Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

GOETTINGEN UNI. HUKUK YUKSEK LISANS SARTLI KABUL

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
suleymankrnz

GOETTINGEN UNI. HUKUK YUKSEK LISANS SARTLI KABUL

Mesaj gönderen suleymankrnz » Pzr Kas 01, 2015 9:59 pm

Oncelikle merhaba.

Uzun arastirmalarim sonucu net bir bilgi edinemedigim icin bu konuda (ozellikle hukuk yuksek lisansi icin) tecrubeli ve bilgi sahibi arkadaslarin yardimina cok ihtiyacim var.

Ben Marmara hukuk son sinif ogrencisiyim not ortalamam suan icin 3.00 ve bu sene sonu en az 3.10 a yukseltecegimi saniyorum. Su an icin A1 sertifikam var ama goethe ins. kursuna devam ediyorum ve yine sene sonunda A2 sertifikasi alacagim. Cok begendigim Goettingen uni.de hukuk yuksek lisansi yapmak istiyorum fakat dedigim gibi saglikli ve net bir bilgiye ulasamiyorum.

1) Acaba universitenin hukuk bolumu icin sartli kabul verme gibi bir durumu var mi?

2) arastirmalarim hukuk bolumunde sartli kabulun istisna uni.ler disinda sartli kabul vermedigini soylese de ozellikle goettingende bunun hicbir aksi ornegi olamaz mi?

3)eger imkanim varsa okul dahilinde bir dil kursu mevcut mu yoksa goethe gibi bir dil kursuna mi yonlendirilirim?

4) eger imkan dahilinde degilse mevcut sartlarimda sartli kabul alabilecegim net bilgi sahibi oldugunuz universiteler

ve bana bu yolda izleyecegim yol hakkinda tavsiyeleriniz nelerdir?

Simdiden herkese cok tesekur ederim.

Ausländer1

Re: GOETTINGEN UNI. HUKUK YUKSEK LISANS SARTLI KABUL

Mesaj gönderen Ausländer1 » Cmt Şub 11, 2017 9:11 pm

Merhaba,ben de Gottingen LLM düşünüyorum yalnız mesajlarınıza forumdan giremiyorum,direk mesaj da olmadığı için buraya yazayım dedim.Sizin başvurunuz ne oldu acaba? Bu mesajı görürseniz dönebilir misiniz?

suleymankrnz

Mesaj gönderen suleymankrnz » Pzr Haz 25, 2017 1:16 am

Merhaba,

Sağolsun Gürkan Bey sayesinde kabul alabildim, şimdi Almanca ile boğuşuyorum. Sorularınız varsa cevaplayabilirim. Yalnız başvuru ile ilgili sorularınız olacaksa şimdiden Gürkan Bey'e yönlendirmek daha doğrusu. Onun dışındaki şartlar, Almanca, Hukuk vs. ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim.

Kolay gelsin

erdiserdar

Mesaj gönderen erdiserdar » Prş Mar 15, 2018 3:25 am

Merhaba.

Şartlı kabul ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorum. Beni de bilgilendirirseniz çok memnun olacağım.

Şimdiden teşekkürler.

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Cmt Ağu 25, 2018 10:37 pm

suleymankrnz yazdı: Pzr Haz 25, 2017 1:16 am Merhaba,

Sağolsun Gürkan Bey sayesinde kabul alabildim, şimdi Almanca ile boğuşuyorum. Sorularınız varsa cevaplayabilirim. Yalnız başvuru ile ilgili sorularınız olacaksa şimdiden Gürkan Bey'e yönlendirmek daha doğrusu. Onun dışındaki şartlar, Almanca, Hukuk vs. ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim.

Kolay gelsin
Merhaba, başvurular ile ilgili birkaç sorum var sizinle ya da Gürkan Beyle nasıl irtibata geçebilirim? Bu platform üzerinden mesaj gönderiliyor mu bilmiyorum.

suleymankrnz

Mesaj gönderen suleymankrnz » Pzr Ağu 26, 2018 6:27 pm

Merhaba,

deutschstudent.almanya@gmail.com üzerinden Gürkan Beye ulaşabilirsiniz.

