öğrenmiş olursun ve mastera kadar da geliştirirsin. Yani yurt bulursun (inşallah) o zamn da aylık 500 euro yu geçmez.
lisans mastera göre daha zor diyorlar, cünkü bir sey bilmeden gidiyorsun ve temel atiyorlar cok yükleme oluyor. Tabiki duyduklarim bu yönde daha lisanstayim insallah masterida görürüz. Sence ne gibi avantajlari var almanyada lisans okuyanla türkiyede okuyan arasinda ? Merak ettigimden soruyorum sadece bunu yazdigina göre bir seyler gözlemlemissin demek ki ögrenmek isterim :) Ve ben de bir ara uzay mühendisligi istiyordum itüde ismi falanda havali baya, uzay mühendisligi okumuyorum ama istedigim takdirde o tarz bir seye (birazcik zor olsada) yönelebilecegim bir bölümdeyim, yine de sadece ismine hayran olmaya ve okuyanlara saygi duymaya devam edecegim sanirim :D
Arkadaslar ben erkegim =)

selen

Mesaj gönderen selen » Prş Ara 20, 2018 2:32 pm

kiss25 yazdı: Cmt Ara 15, 2018 1:54 am lisans mastera göre daha zor diyorlar, cünkü bir sey bilmeden gidiyorsun ve temel atiyorlar cok yükleme oluyor. Tabiki duyduklarim bu yönde daha lisanstayim insallah masterida görürüz. Sence ne gibi avantajlari var almanyada lisans okuyanla türkiyede okuyan arasinda ? Merak ettigimden soruyorum sadece bunu yazdigina göre bir seyler gözlemlemissin demek ki ögrenmek isterim :) Ve ben de bir ara uzay mühendisligi istiyordum itüde ismi falanda havali baya, uzay mühendisligi okumuyorum ama istedigim takdirde o tarz bir seye (birazcik zor olsada) yönelebilecegim bir bölümdeyim, yine de sadece ismine hayran olmaya ve okuyanlara saygi duymaya devam edecegim sanirim :D
yani valla çinli bir arkadaşım var o lisansı o almancayla vermişse türkler hayli hayli verebilir diye düşünüyorum,hem dil açısından: bnim gözlemlediğim kadarıyla türkler hem daha iyi anlıyor hem daha iyi konuşuyor çinlilere göre. hem dersler açısından bnce tr deki liseler daha iyi bnce.

benim gözlemlediğim kadarıyla, iş başvurusunda, staj başvurusunda daha öncelikliler, yani bnim cv imde tr de yaptığım stajlar, referans olarak da türk hocaların isimleri var, yani tanımıyorlar, veya staj yaptığım yerleri çok bilmiyorlar, uluslararası tanınan bir uçak firması yok yani tr de. Şimdi nasıl anlıycak sen iyi bir mühendis misin ? O yüzden bnce lisans almanyada zorunlu stajlarıyla birlikte çok daha avantajlı. uzay çok güzel ama anlaması biraz zor bir bölüm =).

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Ara 20, 2018 2:56 pm

selen yazdı: Prş Ara 20, 2018 2:32 pm yani valla çinli bir arkadaşım var o lisansı o almancayla vermişse türkler hayli hayli verebilir diye düşünüyorum,hem dil açısından: bnim gözlemlediğim kadarıyla türkler hem daha iyi anlıyor hem daha iyi konuşuyor çinlilere göre. hem dersler açısından bnce tr deki liseler daha iyi bnce.

benim gözlemlediğim kadarıyla, iş başvurusunda, staj başvurusunda daha öncelikliler, yani bnim cv imde tr de yaptığım stajlar, referans olarak da türk hocaların isimleri var, yani tanımıyorlar, veya staj yaptığım yerleri çok bilmiyorlar, uluslararası tanınan bir uçak firması yok yani tr de. Şimdi nasıl anlıycak sen iyi bir mühendis misin ? O yüzden bnce lisans almanyada zorunlu stajlarıyla birlikte çok daha avantajlı. uzay çok güzel ama anlaması biraz zor bir bölüm =).
Lisansta zorunlu staj yok Hochschulelerde var zorunlu staj Unilerde yok.

