Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da okumak istiyorum,

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zWar

Mesaj gönderen zWar » Sal Tem 12, 2016 1:10 am

Merhabalar

Almanya\'da okumak gibi bir fikrim var burada liseyi yeni bitirdim Almanya hakkinda birkac sorumu buraya yazacagim yardimci olursaniz sevinirim.

Almanya\'da Turklere karsi tutum nedir ? Irkcilik olaylari oluyor mu ?

Almanya\'da ogrenci icin fiyatlar uygun mu ? (Orada\'ki harcligim Turkiye\'den gelecek, ve yillik 15/20 bin tl gibi bir para alabilecegim ailemden)

Ismim Muhammet ve bu isim yuzunden Kabul edilmeme durumu olabilir mi ? (Muslumanlara karsi tutumlarinin iyi olmadigi kanisindayim)

Ogrenci icin en uygun universite nerede ? (frankfurt dusunuyorum)

Liseden dil bolumu mezunuyum ingilizce biliyorum orada almanca da ogrenmek istiyorum Almanca ogrenmek ne kadar zaman aliyor ?

Universite icin C1 seviyesinde sertifika alabiliyorum para karsiliginda hic Almanca bilmedigim halde orada bunu dogrulamak icin bir sinav olur mu ?

Arslan

Mesaj gönderen Arslan » Sal Tem 12, 2016 1:32 am

Turklere alismislar zaten ters bir tutum yok ama irkcilik tabikii biraz herkesin icinde var degil mi?
Aylik topalmda 650€ yeter aslinda kirayida burdan verirsin
Isim olayi biraz karisik ama soyadinida kullanirsin.Benim soyadim daha kolay soylemesi
Gercekten isstersen 1 seneye Almancayi kapatirsin gereklli sertifikayi alirsin
****** Adamlar bizi tanimislar para ile dil belgesi aliyoruz,ordan gelen belgeyi onemsemiyorlar bile.Zaten burda oyle bisey olmaz.Oldu diyelim Uni de napacaksin ki :D Hocam durumu bildirir.Burda herkes polis ajan

ahmet_ua

Mesaj gönderen ahmet_ua » Sal Tem 12, 2016 3:00 pm

ygs den 4 senelik tercih yapsak yine girebiliyormuyuz

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Tem 12, 2016 3:33 pm

[quote]ahmet_ua tarafindan yazilan metin:

ygs den 4 senelik tercih yapsak yine girebiliyormuyuz[/quote]
LYS puani degerlendiriliyor

Elvenking

Mesaj gönderen Elvenking » Prş Tem 14, 2016 1:10 am

TestDaf ya da DSH sinavlari olmadigi surece elinde bulunan almanca yeterlilik belgesinin bir gecerliligi yok