Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TestAS Nedir?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 30, 2016 12:37 pm

TestAS sinavi ile ilgili ayrintili bilgileri asagidaki makalede bulabilirsiniz.

http://www.deutschstudent.com/portfolio ... lioCats=16

Sinavla ilgili sorularinizi bu baslik altinda yoneltebilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 30, 2016 1:48 pm

[quote]csde tarafindan yazilan metin:

Ornek sinav yok mu acaba bir inceleyebilseydik[/quote]

Bazen kafami duvara vurasim geliyor ya.
www.deutschstudent.com

maploping

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen maploping » Pzt May 30, 2016 2:50 pm

Asiri faydali bir konu, emek verip hazirladiginiz icin tesekkur ederim. Peki, sinava girme hakki olarak bir sinirlama var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 30, 2016 4:27 pm

Tesekkurler. Hayir hic bir sinirlama yok.
www.deutschstudent.com

tisuanzii

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen tisuanzii » Sal May 31, 2016 8:06 pm

Hocam, universite basvurusu yapmadan once sinava girmemiz daha mantikli degil mi? Ve sinav ucreti Turkiye icinde mi 80€?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 02, 2016 12:40 pm

Sinav tarihlerine bakmak daha mantikli. Sinav dunyanin her yerinde 80€.
www.deutschstudent.com

mahmutovski

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen mahmutovski » Prş Haz 02, 2016 10:51 pm

sitesinde bu sinavi ingilizce ve almanca alabilecegimiz yaziyor, almanya lisansi icin almanca almamiz lazim gibi bir kural var mi ingilizce de alabilir miyiz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 03, 2016 12:31 am

Hayir oyle bir kural yok. Ornegin sinava ingilizce girip almanca bolumu tercih edebilirsiniz. Bu sinavin tek amaci basvuru yapan ogrencinin kavrama yetenegini olcmek.
www.deutschstudent.com

mahmutovski

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen mahmutovski » Pzr Haz 05, 2016 11:37 pm

cok tesekkurler

Ulucan

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen Ulucan » Sal Ağu 09, 2016 7:33 pm

Merhaba.

Mevcut sartlarda ve ozellikle NC not ortalamam yuzunden olanakli gorunmuyor ama LMU\'da Psikoloji egitimi almak istiyorum. Dil konusunda sorunum olmayacagindan eminim ancak not ortalamami yukseltmek icin TestAS sinavina girmem gerekecek ve gerekli basvurularimi yaptim.

Oncelikle LYS puanimi olcut alarak NC hesaplanmasi bastan haksizlik. Neden diploma notum dikkate alinmaz ki? Turkiye\'de cemaat olanaklarindan yararlanip yurtdisi etkinliklere katilan ve sadece bu nedenle LYS puani artan onca insan var. Guneydogu\'da dogup bir daha disari cikamadigi icin duzgun egitim olanagi calinan, buna tezat, Istanbul\'da kalburustu kesimin cocuklarinin devam ettigi okullar gibi notlarin kepceyle degil cay kasigiyla verildigi Fen ya da Sosyal Bilimler Liselerinden mezun olan, sonuc olarak da OBP\'si guduk kalan ogrencilerin LYS puanlari dusukse suc onlarin midir? Butun bunlar elbette Alman makamlarini baglamayacaktir ama bu ortadaki haksizligi hakli kilmaya yeter mi?

Ben ve Psikoloji bolumlerine sevda duyan benim gibiler bu ulkede daha cok Sosyal Bilimler Liselerinden ya da Anadolu Liselerinin ya da Temel Liselerin sozel bolumlerinden gelirler. Buralarda matematik dersi cok kisitli verilir, fen dersleri hic verilmez. Cunku LYS\'de buradan soru cikmayacaktir. Ancak Almanya\'da Psikoloji okumak isteyenler TestAS sinavinda Fachmodul olarak Mathematik, Informatik und Naturwissenschaften bolumunun sorularini yanitlamak zorundalar. Bu yaman bir celiski degil midir bizim durumumuza bakarak konusmak gerekirse? Sorsunlar Geistes-, Kultur-,und Gesellschaftswissenschaften modulunden, tamamini dogru yanitlamayani Munih\'in orta yerinde Marienplatz\'ta assinlar. Bu kadar da net. :)

Sadece icimi doktum. Bilmem bu celiskileri -tabii tespitlerimde hakliysam- Alman makamlarina yansitmak yarar getirecek bir is olur mu?

retro

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen retro » Sal Ağu 09, 2016 7:45 pm

[quote]Ulucan tarafindan yazilan metin:

Merhaba.