İyi günler

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Cmt Eyl 15, 2018 12:28 am

Kolay gelsin
Merhaba, Türkiyede hukuk öğrencisiyim, Almanyada hukuk bitirdikten sonra yüksek lisans yapmak istiyorum gördüğüm kadarıyla siz kabul alabilmişsiniz. Merak ettiğim husus okul sonrası iş bulup yerleşme konusu acaba bir bilginiz var mı ?

suleymankrnz

Mesaj gönderen suleymankrnz » Çrş Eyl 19, 2018 6:52 pm

Merhaba,

İşten kastınızı biraz daha açmanızı rica edeceğim. Bildiğiniz gibi hukuk alanında birçok iş imkanı var. Örneğin üniversitede kalarak öğretim görevlisi olmak istiyorsan, unun için yüksek lisanstan sonra doktoraya kabul alman gerek. Ama avukatlık düşünüyorsanız lisansınızı burada saydırmalı ve saydırmadıklarınızı tekrar okuyup sonrasında da iki tane devlet sınavına girmeniz gerek. Oldukça zorlu bir süreç. Hukuki danışmanlık da bir seçenek ama maalesef çok bir bilgim yok.

fatmacavusoglu

Mesaj gönderen fatmacavusoglu » Cmt Eyl 22, 2018 10:22 pm

Merhaba

Türkiyede almış olduğumuz hukuk eğitimini Almanya da saydırmak için nasıl bir süreç izlememiz gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Cmt Eyl 22, 2018 11:05 pm

suleymankrnz yazdı: Çrş Eyl 19, 2018 6:52 pm Merhaba,

İşten kastınızı biraz daha açmanızı rica edeceğim. Bildiğiniz gibi hukuk alanında birçok iş imkanı var. Örneğin üniversitede kalarak öğretim görevlisi olmak istiyorsan, unun için yüksek lisanstan sonra doktoraya kabul alman gerek. Ama avukatlık düşünüyorsanız lisansınızı burada saydırmalı ve saydırmadıklarınızı tekrar okuyup sonrasında da iki tane devlet sınavına girmeniz gerek. Oldukça zorlu bir süreç. Hukuki danışmanlık da bir seçenek ama maalesef çok bir bilgim yok.
Merhaba, işten kastım hukukçu kimliğiyle veya diplomamın geçerli olduğu bir şekilde çalışmak avukatlık olayını biliyorum onu kafamdan eledim bile sadece başka seçenekleri merak edip sormak istedim.

fatmacavusoglu

Mesaj gönderen fatmacavusoglu » Pzt Eyl 24, 2018 1:07 am

Avukatlık olayıyla ilgili kafadan elediğiniz şey nedir ve neden elediniz?

suleymankrnz

Mesaj gönderen suleymankrnz » Pzt Eyl 24, 2018 12:41 pm

fatmacavusoglu yazdı: Cmt Eyl 22, 2018 10:22 pm Merhaba

Türkiyede almış olduğumuz hukuk eğitimini Almanya da saydırmak için nasıl bir süreç izlememiz gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba.

Bu konuyla hiç ilgilenmediğim için süreç hakkında da maalesef pek bir bilgim yok. Ancak denklikte baktıkları şeyin, aldığınız derslerin içeriği ve kredi sayısının birebir örtüşmesi olduğunu duymuştum. Bu da çoğu ders için çok zor bence ama bu sadece benim görüşüm. Yoğun bir tempo azmi ve gerekli zamana sahip olunduğu sürece, derslerin küçük de olsa bir bölümü saydırıldıktan sonra geri kalanını tamamlamak imkansız değil. Kaldı ki burada dersleri geçmenin, Türkiye'dekine nazaran daha kolay olduğu yerler var. Çünkü dersleri düşük ya da yüksek puanla geçmenizin ve dolayısıyla diploma notunuzun hiçbir önemi yok. Sebebiyse, safi mezun olmak, hiçbir sıfat kazandırmamakla birlikte tek etkisi Devlet sınavlarına giriş hakkı tanıması. Daha sonraki meslek hayatında bu Devlet sınavlarından alınan başarı derecesi rol oynuyor.

Sorunuzun cevabını veremedim ama umarım aklınızda durum biraz daha netleşmiştir.

