Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Calismak ve Fordergelder

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
helennpeanuts

Calismak ve Fordergelder

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Tem 07, 2016 12:07 am

Merhaba,

Biraz ozel bir soru olacak ama belki cevabi olan birisi bulunur.

Tip okuyorum Hessen eyaletinde. Tip ogrencilerinin Klinik sirasinda Famulatur (staj gibi) yapmalari gerekiyor hastanelerde ya da Praxislerde. Temmuz ayinin basindan beri Hessen eyaleti kucuk sehirde bir aile doktorunun yaninda Famulatur yapan ogrencilere belli bir miktar para yardimi yapiyor insiyatif olarak. Ben Eylul\'de kendi aile doktorumun yaninda bu Famulatur\'u yapacagim ve kucuk sehirde yasadigim icin teknik olarak bu para icin basvurabilirim.

Sormak istedigim su. Ben 2011\'den beri bir sirkette yarim zamanli calisiyorum. Bildigim kadariyla Almanya\'da calisma izni burs ve benzeri yardim alindigi takdirde gecerliligini yitiriyor ("...erlischt bei Bezug von offentlichen Leistungen").

Sorum su. Ben bu durumda ne yapabilirim? Famulatur yaptigim surece ise gitmezsem yeterli olur mu? Yoksa isten tamamen cikmam mi gerekir? Bilgisi olan varsa paylasirsa cok sevinirim!
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

Kullanıcı avatarı
welly275

Calismak ve Fordergelder

Mesaj gönderen welly275 » Prş Tem 07, 2016 1:28 am

Famulatur sirasinda verilen yardimin maiyetine bagli olmasi gereki diye dusunuyorum. Famulatur zorunlu bi olay ve bu sirada inisiyatifli olsa da yine de staj maasi gibi bi kalemden veriliyosa sorun olmamasi gerekir ama miktar sorun olur mu bilemem. bursu aldigin kurumla iletisime gecmen en iyi secenek. sorun olmaz derlerse de yazili bi belge iste ki sonradan basini agritmasinlar

helennpeanuts

Calismak ve Fordergelder

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Tem 07, 2016 1:33 am

Miktar 30 tam gun icin 590 Euro. Benim de aklima gelen oydu, neticede bir Taetigkeit icin verilen para oldugundan dolayi staj maasi olarak gecebilir.

Duyuruyu yapan Ministerium\'a email yazdim, cevaplarini bekleyecegim. Cok tesekkur ederim cevabin icin, biraz rahatlatti beni :).
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.