Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

eski osym belgesi olmadan koln univ basvuramazmiyim....???

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
prato

Mesaj gönderen prato » Cum Kas 21, 2008 6:47 pm

simdi degerli dostlar benim durum oldukca karisik... buraya okumaya geldik snra bi baktim ki evlenmisim.... okul bi 2 yil hyl oldu... dil ogrenmede oyle simdi... simdi yeniden koln uni basvurmak istiyorum daha dogurusu fh ya... turkiyede 2 yillik univ diplomam var... buradaki sevgili yetkililer diyorki sen bize osym belgesi getirmelisin 2 yillik uni kazandigina dair.... bende diyorum ki degerli amcalar bakin elimde 2 yillik diploma var zaten sonuc belgesini ne yapcaksiniz... neyse turkeydeki uniyi aradim belgeyi istedim onlar diyor biz efendim gonderemeyiz bu belgesiz yapamaiz.. yoksa devlet bizi kapatir... koln uni basvuru suresi 1 aralik bu tarihe kdar bas vuru yapamasam bir smstre sonraya kaliyor... simdi soruyorum ne yapmaliyim... intihatr suanda gundemimde yok bu secenegi en son kullanacagim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 21, 2008 6:50 pm

osym ye ankara ya basvuru yapacaksin, dilekce ile basvurup oss sonuc belgeni alacaksin, o olmadan hic bi uni seni kabul etmez.. dilekceyi verdikten sonra 2-3 haftaya o belge eline ulasir. ayrica koln unisinde basvurular 1 aralikta bittigine eminmisin? bahsettigin sanirim fh olacak.. ayrica dil sinavini da gecmen gerekiyor onceden , yoksa uni ye baslayamiyorsun
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

prato

Mesaj gönderen prato » Cum Kas 21, 2008 6:56 pm

fh basvurcam... son tarih 1 aralik eminim kac kez sordum...dil icin basvuru sarti olarak b1 sertifikasi gerekiyor neyseki o bendevar.. snra orada dsh hazirlancam... peki elimde 2005 yilina ait turkiyede baska bi uni kazandigima dair o belgeyi versem olur mu

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 21, 2008 7:00 pm

okudugun uni nin oss sinav sonuc belgesi gerekiyor ne yazikki. ama 1 aralik son basvuru suresi ise, ankaradan tanidiklarin varsa ordan dilekce versinler , onlarda aps ile yollasa yetisirmi 1 aralik a kadar bilmem..

olmadi sen de dsh hazirligi icin ozel kursa veya 3 ay bekler uni nin diger kursuna yazilirsin..
www.deutschstudent.com

prato

Mesaj gönderen prato » Cum Kas 21, 2008 7:05 pm

ya ankarada tanidigimm var olmaz mi! tayyip erdogan benim babam ya.... ama sansima oda tam dun gece hindistana gitmis.... neyse...
peki baska bi sorum var... normalde buna basvursaydim kabul gelseydi temmuzda baslayacaktim... simdi dsh disarda verebilir miyim...???

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 21, 2008 7:10 pm

sana zaman ayirip sordugun sorulara cevap veriyoruz? tesekkur olarak dalga gecmeye calistin sanirim..

neyse baban kimse artik ona sorarsin ;)

ilk banlanan uyemiz olarak da tebrik ediyorum ayrica.. artik intahar falan dusunme bu yuzden de:o:p
www.deutschstudent.com

prato

Mesaj gönderen prato » Cum Kas 21, 2008 9:57 pm

beyler ilk once cvplariniz teskurler..... ikincisi yaptigim sizinle dalga gecme degildi. sadece mevcut sistemle iligili igneleyici bi espiriydi yada isyan gibi biseydi aslinda... sizinle yada siteyle bi ilgisi yoktu...
bizler ogrenciyiz biraz daha hosgorulu olabilirirz... cvp yazma hakki birakmadan siteye belli bi sure erismemi engelediniz... en azindan sizhe gore kotu kaba yada asagilayici bi uslup kullanmis olsam bile bi cvp hakki tanidiktan snra site yoneticileri olarak siteye ulasmami engelleseydiniz....

burasi ogrencilerin sorunlarii dile getirebilecegi bi site ise bazen espiride olur dalga gecmede olabilir.. sonucta sorunlar hepimizi bazen boguyor dolaysiyla bazen bu tur yontemlere basvurma olabiliri diye dusunuyorum... koca devletlerin resmi sitelerinde bile benim yazdiklarimdan binlerce kat daha elestirile espirler dalga gecmeler isyan vs.. turu yazilar olabiliyor...
biraz daha hosgorulu ve anlayisli olalim... vede ozgurce davranalim...
hepinize tekrar tesekkur ederim...
iyi aksamlar..........

prato

Mesaj gönderen prato » Cum Kas 21, 2008 9:58 pm

beyler ilk once cvplariniz teskurler..... ikincisi yaptigim sizinle dalga gecme degildi. sadece mevcut sistemle iligili igneleyici bi espiriydi yada isyan gibi biseydi aslinda... sizinle yada siteyle bi ilgisi yoktu...
bizler ogrenciyiz biraz daha hosgorulu olabilirirz... cvp yazma hakki birakmadan siteye belli bi sure erismemi engelediniz... en azindan sizhe gore kotu kaba yada asagilayici bi uslup kullanmis olsam bile bi cvp hakki tanidiktan snra site yoneticileri olarak siteye ulasmami engelleseydiniz....

burasi ogrencilerin sorunlarii dile getirebilecegi bi site ise bazen espiride olur dalga gecmede olabilir.. sonucta sorunlar hepimizi bazen boguyor dolaysiyla bazen bu tur yontemlere basvurma olabiliri diye dusunuyorum... koca devletlerin resmi sitelerinde bile benim yazdiklarimdan binlerce kat daha elestirile espirler dalga gecmeler isyan vs.. turu yazilar olabiliyor...
biraz daha hosgorulu ve anlayisli olalim... vede ozgurce davranalim...
hepinize tekrar tesekkur ederim...
iyi aksamlar..........

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Kas 21, 2008 10:57 pm

espriye gerek yoktu bence ya ama neyse yinede aramiza hos geldin...