Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Acil Universite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bl0ck

Acil Universite

Mesaj gönderen bl0ck » Sal Ağu 25, 2009 9:50 pm

Arkadaslar bana sifir almanca ile basvurabilecegim ve bu yil bitmeden egitime baslayabilecegim bir universite lazim. Yardimlariniz icin tesekkurler.

diji

Acil Universite

Mesaj gönderen diji » Sal Ağu 25, 2009 10:00 pm

aradigin sorularin hepsi forumda var biraz goz gezdirirsen hepsini bulabilirsin gibime geliyo

bu basliktan basla bence

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ead_id=964

bl0ck

Acil Universite

Mesaj gönderen bl0ck » Sal Ağu 25, 2009 10:04 pm

[quote]diji tarafindan yazilan metin:
aradigin sorularin hepsi forumda var biraz goz gezdirirsen hepsini bulabilirsin gibime geliyo

bu basliktan basla bence

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ead_id=964[/quote]

Dostum farkindaysan o konuya da mesaj yazmisim fakat cevap doyurucu olmamis bende daha oz bir sekilde derdimi anlatiyorumki daha oz cevaplar alabileyim. Sagol yine de

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Acil Universite

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 25, 2009 10:53 pm

SIFIR almanca ile hemen bu yil egitime baslamakla sanirim , dil kursunu kastediyorsun.. Sifir almancayla kabul alacagin uni ler sitede mevcut, daha fazlasi da var kendin arastirabilirsin.

ayrica o baslikta funderschatten arkadasin verdigi cevabin neyi seni tatmin etmedi ?

bl0ck

Acil Universite

Mesaj gönderen bl0ck » Çrş Ağu 26, 2009 12:45 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
SIFIR almanca ile hemen bu yil egitime baslamakla sanirim , dil kursunu kastediyorsun.. Sifir almancayla kabul alacagin uni ler sitede mevcut, daha fazlasi da var kendin arastirabilirsin.

ayrica o baslikta funderschatten arkadasin verdigi cevabin neyi seni tatmin etmedi ?[/quote]

Oncelikte sifir almanca ile kabul alan universiteler oldugunu biliyorum fakat dil kurslarinin tarihleri normal egitim tarihlerinden biraz farkli oluyor diye duydum. Daha once yazilmis yazilari da inceledim ama tam olarak aradigim bilgiyi bulamadim. Sifir almancayla alabilecek ve de bu yil dil kursuna (universitenin) baslayabilecegim bir universite var mi diye sormustum.

Diger baslikta da funderschatten arkadasimizin verdigi cevap benim sorunu cozmedi tabi. Cunku orada da hemen basvuruyu yapsam egitime ne zaman baslayabilecegimi sormustum fakat sadece baslangic tarihleri soylenmis. Tabi bircok soru sormustum orada, birkac tanesini atlamis olabilir sorun degil, tesekkur ederim kendisine. Zaten kafama takilan sorularin cogunun cevabini forumlarda buldum, sadece bulamadiklarimi yeni konu acarak soruyorum. Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Acil Universite

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 26, 2009 2:33 am

sayet basvuru tarihlerine baktiysan son tarih 15 ocak , yaz semesteri icin.. ve bu sifir almancayla sartli kabul veren uni lerin dil kursu tarihi degisiyor, ornegin funderschatten arkadasin verdigi ornekteki gibi.. ama genelde dil kurslari ekim - ocak - nisan - temmuz periyotlarinda olur.. ikinci ihtimalin ise , ekim baslarinda uni ye basvuru yapip kabul almak ve kasim - aralik gibi bu sifir almanca ile kabul veren uni lerin oldugu sehirlerde veya o sehirlere yakn bolgede ozel dil kursu bulmak..