Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Acaba Bole informatik okuyabilirmiyim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ernesto24

Mesaj gönderen ernesto24 » Cum Kas 21, 2008 11:14 pm

arkadaslar ben bahcesehir universitesi yazilim bolumunu secerek munih teknik universitesinde informatik bolumunu okumak istiyorum.bununla ilgili bi kac sorum var

1:) ozel universite kazanarak munih teknikte okuyabilirmiyim?

2:)osym beni yerlestirirse ozel universiteye kayitmi olmam gerekir yoksa yerlestirmesi yetermi?????????

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Kas 21, 2008 11:16 pm

tabi once dili hallet pasaport ve vizeyi al basvuruyu yap tabi onceden ozel universte senin tercih sonuc belgende yazsin

osym seni ozelbi uniye yerlestirirse tabikide almanyada okuma hakkin vardir
kayit yaptirmana gerek yok yerlesti belgeni al postala uniye...

cok kisa ozet

ernesto24

Mesaj gönderen ernesto24 » Cum Kas 21, 2008 11:24 pm

peki universite kesin alirmi acaba

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 21, 2008 11:27 pm

Hic bir universite kesin alirim diye birsey demiyor..Evraklarin,durumun tam,eksiksiz olursa bir sorun yaratmazlar ancak genede herseyin tamam oldugu halde kabul vermeyebilirlerde..Bu yuzden bir kac universiyle yazisman lazim sonra gecis yapabilirsin..

ernesto24

Mesaj gönderen ernesto24 » Cum Kas 21, 2008 11:30 pm

yani maddi manevi bir sorunum yok acaba notlara gore bi sorun olurmu

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 21, 2008 11:40 pm

Universitenin zorlugunu kastediyorsan Ana sayfa sol ustte ;

-Almanya\'da Egitim
-Technische Universitaet Munchen (Munih Teknik Universitesi)
den inceleyebilirsin aklinda birsey kalirsa orada okuyan ManiaTurk arkadasimiz var yardimci olur..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ernesto24

Mesaj gönderen ernesto24 » Cum Kas 21, 2008 11:41 pm

tsk ederim

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cmt Kas 22, 2008 3:40 pm

Notlarin kotu ise biraz zor. Yani Munih Teknikte Elektronik Muhendisligi okuyabilirsin, dil sinavini gecersen kesin alirlar. Ama Informatik bolumunde kisitlama var. Yani 2 asamali bir on eleme yapiyorlar. Birincisi notlara gore, eger onu gecersen (ki Turkiye\'de 4.00 uzerinde diploma notu ve en kotu Oss\'de ilk 75.000\'e girmis olma sinirlardir yaklasik olarak)

Seni ikinci asama icin universitede mulakata davet ediyorlar. Burada Profesor ile mulakat yapiyorsun. Senin bilgini ve onun yaninda da istegini olcuyor, kilit sorular ile.

Onu da gecersen bolume kayit hakkin oluyor. Yani anlayacagin olme essegin olme isleri. Kampus\'te zaten Munih\'te degil Munih\'e tek metro ile 25 dk. (ki o metro hattinda ev bulman cok zor ve bu yuzden aktarma yapacaksin ve yaklasik 1 saat gidis 1 saat donus icin vakit harcayacaksin) bir yerde adi da Garching.

Orada ev tutayim dersin ama orasi sadece universitenin kampusleri, arastirma merkezleri ve buyuk firmalarin merketlerinin bulundugu bir Teknoloji Koyu. En yakin koyde (ki almanlar oraya sehir diyor :D) ev bulabilirsin ama ev sahipleri ogrenciye ev vermiyor. Versede 1.050€ dan kiralar basliyor. Yurtta kalirim dersen en asagi 1 sene beklemen gerekecek yakin yer icin uzak yer icinde zaten her gun en asagi 2 saat yol icin harcayacaksin.

Neyse. Hersey disaridan gorundugu gibi cazip degil. Munih guzel bir sehir merkezdeki baska bir okulu tavsiye ederim. Hochschule Munchen (Munich University of Applied Sciences). Buranin alim sartlari daha uygun ve universite sehrin gobegin. Hem TU-Munchen\'e gore bitirmeside daha kolay...

ernesto24

Mesaj gönderen ernesto24 » Cmt Kas 22, 2008 7:39 pm

peki baska bi tasiyen varmi acaba informatik bolumu icin

ernesto24

Mesaj gönderen ernesto24 » Cmt Kas 22, 2008 7:45 pm

benim diploma notum 3.5 ile 4 arasi bi sey korkum oss almanyada ailem var bana bakacak olan bide simdi informatik icin ingilizce kursuna gidiyorum sonrada orda almanca kursuna gidecem almancayi gecersem alabilirlermi acaba yada dedigim bu sartlarda alabilirlermi

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Kas 25, 2008 3:14 pm

Ben almiyorum ernesto. Sana alip alamayacaklarini soyleyemem. Basvurabilirsin almanca sinavini verince ama alinman kesin degil uzgunum. Informationstechnik okuyabilirsin Bilgisayar Muhendisligi oraya aliyorlar herkesi ama orada da okumasi zor...