Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci vizesi hk.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
K4R4K4Y4

Ogrenci vizesi hk.

Mesaj gönderen K4R4K4Y4 » Pzr May 01, 2016 1:50 pm

Merhaba arkadaslar ben bu sene Almanya\'da okumak istiyorum. Okul kabul sartlari vs. hepsini ogrendim ama bu konu aklima takildi. Almanya\'da yasayan bir arkadasimin dedigine gore bazi insanlar block account ve garantor gostermeden orada okuyabiliyorlarmis. Merak ettigim konu bu. Bunu nasil yapiyorlar veya gercektne boyle bir olay var mi?

Ayrica ikinci olarak sormak istedigim konu ise bu yaz vizeler kalkmasi hakkinda. Diyelim ki vizeler kalkti. Ve universiteden kabulumuzu aldik universite icin vize almaya gerek var mi yoksa yok mu? Biliyorum orada yasamak icin ogrenci vizesi almak gerek ama eger kalacak bir yerimiz varsa universiteye vize olmadan kayit olup okuya bilir miyiz? Tesekkurler ilginiz icin.

tisuanzii

Ogrenci vizesi hk.

Mesaj gönderen tisuanzii » Pzr May 01, 2016 2:17 pm

Guzel sorular hocam. Ben de merak ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Ogrenci vizesi hk.

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 01, 2016 2:24 pm

Daha once en az 10 defa sorulmustu bu sorular. Garantor veya bloke hesaba tek alterntif burs. Burs bulursa ogrenci o zaman bu ikisine gerek yok. Vize kalkarsa eger sadece 3 aylik giris-cikis vizesi kalkacak. Oturum alinmayacak. Universite okumaya gelenler yine vize basvurusu yapacak.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com