Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

beglaubigung_acil yardimm...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Çrş Ağu 26, 2009 3:30 pm

Arkadaslar merhaba,

acele cozumlemem gereken bir sorun var.. yardiimm...
Uni assist bana dun bir mail atmis ve nerdeyse gonderdigim butun belgeler icin eksik demisler.
Aslinda 31.07 de mektup gondermisler almanyada kaldigim yere fakat ev numarasini 47 degil 46 yazdiklari icin elime ulasmamis.
Dun de biz size ulasmiyoruz,acele bunlari gonderin diye mail atmislar:

- Kopie vom Studienabschlusszeugnis in der Originalsprache(Amtliche Beglaubigung)
- Kopie vom Nachweis uber Studienleistungen mit Faecher- und Notenubersicht in der
Originalsprache(Amtliche Beglaubigung)
- Ubersetzung des Studienabschlusszeugnisses (Amtliche Beglaubigung)
- Ubersetzung der Nachweise uber Studienleistungen mit Faecher- und Notenubersicht (Amtliche
Beglaubigung)

- Nachweis der erforderlichen deutschen Sprachkenntnisse(Amtliche Beglaubigung)
- Anerkennungsbescheid oder Einstufungsbescheid der gewunschten Hochschule

bu amtliche beglaubigunglari ben almanyada yaptirip kolnden berline gondermistim.. bu nasil sacma bisey? nasil eksik olur?
Icinizde turkiyeden basvuranlarin sayisi cok okudugum kadariyla, turkiyedeyim 3 gundur ve tekrar gondermem lazim. neden onaylaticam ben bu belgelerin kopyalarini? valilikten proseduru bilen ve yardim edebilecek olan varsa sevinirim..

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Çrş Ağu 26, 2009 3:41 pm

nerden yapicam diycektim.. yanlis yazmisimm...valilikten mi?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Ağu 26, 2009 4:16 pm

belgelerin orjinalleri yaninda mi?noter onayi demek istiyor orada.

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Çrş Ağu 26, 2009 4:31 pm

belgelerim zaten noter onayli benim. ama almanyada beglaubigung yaptirirken kadina noter onayli demistim belgelerim.. onun bir onemi yok demisti. yani belgeler noter onayli olmasa da kadin fotokopilerini cekip onayliycakti. benim aklimda sanki valilikten onaylancak gibi kalmis...

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Ağu 26, 2009 4:38 pm

malesef bu konuda bilgim yok:(

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Ağu 26, 2009 4:55 pm

bu belgeleri beglaubigte kopie olarakmi yolladin.yani bu belgelerin orjinallerinin beglaubigte fotokopisini yollayinca tamamdir.yani sorun buysa bu sekilde olacak.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 26, 2009 5:30 pm

almanyadaysan rathaus da , tr deysen valilikte yaptiriyorsun..

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Çrş Ağu 26, 2009 6:11 pm

belgelerin hepsini beglaubtige kopie olarak yolladim ama benden bi daha ayni seyleri istemeleri cok ilginc...kolnde universitenin ceviri burosunda yaptirmistim, sadece uni kolne basvuracagim icin kabul etmislerdi. yani rathaus olmasi gerekmemisti.
tesekkur ederimm.. yarin sabah antalya valiliginin yollarini tutayim..
bir de benim sprachdiplomum var. onun kopyasinin noter tasdigine falan gerek yok sanirim degil mi? ben direk fotokopie cektirip valilige gidiyim B)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Ağu 26, 2009 6:42 pm

onunda noter tasdigini istemisler yukarida yaziyor.Daha dogrusu almanca seviyeni belirten belgenin noter tasdigi.

- Nachweis der erforderlichen deutschen Sprachkenntnisse(Amtliche Beglaubigung)

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Çrş Ağu 26, 2009 6:59 pm

ay ay ay hersey para yani ama
amtliche beglaubigung diye parantez icinde yazdigi sey noter tasdiki degilki,valilik onayi.. ole degil mi?

zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Çrş Ağu 26, 2009 9:09 pm

beglaubigung OKULLARIN OGRENCI ISLERINDE DE YAPILABILIYOR!!!

demir

Mesaj gönderen demir » Prş Ağu 27, 2009 2:29 am

arkadasim heryerin onayi kabul edilmez.
kolnde isen konsolosluga gidip asli gibidir yaptirman lazim ateselikten
ama antalya yazmisin onun icin valilige gidersen asli gibidiri yaparlarmi bilmiyorum ancak valilikte apostil yapilir onun icinde ucrete gerek yoktur. ayrica dil belgesi buradan sanirim onu turkiyede asli gibidir yaptirdik tan sonra bunlar tanirmi bilemiyorum. valilik sana buyuk ihtimal notere git diyecektir noterin asli gibidirinden sonra ben apostil yaparim diyecektir...