Bencede kesinlikle türkler cinlilerden deigin gibi daha iyi ama aradaki fark adamlar 10 saat durmaksizin calisiyorlar biz tembeliz biraz ondan kaynaklaniyor fark :)
Arkadaslar ben erkegim =)

selen

Mesaj gönderen selen » Prş Ara 20, 2018 3:11 pm

kiss25 yazdı: Prş Ara 20, 2018 2:56 pm Lisansta zorunlu staj yok Hochschulelerde var zorunlu staj Unilerde yok.

Bencede kesinlikle türkler cinlilerden deigin gibi daha iyi ama aradaki fark adamlar 10 saat durmaksizin calisiyorlar biz tembeliz biraz ondan kaynaklaniyor fark :)
burdaki unide varmış zorunlu staj bilmiyorum her yerde var mı ama=? olabilir tembellik faktorünü düşünmedim =D

harunklnc

Mesaj gönderen harunklnc » Çrş Oca 02, 2019 12:07 pm

seth93 yazdı: Pzr Kas 11, 2018 7:14 pm Bu TUHH'da okuyan arkadaşlar nerede acaba, bende TUHH başladım bu sene master, information and Communication Systems. Belki siz zaten tanışmışsınızdır birbirinizle ama bir araya gelmek adına bir buluşma yapsak güzel olurdu, Alman'dan Hintli'den gına geldi. :D

Hocam merhaba, ben de TUHH da inf. and com. systems master programına başvurucam şubatta. Bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok yardımcı olursunuz.
Endüstri mühendisliğinden yeni mezun oldum bu bölümün kabul almada bir dez avantajı olur mu ?
GAÜN den mezun oldum %100 ingilizceydi bölüm, master programında çok zorlanacağımı düşünmüyorum ama almanca bilgisinin avantajı olur mu gereklilik olarak görülüyormu ? Bu arada A1 seviyede almancam var dil okuluna başvuru yapıp okul başlayana kadar geliştirebilirim zira hamburg da akrabalarım var.
Okuldan memnun musunuz ?
Kabul almak için şunları yapmanda fayda var diyebeleciğiniz tavsiyelerinizi almak isterim.

Gelirsem görüşmek dileğiyle :) Teşekkürler..

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Çrş Oca 02, 2019 3:42 pm

harunklnc yazdı: Çrş Oca 02, 2019 12:07 pm Hocam merhaba, ben de TUHH da inf. and com. systems master programına başvurucam şubatta. Bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok yardımcı olursunuz.
Endüstri mühendisliğinden yeni mezun oldum bu bölümün kabul almada bir dez avantajı olur mu ?
GAÜN den mezun oldum %100 ingilizceydi bölüm, master programında çok zorlanacağımı düşünmüyorum ama almanca bilgisinin avantajı olur mu gereklilik olarak görülüyormu ? Bu arada A1 seviyede almancam var dil okuluna başvuru yapıp okul başlayana kadar geliştirebilirim zira hamburg da akrabalarım var.
Okuldan memnun musunuz ?
Kabul almak için şunları yapmanda fayda var diyebeleciğiniz tavsiyelerinizi almak isterim.

Gelirsem görüşmek dileğiyle :) Teşekkürler..
Bölümde tanıştığım insanların genelde çoğu haberleşme, elektronik veya computer science mezunu, açıkçası hiç endüstri mühendisi duymadım ama bu olamayacağı anlamına gelmiyor tabi ki. Başvurunu incelerken senden lisansta belli başlı dersleri vermiş olmanı beklerler bu dersleri aldıysan sorun olmaz. Almanca başvuru kriteri değil baktıklarını sanmıyorum zaten uluslararası bölümlerde okuyan çoğu insan burda öğrenmeye çalışıyor. Okuldan ne memnunum ne değilim açıkçası, bu biraz kişisel tabi ne beklediğine bağlı ama hem sosyal hem eğitimsel anlamda çok beklediğimi bulduğumu söyleyemem mesela ben bölümü daha internasyonel bekliyordum tamamen hintli, afgan doldurmuşlar. Öğrenci hayatı olarak daha iyi alternatifler var mı dersen kesinlikle vardır diye düşünüyorum. Ancak Hamburg güzel bir şehir, şehir kendisi oldukça internasyonel. Büyük şehir ve liman kenti olmasının sunduğu bütün avantajlar var.

Bol şanslar.