Mevcut sartlarda ve ozellikle NC not ortalamam yuzunden olanakli gorunmuyor ama LMU\'da Psikoloji egitimi almak istiyorum. Dil konusunda sorunum olmayacagindan eminim ancak not ortalamami yukseltmek icin TestAS sinavina girmem gerekecek ve gerekli basvurularimi yaptim.

Oncelikle LYS puanimi olcut alarak NC hesaplanmasi bastan haksizlik. Neden diploma notum dikkate alinmaz ki? Turkiye\'de cemaat olanaklarindan yararlanip yurtdisi etkinliklere katilan ve sadece bu nedenle LYS puani artan onca insan var. Guneydogu\'da dogup bir daha disari cikamadigi icin duzgun egitim olanagi calinan, buna tezat, Istanbul\'da kalburustu kesimin cocuklarinin devam ettigi okullar gibi notlarin kepceyle degil cay kasigiyla verildigi Fen ya da Sosyal Bilimler Liselerinden mezun olan, sonuc olarak da OBP\'si guduk kalan ogrencilerin LYS puanlari dusukse suc onlarin midir? Butun bunlar elbette Alman makamlarini baglamayacaktir ama bu ortadaki haksizligi hakli kilmaya yeter mi?

Ben ve Psikoloji bolumlerine sevda duyan benim gibiler bu ulkede daha cok Sosyal Bilimler Liselerinden ya da Anadolu Liselerinin ya da Temel Liselerin sozel bolumlerinden gelirler. Buralarda matematik dersi cok kisitli verilir, fen dersleri hic verilmez. Cunku LYS\'de buradan soru cikmayacaktir. Ancak Almanya\'da Psikoloji okumak isteyenler TestAS sinavinda Fachmodul olarak Mathematik, Informatik und Naturwissenschaften bolumunun sorularini yanitlamak zorundalar. Bu yaman bir celiski degil midir bizim durumumuza bakarak konusmak gerekirse? Sorsunlar Geistes-, Kultur-,und Gesellschaftswissenschaften modulunden, tamamini dogru yanitlamayani Munih\'in orta yerinde Marienplatz\'ta assinlar. Bu kadar da net. :)

Sadece icimi doktum. Bilmem bu celiskileri -tabii tespitlerimde hakliysam- Alman makamlarina yansitmak yarar getirecek bir is olur mu?[/quote]
olaya saglamca uzaktan bakiyorsun. bir taraftan diyorsun ki lise notu dogrudan nc\'yi etkilesin geri donup o lise notunun 0.6 katsayiyla carpilan haline haksizlik diyorsun. fetonun okulunda projeye giden 3-5 cocugu ornek veriyorsun. butun o okullarda sisirme notlar verildigini demiyorsun. sonuc olarak turkiyenin %80inin 70ve uzeri diploma notu var. bu nasil kistas nasil olcu olacak. su an ki sistem gayet mantikli ha turkiyedeki gibi olsa puana degilde siralamaya bakilsa daha adil olur. ama diploma notuna gore ogrenci secmeleri sacmaliktan oteye gecemez

Ulucan

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen Ulucan » Sal Ağu 09, 2016 8:08 pm

0,6 katsayi kismini cok iyi anlayamadim ama genel olarak evet, diploma notundan da daha isabetli bir yol bulunmasi daha iyi olur elbette. NC ortalamasinda LYS siralamasini kullanmak iyi bir secenek olur muydu bilmiyorum. Dusunmeden bir sey konusmak yanlis. Diploma notu sacmaliktan oteye gitmez ve mevcut durum gayet mantikli diyorsaniz tamam. Bende hata var o zaman. Dusunelim hatamizi.

