Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Otomotiv Muhendisligi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
flyinglion

Mesaj gönderen flyinglion » Pzt Tem 13, 2015 2:54 pm

Oncelikle herkese merhaba. Lafi uzatmadan konuya girmek istiyorum. Suan Turkiye\'de lise 3 e gectim. Ve sinava 2 senem kaldi. Meslek olarak otomotiv muhendisligi okumak istiyorum. Gelecek olarak, daha dogrusu cocukluktan beri kurdugum hayalim su: liseyi bitirip universiteyi Almanya\'da okumak. Benim pasaportum vs yok. Aile olarak, Almanya\'yla gecmiste herhangi bir bagimda olmadi. Ayrica A1 seviyesinde almancam var. Size soyle sormak istiyorum. Ben sirasiyla YGS LYS ye girdikten sonra bunlari gerceklestirmek icin neler yapmaliyim. Oturma izni, vize vs icin neler yapmam gerekir. Peki en onemli sorularimdan biri universiteye verecegim ucret ne kadar olur. Dil icin soyle birsey dusunuyorum. 2 sene icinde almancami gelistirip, son senede hizlandirilmis kurs almak. Ogrenme konusunda sorunum yok bunu pek sorun olarak gormuyorum acikcasi. Daha bircok sorum var. Sizleri sikmamak icin yavas yavas sormaya calisiyorum :) Cooook merak ettigim konu var. Bana derdime derman olacaklari bekliyorum. Simdi den tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 13, 2015 4:39 pm

Sorular cok genel, biraz daha siteyi arastirmani tavsiye ederim.

Ilk asamada yapilacak islemler:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=76
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com