Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Universite Hakkinda Ufak Soru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Bilalsas

Mesaj gönderen Bilalsas » Prş May 05, 2016 5:47 pm

Birkac kisiyle konustum. Buradan da yazmak istiyorum. Oncelikle cevaplanan sorular varsa ozur dilerim arkadaslar.
Lise 4 ogrencisiyim ve YGS de 14-15 bin oldum. Almanya\'da bilgisayar muhendisligi okumak istiyorum. Burada kazandigim universite kabul edilme durumumu etkiler mi ? Ayrica Almanca bilmiyorum. Sartli kabul ile gitmeyi dusunuyorum.
Duisburg Essen Universitesini onerir misiniz ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 05, 2016 5:50 pm

Universite degil, puanin etkiler ama bilgisayar muhendisligi okuyacaksan ve ilk 15 binlerdeysen burda da her universiteye girebilirsin. Informatik genel bir bolum ozellikle hangi alan uzerinde yogunlasmak istedigini belirtirsen universite tavsiye edebiliriz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Bilalsas

Mesaj gönderen Bilalsas » Prş May 05, 2016 5:54 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Universite degil, puanin etkiler ama bilgisayar muhendisligi okuyacaksan ve ilk 15 binlerdeysen burda da her universiteye girebilirsin. Informatik genel bir bolum ozellikle hangi alan uzerinde yogunlasmak istedigini belirtirsen universite tavsiye edebiliriz.[/quote]

Aslinda tam karar veremedim. Ama dedigim gibi LYS de bu siralarda olsam, Almanyaya gittigime deger mi diye dusunuyorum. Bir de universiteler yillik Ucret gibi bir sey almiyor degil mi ? (En azindan bazilari)

Kafamda netlestirip danismanlik almak istiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 05, 2016 9:58 pm

Universiteler ucretsiz. Dil kursu hazirligi icin de ortalama aylik fiyatlar 200-300 euro arasi.
www.deutschstudent.com

tisuanzii

Mesaj gönderen tisuanzii » Pzr May 08, 2016 9:08 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Universiteler ucretsiz. Dil kursu hazirligi icin de ortalama aylik fiyatlar 200-300 euro arasi.[/quote]

Hocam, yazilim uzerine yogunlasmak istiyorsak hangi bolumu onerirsiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 08, 2016 2:27 pm

Yazilim icin informatik olur elbette, felsefe olmayacagina gore.
www.deutschstudent.com

Zohnie

Mesaj gönderen Zohnie » Sal May 10, 2016 4:31 pm

Ben de Almanya\'da Informatik okumak istiyorum. Ama Turkiye\'deki Bilgisayar muhendisligi programina birebir denk olmasini istiyorum.(Informatik uzerine yazinizi okudum). Oncelikle Kuzey ren vestfalya eyaleti icerisinde hangi universitelerin sundugu imkanlar bu konuda daha iyi? Son olarak TU9 ve Informatik icin ilk onda gosterilen universiteler haricinde, Informatik bolumu gelismis Universiteler hangileri?