Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya\'da yuksek lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gyrass

Mesaj gönderen gyrass » Pzt Tem 11, 2016 9:56 pm

herkese selamlar kafayi yemek uzereyim.
turkiye\'de 3.07 ile sosyoloji bolumunu bitirdim. hic almancam yok,inglizcem var fakat almanya\'da almanca olarak y.lisans yapmak istiyorum. once dil okullarini arastirdim,yogun almanca kurslarini daha sonra sartli kabul alternatifini gordum. su an ona yogunlasmis durumdayim. nasil bir surec izleyecegimi bilmiyorum. yalniz almanya\'da universite okumus bir hocamdan soyle bi sey duydum. \'\'alman universiteleri turk diplomalarini kabul etmiyormus bu yuzden lisansin 3.ve 4. siniflarini tekrar okutup,bitirdikten sonra doktora yapilabiliyormus. yani sadece bazi universitelerde y.lisans oldugunu soyledi.\'\' boyle bi sey var mi bilgisi olan lutfen bilgilendirsin.

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Tem 12, 2016 3:49 pm

Alman Universiteleri Turk diplomlarini kabul etmese . Turkiyeden bir cok insan buraya gelip master yapamaz
prestijli unilerde bazi dersleri saymayabiliyorlar . Ornegin Rwth aachen , ama bu master yapmaniza engel olmuyor. Saymadiklari dersleri master programi paralelinde lisans derslerinden alabiliyorsunuz.
Almanya da sadece bazi unilerde yuksek lisans programi var demesi cok komik.Turkiyede bile her unide y.lisans programi var.

genel olarak Torpille hoca olanlarin dediklerine inanmayin . Onlar arastirmamaya alismislar .Hazircilik hastaliklari olmus.