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Prş Ağu 27, 2009 8:16 am

Dil belgesi almanya Bonn dan.. almanca.. ceviri fala derdi yok yani...
hepinize tesekkurler.. ben gidiyorum valilige...
Hallledince sizle paylasirim...:bye

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Prş Ağu 27, 2009 11:35 am

Arkadaslar valilige gittim fakat benim noter onayli evraklarim (transkript ve gecici mezuniyet belgesi) ankara da bir noterden tasdikli. Bu belgeleri ancak ankara valiligi onaylarmis. Ben de uni assist i aradim. tekrar gondermenize gerek yok dedi. sadece tekrar bir gozden gecirme isteyin dedi. Bu zaten ara bir gozden gecirmeymis. bensm belgelerim ankaradan noter onayli, almanyadan da beglaubigung yaptirmistim. sanirim o arada bir problem var.
vize dert olur, bende uni dert. her seferinde bisey cikiyor.. yeteerrrr....:zoh

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Ağu 27, 2009 4:07 pm

kardes senin turkiyeden getirdigin belgelerin sadece fotokopili seklini kabul etmzler.
rathaus a gideceksin orda fotokopi cekip uzerine muhur vuruyor. noterlerde yapiyor bu isi ama rathauslar daha ucuz. ayrica biraz arastir bence her rathaus ayni parayi cekmeyebiliyor, ucuzunu bulabilirsin.

demir

Mesaj gönderen demir » Prş Ağu 27, 2009 9:02 pm

arkadaslar asli gibidiri yaptirmak icin kendi konsoloslugumuza gidin ucretsiz yapmak zorundalar ben 10 basvuruluk yapmistimadam suratima bakiyordu daha cikartiyordum tamam tamam yeter dedi :)

memet34

Mesaj gönderen memet34 » Pzt Ağu 31, 2009 1:36 pm

kiliseden de yaptirabiliorsun bunu. ben 25 cente yaptirmistim haberin olsun

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Pzt Ağu 31, 2009 4:47 pm

Arkadaslar nerden yaptirabilecegimiz acik ve net bu beglaubtige koppieleri.

ben sorunumu tekrar yazayim da benim yaptigim salakligi baska kimse yapmasin.

bahsedilen evraklarin tercumesini noter onayli turkiyeden getirttikten sonra ( basvurumu almanyada avrupa gonulluluk hizmeti esnasinda bizzat yaptim ) uni kolnun akudosunda(kendi ceviri burolari) beglaubigte koppien yaptirdim. uni koln acikca yazmis: ya kilise ya akudo yada rathausta yaptirin diye.
evraklari gonderdim icim rahat, ulkeme dondum. ama 28 agustosta bana ulasan mailde,bana ulasamadiklarini ve evraklarimin eksik oldugunu yazmislar. bana ulasamamalari dogal cunku ev numaram yanlis yazilmis. 47 yerine 46 yazmislar.ustelik mektup 31 temmuzda gonderilmis.
uni assisti 2 kez aradim 2 kez de ekstra mail attim.hala adresim yanlis.bu arada bana kabul/red gonderseler zaten elime ulasmayacak.gerci mail de atiyolar ama olsun...

Akudo da beglaubtige koppie yaptirmayin derim, eger seneye falan uni kolne basvuracak olan varsa. ben yurdumu falan da ayarlamis ulkeme donmustum. simdi cv mi hazirladim ve bu isten de vazgectim.

Avrupa insan haklari mahkemesine nasil basvuruluyor bilen varsa soylesin. cunku adresimi yanlis yazmasalardi, mektup bana ulassaydi, belki de ordayken herseyi halledip masterimi yapabilecektim. Su anda ne uni assist bir sey yapiyor, neden mailime cevap veriyorlar. ayni sekilde studienberatungszentrum ve akademisches auslandsamt da maillere cevap vermiyor.
Issizlik ordusuna iyi almanca bilen biri daha katildi.
allah yolumu acik etsin...

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzt Ağu 31, 2009 8:47 pm

sesbes adresi kendilerimi yanlis yazmis,yani adres nasil yanlis yazilir anlamadim,o bilgileri sen yazili olarak vermiyormusun.ikincisi red cevabin geldimi?

Neyse bence uzulme,sonucta bir daha basvurabilirsin ha biraz zaman gecicek ama olsun,evraklarini bir daha yolla ve yanindada o iyi niyet mektubu dediginiz mektubu yolla ve bu adres karmasasindan bahset bence ve dedigin gibi eger boyle bir sorun olmasaydi en azindan ordayken eksik evrak yada hangi sebepten dolayi red gelmisse,telafi edemedigini anlat.

bas koydugunuz yolda kesinlikle sorunlar redler,pismanliklar olacaktir.ama bence birakma pesini hani meshur soz vardi (Zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir) :)

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Pzt Ağu 31, 2009 10:29 pm

adresi buyuk ihtimalle yanlis yazmislar kendileri.. acikcasi ben de bi anlam veremedim.ben nasil yanlis yazarim ki?
Artik 23 yasindayim, diger sene basvurmam lazim.Vakit geciyor bu arada, benim de bir yrlerden baslamam lazim hayata.
1 yil almanyada kaldim zaten.
Artik kismet degilmis diorum sadeve, cunku ben elimden geleni yaptim..
offff....