Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYA\'DA INGILIZCE OGRENILIR MI ???

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yasins

Mesaj gönderen yasins » Sal Kas 25, 2008 2:06 am

Merhaba...

Burdaki samimilige diger forumlarda rastlamadim.Oncelikle herkese \'yardimsever\' oldugunuz icin tesekkur ederim...

Arkadaslar benim sorum tamamen farkli bir soru...
Almanya\'da Essen Universitesinde (Universite bunyesinde) ingilizce kursu oldugunu ogrendim.Bir tanidigim kendisi almanca ogretmeni.Beni almanyaya gondermek istiyor.Arkadaslar ingiltere ve amerikaya basvuru yapamadim.Cunku grcekten cok pahalilar.Benim bu tanidigim kisi sayesinde isimde bir turkun yaninda hazir olucak.

Universtat Duisburg-Essen Universitesini arastiriyorum da bayagi turk oldugunu duydum.Ben (belki duymussunuzdur) TOEFL ve IELTS sinavlarina giricem ve bu sinavlara girmek icin ingilizce ogrenicem.1 yil almanyada bu kursa gitmeyi planliyorum ama SIZIN CEVAPLARINIZ COK ONEMLI ARKADASLAR...Lutfen bu yuzden sizden bu konuda yardim rica ediyorum...

Sizce Almanya\'da ingilizce ogrenilir mi ???

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Kas 25, 2008 11:10 am

Almanya\'da ogrenecegine Tukieye\'de ogren. Bir fark yok...

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Kas 25, 2008 5:38 pm

Dusun almanyadasin kursa baslamissin

diyelimki gunde 6-7 saat kurs var hep ingilizce goruyosun nereye baksan artik ingilizce kelimeler cumleler goruyosun ;)

Sonra kurs bitiyo disari cikiyosun bi bakiyosun etrafin almanca konusanlarla kaniyo ;) Bence burda bi zorluk cekersin kanimca

Cok guzel ingilizce kurslarida var turkiyede bence turkiyede ingilizce kursu gormende fayda var diye dusunuyoru ama yinede karar senin :);):DB)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 25, 2008 8:09 pm

Turkiyede gelistir Ingilizceni cunku en fazla 2000 - 3000 YTL ye en iyi bir kursta egitim alabilirsin daha sonra biraz pratik yapmak ve konusmani hizlandirmak icin ingilizce konusulan bir ulkeye git derim..Yani sirf ingilizce ogrenmek icin Almanya\'ya gelmen pek uygun degil..Ingiltere,Kanada veya ABD olmasi sart degil bu ulkeler cok pahali onun yerine Guney Afrika Cumhuriyeti gibi dili ingilizce olan daha maliyeti dusuk ulkelere gidebilirsin..Afrika diyip gecme gayet guzel bi sehirmis G.Afrika Cum..:)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Kas 25, 2008 8:18 pm

orasi ulke degilmiydi yhaffff :s

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 25, 2008 8:20 pm

[quote]Serhan yazdi:
orasi ulke degilmiydi yhaffff :s[/quote]

:D:D
\'\'Guzel sehirleri varmis\'\' olmasi lazimdi yhaf..

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Kas 25, 2008 8:21 pm

yanlis yazmis tekin kardes :) neyse guney afrika iyi ucuz yerdir de yol parasi ile ingilterede ki egitime denk gelir :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 25, 2008 8:24 pm

[quote]FuNdeRSchatteN yazdi:
Turkiyede gelistir Ingilizceni cunku en fazla 2000 - 3000 YTL ye en iyi bir kursta egitim alabilirsin daha sonra biraz pratik yapmak ve konusmani hizlandirmak icin ingilizce konusulan bir ulkeye git derim..Yani sirf ingilizce ogrenmek icin Almanya\'ya gelmen pek uygun degil..Ingiltere,Kanada veya ABD olmasi sart degil bu ulkeler cok pahali onun yerine Guney Afrika Cumhuriyeti gibi dili ingilizce olan daha maliyeti dusuk ulkelere gidebilirsin..Afrika diyip gecme gayet guzel sehirleri varmis Namibya, Botsvana Zimbabve,Mozambik,Swaziland vs. G.Afrika Cum.. :)[/quote]

ernesto24

Mesaj gönderen ernesto24 » Sal Kas 25, 2008 8:42 pm

dostum senin dedigin gibi bende dusunuyorum suan taksimde inlingua dil kursuna gidiyorum ve super 3 kur veriyorlar kur basi 1200 ytl ve 3 kur sonunda ogrenmessen parani geri iade ediyorlar kendi seviyene gore kura basliyorsun bi kur 5 ay super bi kurs bende ingilizceyi burda ogrenip almanyada almanca ogrencem cunku bi arkadasin dedigi gibi herkes almanca konusuyor burda ing ogren orda almanca ogren senin icin bence en guzeli bu olur yani ben ole yapacam :D

pLotoniC

Mesaj gönderen pLotoniC » Cum Kas 28, 2008 8:57 pm

Almanya da guzel bi ingilizcen olur bence, burda ki hemen hemen herkes Ingilizce konusabiliyor, ve konusmakta istiyor acikcasi. Bir yerde isin ciksa Ing. cok rahat halledersin, her zaman da kullanirsin Ingilizceyi, yani bence Turkiyedekinden daha rahat ilerletirsin.

zagreus

Mesaj gönderen zagreus » Cmt Oca 03, 2009 5:49 am

Buradaki siradan bir alman bile orta duzeyde ingilizce biliyor!

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cmt Oca 03, 2009 4:30 pm

Kendinizi kucumsemeyin her Alman iyi ingilizce bilmiyor, Gymnasium okumus almanlar iyi derecde ingilizce biliyorlar. Onun harici fasa fiso. Ben Almanya\'ya ilk geldigimde banka hesabi actirmak icin gittim. Ingilizce konusmayi planlamistim ama adam ingilizce bilmiyordu maalesef. Bende Turkiye\'den ogrendigim cat pat almancam ile actirmistim hesabi...

Turkiye\'de olsa ingilizce en basit kosuldur bir bankada calismak icin ;)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Oca 03, 2009 5:23 pm

kardes kanada falan bakmadin mi hic orada iyi olur

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr Oca 04, 2009 1:53 pm

Bence buradaki insanlarin en az yuzde 70 i ingilizce konusuyor. Ama buradaki sonucta anadil ingilizce degil. O yuzden cok iyi konustuklarini soyleyemeyiz. Ingilizce ogrenmek istiyosan, anadili ingilizce olan bi yere gitmen daha faydali olur bence. Hadi 1, 2 ay filan olsa, deneyim icin tamam olur da 1 sene cok uzun. Bence 1 sene Almanyada, Almanca ogrenmek mantikli degil.

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Pzr Oca 04, 2009 2:02 pm

[quote]crazyfb yazdi:
Ingilizce ogrenmek istiyosan, anadili ingilizce olan bi yere gitmen daha faydali olur bence. Hadi 1, 2 ay filan olsa, deneyim icin tamam olur da 1 sene cok uzun. Bence 1 sene Almanyada, Almanca ogrenmek mantikli degil.[/quote]

dogru soylemissin dilini ogrenmek istedigin ulkeye gidiceksin almanyada ise ingilizceyi turiyeden belki biraz daha iyi ogrenebilirsin