Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Universite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gallagherx

Almanyada Universite

Mesaj gönderen gallagherx » Pzr Ağu 02, 2015 11:49 pm

Arkadaslar bazi sorularim var yardimlarinizi bekliyorum.
Ben istanbulda okuyorum lise sonum fakat ailem 1senedir almanyada yasiyolar. Bende liseyi bitirip universiteyi almanyada okumayi dusunuyorum. 
Bunun icin beni yonlendircek acenteler var ama ben acenteye para vermek istemiyorum. Almanyada universiteye girmem icin ne gerekiyo adim adim ne yapmam gerekiyo. Tek bildigim Turkiyede universite kazanmam gerekiyo almanyada okumak icin bunun disinda neler gerekiyo. Almanyada nereye basvurmam lazim okul ve dil icin. Hangi belgelere ihtiyacim olucak. Almancayi cok az biliyorum. Bide cift vatandasim almanyada oturum calisma gibi sikintim yok almanlarla ayni haklara sahibim. Turkiyedede yos e girmeyi dusunuyorum

pardon

Almanyada Universite

Mesaj gönderen pardon » Pzt Ağu 03, 2015 12:48 am

Bildigim kadariyla Turk vatandasligin da oldugu icin YOS\'e giremiyorsun, ama yine de arastir kesin bilmiyorum. Diger sorularin icin de once makaleleri oku, sonra da forumlari gez.

gallagherx

Almanyada Universite

Mesaj gönderen gallagherx » Pzt Ağu 03, 2015 1:05 am

Yose girebilmek icin turk vatandasligimi dondurmam gerekiyormus sonradan tekrar vatandisligimi alabiliyormusum. Universte konusunda asil ogrenmek istedigim hangi belgeleri ihtiyacim var bide bunlari hangi makamlara yollamam gerekiyo bunlarin cevabini hic bir forumda bulamadim. Bide forumu gezerken fk diye bisey gordum. Fk ye girmek icin ne gerekiyor
Simdiden tesekkurler.