Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

acil yardim!!! duisburg univ

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yalcin14

Mesaj gönderen yalcin14 » Sal Ağu 18, 2009 11:10 pm

Merhabalar,
dogu akdeniz universitesi elektrik elektronik muhendisligi 3.sinif ogrencisiyim ve yatay gecis yaparak duisburg universitesi international study engineeing bolumun de devam etmek istedim ve basvuru yaptim..ingilizce belgelerimde herhangi bir sorun cikmadi, ilk basta basvurumda sorun cikmadi fakat daha sonra benden lise notlarim istendi ve onlari da gonderdim daha sonra kabul edilmedim die bi yazi geldi ..gerekcede \'insufficient grades\' notlarimin yetersiz oldugu.. sanirim lisede sayisal dersleri ii bi derece de gecmemis olmammi acaba, anlamadigim nokta neden ben lise notlarima gore degerlenirmeye alinmis oldugum..bu konuda hic bisi belirtilememis..ve verdikleri cevap asagidaki gibi...bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz ne yapmam gerekiyo..

Tesekkur ederim, saygilar...

Ihr Antrag auf Zulassung zum STUDIUM am CAMPUS DUISBURG
Sehr geehrte/r YALCIN TAHTABACAK!
Vielen Dank fur die Zusendung Ihrer Bewerbung und der beigefugten Unterlagen.Leider kann Ihre Bewerbung nicht berucksichtigt werden, weil die Zulassungskommission/Prufungsausschuss des zustaendigen Fachbereichs Ihre fachlichen Voraussetzungen als nicht ausreichend beurteilt hat.
Sonstiges/Grund/Ergaenzung: ---insufficient grades
Rechtsmittelbelehrung:
Gegen diesen Bescheid konnen Sie innerhalb eines Monats nach Zugang, schriftlich oder zur Niederschrift des Urkundsbeamten der Geschaeftsstelle beim Verwaltungsgericht Gelsenkirchen, Bahnhofsvorplatz 3, 45879 Gelsenkirchen (Postfach 100155, 45801 Gelsenkirchen) Klage erheben.
Sollten Sie in diesem Bescheid einen Fehler erkennen, so wenden Sie sich bitte moglichst schnell an Ihre zustaendige Sachbearbeitung (siehe Briefkopf). Dort gibt man Ihnen gern weitere Auskunfte. Wird der Bescheid aufgrund Ihrer Hinweise geaendert oder aufgehoben, ist insoweit eine Klage selbstverstaendlich nicht erforderlich. Die Klagefrist verlaengert sich hierdurch jedoch nicht.
Mit freundlichen Grußenfur den Rektor der Kanzlerim AuftragEnger

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 19, 2009 5:03 am

o komisyondakileri iyi tanirim.. acikca soyleyim belli bolumlere nc gelmesin de daha cok basvuru olsun diye eger kontenjandan 10 kisi falan fazla basvuru oluyorsa komik bi sebepten oturu eliyorlar..

yalcin14

Mesaj gönderen yalcin14 » Çrş Ağu 19, 2009 10:01 am

simdi ne yapmaliyim physiker..yapilabilecek hic bisi yokmu...en son bu durumun neden oldugunu yani ayni sana goderdigim gibi bu konuyla ilgilnenen Barbel Enger\'de gonderdim sebebini ogrenmek icin..ve ayrica muhendislik bolum baskan genel sekreterine Andrea Eckold da gonderdim..ilk onunla gorusmustum bu yatay gecis meselesini ve tofel olursa kabul edilirsin demisti ve ben ingilizce mi kanitladim belgelerle bende tofel istemeden ingilizceden muaf tutabilecegimi olemisti...yani diecegim o kisiyede attimole bi email acaba faydasi olurmuki...yada sence ne yapmaliyim ...i

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 19, 2009 2:26 pm

maalesef yok.. kanuni olarak itiraz hakkin var ama hic bisey getirmez.. yaz semesteri icin bi daha denersin ama sonuc buyuk ihtimal ayni olur..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 19, 2009 7:44 pm

Baska bir bolume basvursan daha sonra bunu degistirsen olmaz mi acaba ?
Gurkan bu sekilde yapabilir mi birseyler,fikrin var mi ?

demir

Mesaj gönderen demir » Çrş Ağu 19, 2009 10:02 pm

baska bir bolume basvuru yaptigi zaman bundan almanca istemiyeceklermi yada istedigi bir ingilizce bolum soz konusumu bunlari es gecmemek gerekir. sekreterden ziyade kendi bolumunde erasmus baskani ile arasi iyi ise ondan rica edip ( tabi Dui-essen da kollari varsa ) yardim istemesi. Gazi olsun yedi tepe olsun onlarin aralari cok iyi buradaki bolum baskanlari ile ama dogu akdenizin baglantisi varmidir bilgim yok...