Başarılar dilerim.

ebodur

Mesaj gönderen ebodur » Çrş Haz 24, 2020 1:39 pm

Kolay gelsin
merhaba, benim de goethe b1 sertfikam var şartlı kabul almak istiyorum. göttingen üni hukuk yüksek lisansa baktığımda almanca hukukuna genel bakış gibi algıladım. siz başladınız mı memnun musunuz sonrasında almanyada iş bulma imkanları nasıldır bunlar hakkında genel bilgi almak istedim. şimdiden teşekkür ederim.

Murtaza

Mesaj gönderen Murtaza » Cum Ağu 28, 2020 8:04 pm

suleymankrnz yazdı: Pzr Kas 01, 2015 9:59 pm Oncelikle merhaba.

Uzun arastirmalarim sonucu net bir bilgi edinemedigim icin bu konuda (ozellikle hukuk yuksek lisansi icin) tecrubeli ve bilgi sahibi arkadaslarin yardimina cok ihtiyacim var.

Ben Marmara hukuk son sinif ogrencisiyim not ortalamam suan icin 3.00 ve bu sene sonu en az 3.10 a yukseltecegimi saniyorum. Su an icin A1 sertifikam var ama goethe ins. kursuna devam ediyorum ve yine sene sonunda A2 sertifikasi alacagim. Cok begendigim Goettingen uni.de hukuk yuksek lisansi yapmak istiyorum fakat dedigim gibi saglikli ve net bir bilgiye ulasamiyorum.

1) Acaba universitenin hukuk bolumu icin sartli kabul verme gibi bir durumu var mi?

2) arastirmalarim hukuk bolumunde sartli kabulun istisna uni.ler disinda sartli kabul vermedigini soylese de ozellikle goettingende bunun hicbir aksi ornegi olamaz mi?

3)eger imkanim varsa okul dahilinde bir dil kursu mevcut mu yoksa goethe gibi bir dil kursuna mi yonlendirilirim?

4) eger imkan dahilinde degilse mevcut sartlarimda sartli kabul alabilecegim net bilgi sahibi oldugunuz universiteler

Acaba sizinle iletişime geçebileceğim bi mail adresiniz ya da sosyal medya hesabınız var mı?Hukuk son sınıfım kafamda bir sürü konu var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

hazals

Mesaj gönderen hazals » Cum Ağu 28, 2020 9:06 pm

suleymankrnz yazdı: Pzr Kas 01, 2015 9:59 pm Oncelikle merhaba.

Ben Göttingen Üniversitesinden bu yıl şartlı kabul aldım. Hatta deadline kaçırmama rağmen fakültenin sekreteri yardımcı oldu ve evraklarımı kabul etti.

Öncelikle transcriptimi gönderip başvurabilecek için kredim yeterli mi diye kontrol etmiştim. Ben de İstanbul Hukuk fakültesi mezunuyum. Ortalamam 3.63 ve DSD 1 diplomam vardı.

Okul şartlı kabul belgesi verdi. Okulun kendi bünyesinde dil kursu da var. Ancak kurs online veriliyor bu yıl.

Ayrıca Hukuk fakültesinde Frau Hennemuth bana yardımcı olmak için video call dahi yapmıştı. Sıkıntı çıkaran bir okul değil. Her konuda yardımcı olurlar bence. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Murtaza

Mesaj gönderen Murtaza » Cum Ağu 28, 2020 9:19 pm

hazals yazdı: Cum Ağu 28, 2020 9:06 pm Ben Göttingen Üniversitesinden bu yıl şartlı kabul aldım. Hatta deadline kaçırmama rağmen fakültenin sekreteri yardımcı oldu ve evraklarımı kabul etti.

Öncelikle transcriptimi gönderip başvurabilecek için kredim yeterli mi diye kontrol etmiştim. Ben de İstanbul Hukuk fakültesi mezunuyum. Ortalamam 3.63 ve DSD 1 diplomam vardı.

Okul şartlı kabul belgesi verdi. Okulun kendi bünyesinde dil kursu da var. Ancak kurs online veriliyor bu yıl.

Ayrıca Hukuk fakültesinde Frau Hennemuth bana yardımcı olmak için video call dahi yapmıştı. Sıkıntı çıkaran bir okul değil. Her konuda yardımcı olurlar bence. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)
Sizinle iletişime geçmem mümkün mü acaba?