Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

hangi meslek???

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
niho karatas

hangi meslek???

Mesaj gönderen niho karatas » Sal Ağu 04, 2009 9:59 pm

selam arkadaslar almanyada hangi mesleklerin iyi oldugu hakkinda bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi? sizce almanyada hukuk, dis hekimligi yada eczacilik bunlardan hangisi daha iyi daha cok para getirir yani bunlarla ilgili bilgisi olan varsa... tesekkurler

blackened

hangi meslek???

Mesaj gönderen blackened » Sal Ağu 04, 2009 10:47 pm

ya biz ne demeye muhendislik okuduk o zaman demek geldi dilimin ucuna, lakin gecen 6 seneme acidim... ve yuttum. Pazarda lime satsak daha iyi kazaniriz

rastbin

hangi meslek???

Mesaj gönderen rastbin » Çrş Ağu 05, 2009 12:14 am

blackened bir otomativ muhendisi senede 60000 euro\'ya yakin kazanabilir. bir elektronik muhendisi daha fazla da alabilir daha az da ama muhendislik isleri artik tum dunyada oldugu gibi ozel sektorun pencelerinde ve surekli bi dolu adayin oldugu bir meslek oldu. tamamen tecrube beceriler su bu bende bir muhendis olarak bazen neden okudum neden o kadar caba diye dusunuyorum :( hayirlsi olsun :)

niho karatas

hangi meslek???

Mesaj gönderen niho karatas » Çrş Ağu 05, 2009 4:07 am

siz almanyada mi muhendizsiniz.. bu rordugum mesleklerle bi bilginiz var mi... paylasirsaniz sevinirim..

blackened

hangi meslek???

Mesaj gönderen blackened » Prş Ağu 06, 2009 7:00 pm

eve almanyada calisiyorum ama bu mesleklerin hicbiri ile ilgim yok nihat. Eger otomotiv ile ilgili herhangi bir konuda bilgiye ihtiyacin olursa detayli bilgi verebilirim

Evet sana da tamamen katiliyorum rastbin, olay artik muhendisligin kelime koku olan hendese yani geometri ve matematigin cok disina cikmis. Yok CV hazirla yok, kravatinin rengi kirmizi olursa kotu izlenim falan filanlarla muhendisligin agriligini oldurduler. Piyasa muhendis kayniyor ama kim gercekten muhendislik yapiyor diye soracak olursan bence cok az, bu konu hakkinda da baya doluyum ama merak eden olursa onu da artik bulusma falan olursa onda anlatirim :)

yyemre

hangi meslek???

Mesaj gönderen yyemre » Cum Ağu 07, 2009 9:03 am

slm arkadaslar! benim birkac sorum var. hangi baslik odlugunu bulamadigim icin buraya yaziyorum. 2003 mezunu bir makina muhendisiyim.o tarihten beri mekanik tasarim muhendisligi ve plastik,metal kalip tasarim yapiyorum hizli prototipleme ve hassas dokum koularinda uzmanligim var malzeme muhendisligi konusunda isim geregi uzmanim. su anda Turkiyenin onde gelen beyaz esya firmalarindan birinde ar-ge departmaninda calisiyorum. esim almanya dogumlu. almanyaya gelmek ve yasamak istiyoruz.7-8 yil once bekarken basvurmus aile birlesimde cikan bir puruzden dolayi turkiyeden vize vermiyorlar esime, o yuzden benim cikip esimi yanima almam gerek. bir is bulup cagrilmak, yada yuksek lisans basvurusu yapmak istiyorum. nasil bir yol izlemeliyim. isi internetten aramak cok yapay kaliyor ve fazla secenek yok, almanca dil egitimi aliyorum.neler yapmaliyim en gec 1-2 sene icinde cikmak istiyorum.yada aradigim siteler is aramak icin yetersiz sizin bildiginiz basvuru siteleri var mi?

blackened

hangi meslek???

Mesaj gönderen blackened » Pzt Ağu 10, 2009 3:33 pm

tam emin olmamakla birlikte (daha tecrubeli arkadaslar beni yanlissam duzeltin lutfen) turkiye\'de bitirmis oldugun lisans egitiminin almanya\'da denkligi yok. Yani yuksek lisans yapmadan veya almanya\'da taninan bir diploman olmadan burada is bulma sansin pek yok. Onun haricinde de turkiyedeki malzeme muhendisligi ile buradaki malzeme muhendisligi tanimi sanirim biraz farkli bu konuda bilgi vermek istemiyorum ama CV\'ne malzeme konusunda uzman yazmandan once internetten bir arastirma yapmani tavsiye ederim.
Internetten arastirip uygun bolum bulmak ve internetten basvuru gondermek haricinde de benim bildigim baska bir yontem yok, Onun haricinde de su an calisan ve yeni mezun biri olarak soyleyebilirim ki is piyasasi su an Almanya\'da cok kotu, krizin en dip noktasindayiz ve 2010\'dan once is basvurusu yapmani da pek tavsiye etmiyorum. 2010 proje butceleri olusturulup kadrolar belirlendikten sonra isler biraz daha acilacak.

alp22

hangi meslek???

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Ağu 10, 2009 8:44 pm

abi bu meslekler serbest meslek kategorisinde.ne eksik ne fazla derken sabit maasi nasil olur ki:/
sadece bir davadan 140 milyon dolar vekalet ucreti alan bir hukuk burosu biliorum turkiyede.almanyada vekalet ucretleri nasil hesaplanir bilmiorum ama turkiyede ortalama dava konusu meblagin %10 ile %15 i arasi.danismanliktan kazandigi para zaten ayri.o yuzden turkiyede bir avukat su kadar kazanir demek imkansiz.ama ii kazanir denebilir:)bizim hocanin hukuk burosu 2 milyon tl sadece vergi verdi gecen sene .kazandigini siz hesaplkayin artik

[quote]venceremos tarafindan yazilan metin:
maaslarini yaziyim : bir avukat ayda 4023 euro kazanir.. bi disci 3817 euro ve bir eczaci ise 3012 euro kazanir ve bunlar sabittir ne eksik ne fazla...[/quote]