Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Universite Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Rector

Mesaj gönderen Rector » Pzt Tem 11, 2016 8:51 pm

Daha once bir konu acilmis ve almanyaya universite icin degilde master icin gelmek daha iyi olur diye belirtmis birkac kisi.Ben almanyada okumus ve suanda orada bulunan biriyle konustum ve oda buraya ve avrupa ulkelerine gelmen iyi olmaz senin icin dedi.Son 2-3 yildir durum iyi degil falan dedi.Is durumu hakkinda bu sekilde galiba.Ancak ben okumak icin gidiyorum.Gerci onun icinde almanca ogrenmekte zor olur, 1 yil universite egitimi icin yeterli olmaz, ben 5 yildir goruyorum ve zorlaniyorum falan diye belirtti.Ancak durum bu kadar vahim mi ya?Kanadaya gitmemi tavsiye ediyor.Ancak durum orada ne kadar farkli olacak?Ingilizce ogrenmek almancadan ne kadar farkli olabilirki?Ben boyle dusunuyorum yani calisarak bunu yapamayan varmidirki?Almanyada okuyanlar ve ya okumus olanlar suanki dusunceleriniz neler?O arkadasla ayni dusuncede misiniz?Farkli ulke secenegini mi dusunmeliyim?Bence fazla kotumser yaklasmis bu kadar vahim bir durum olmamali.Elbette oraya okumaya giden ve bir seyleri basarmak icin calisan birisi icin durum bu kadar olmaz diye dusunuyorum..

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Tem 12, 2016 3:58 pm

arkadasinizin durumunu anliyorum. Ben de 2.5 senedir almanyadayim . Zorlaniyorum . Bence onemli olan gayret etmek. Biz tembellige ve bahane bulmaya alismisiz. Suan benim de derslerim kotu. Bunda yabanci ogrenci olmamin elbette bir payi var. Fakat benim gibi baska ulkelerden gelen yabanci ogrenciler de var ve bir kismi cogu Alman ogrenciden daha yuksek notlar aliyorlar. Almancayi dogru duzgun konusamasalar bile...

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 12, 2016 6:24 pm

Konustugun kisi buyuk ihtimal tembel bir kisi. Sen caliskan olursan dunyanin her ulkesinde okuyabilirsin. X ulkesinde daha az calisman gerekebilir belki ama her ulkede basarirsin. Almanya\'da universite oldukca zor, bu bir gercek. Ama yapamazsin demek dogru degil. Gercekten istersen ve duzenli calisirsan yaparsin. Almanca bence ingilizceden oldukca daha zor bir dil. Ama yine istersen 1 sene icinde sana yeterli olan almancayi ogrenirsin. Kanada\'yi onermesinin nedenini bilmiyorum ama Almanya\'da universiteleri etkinlikler vs acisindan hic yeterli bulmuyorum. Kanada o bakimdan daha iyi olabilir. Egitim kalitesi acisindan Kanada\'da iyi okullara girebiliyorsan ve okullara ekstra para vermek sorun degilse orayi da tercih edebilirsin. Almanya\'yi iyi egitim kalitesi bakimindan oneririm. Fiyat/performans olarak oldukca iyi.

Rector

Mesaj gönderen Rector » Sal Tem 12, 2016 8:59 pm

Cevaplariniz icin tesekkurler..