retro

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen retro » Sal Ağu 09, 2016 8:20 pm

[quote]Ulucan tarafindan yazilan metin:

0,6 katsayi kismini cok iyi anlayamadim ama genel olarak evet, diploma notundan da daha isabetli bir yol bulunmasi daha iyi olur elbette. NC ortalamasinda LYS siralamasini kullanmak iyi bir secenek olur muydu bilmiyorum. Dusunmeden bir sey konusmak yanlis. Diploma notu sacmaliktan oteye gitmez ve mevcut durum gayet mantikli diyorsaniz tamam. Bende hata var o zaman. Dusunelim hatamizi.[/quote]
Obp demissin ya iste o diploma notunun 0.6 ile carpilmis hali. Lys notuna da eklenince obpnin ncye etkisi %20nin altina dusuyor. Sen buna haksizlik diyorsun kalkip %100etkilesin diyorsun. Evet sistem yanlis dogru degil ama kotunun iyi durumunda su an alternatif bir kiyas sekli benim aklima gelmiyor.

fevel57

TestAS Nedir?

Mesaj gönderen fevel57 » Çrş Ağu 31, 2016 8:50 pm

merhaba arkadaslar birsey soracaktim, testas a hazirlik kitaplari dolasiyor internette, sizce gerekli mi? alsam faydasi dokunur mu dersiniz?

sevgiler

missniss

Re: TestAS Nedir?

Mesaj gönderen missniss » Çrş Ara 07, 2016 2:11 pm

Merhabalar benim Testas ile ilgili bi sorum olacakti. Forumda bir cok yerde "Testas ile 2.7 olan notumu 2.1 cektim. " tarzi mesajlar goruyorum. Bende 2016 nisan ayinda testas a girdim. Ama benim sonuc belgemde notumun yukseldigine dair bi ifade yok. Bu arkadaslar neye gore notun yukseldigini hesapliyorlar ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 07, 2016 4:48 pm

www.deutschstudent.com

Gülnar

Mesaj gönderen Gülnar » Cmt Eki 14, 2017 10:40 am

bu mekalede testasın 1.0 gibi puan yükseltiği yazılmış. ama ben bazı yerlerde 0.6 gördüm.
tıp okumak istiyorum almanyada. ortalamamı düzeltmek için bu sınava girmeyi düşünüyorum. eğer elinizde kitaplar varsa, bana yollarsanız sevinirim.
önceden teşekkür

bu arada Azərbaycanlıyam. yazılarımda yalnışlık ola bilər =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 16, 2017 12:14 am

Gülnar yazdı: Cmt Eki 14, 2017 10:40 am bu mekalede testasın 1.0 gibi puan yükseltiği yazılmış. ama ben bazı yerlerde 0.6 gördüm.
tıp okumak istiyorum almanyada. ortalamamı düzeltmek için bu sınava girmeyi düşünüyorum. eğer elinizde kitaplar varsa, bana yollarsanız sevinirim.
önceden teşekkür

bu arada Azərbaycanlıyam. yazılarımda yalnışlık ola bilər =)
Merhaba full cekince 1,0 a kadar düzeltiyor. Testas in sitesinde hazirlik icin materiyaller veriliyor.
www.deutschstudent.com

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Prş Eki 19, 2017 1:33 pm

TestAS sadece BA için mi ve Master için de benzer bir sınav var mı?

melissa1

Mesaj gönderen melissa1 » Prş Eki 26, 2017 8:11 pm

Merhaba, ben de önümüzdeki aylarda yapılacak TestAs’a girmeyi düşünüyorum. Fakat değişen sistem yüzünden okullara belirtilen başvuru tarihlerinde başvurmamız imkansızlaşıyor. Sadece bu sınavın sonuç belgesiyle başvursak şartlı kabul veren üniversitelere kabul edilme şansı var mı?