Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Lisans Egitimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Anuradha

Almanyada Lisans Egitimi

Mesaj gönderen Anuradha » Prş Tem 09, 2015 12:49 am

Merhaba ben halihazirda bir universite ogrencisiyim ama Almanyada okumak istiyorum, sehir olarak Frankfurt\'u dusundum ancak henuz karar vermedim cunku nerde ne var bilmiyorum, bolumum Uluslararasi Ticaret. Bilmek istediklerim ise sunlar; Almanyada bir universiteye nasil basvurabilirim? Bunun icin LYS\'ye girmem gerekir mi? (Bu yil girdim tekrar) ve universite tercih doneminde tercihlerime Alman universitesi mi yazmam gerek? Almanyada aylik ne kadar giderim olabilir? Almanyadaki ogrenci yurtlarina nasil basvurabilirim? Bu arada ben hem Turkiye hem Bulgaristan vatandasiyim, Almanyada egitim icin Bulgaristan vatandasligimin bana bir faydasi olur mu? Ogrenciyken calismak da istiyorum. Son birsey daha; aslinda ailem de gelmek istiyor 3 kisiyiz ve eger ev kiralamak istesek tutari ne kadar olabilir? 450 euroya devlet karsiliyor diye biliyorum gerci ha bu arada Alman devletinden yardim-destek alabilir miyiz? Ilgilenirseniz cok sevinirim, cok fazla soru oldu kusura bakmayin ama dedigim gibi hic bilgim yok, simdiden hepinize tesekkur ederim.

patrick

Almanyada Lisans Egitimi

Mesaj gönderen patrick » Prş Tem 09, 2015 5:03 am

konu hakkinda pek fikrim yok ama bende bu sene lys ye girdim ve hamburgta okumak itiyorum, oncelikle universite icin gerekli evraklari tamamlayip ardindan dil kursuna basvurabilirsiniz ardindan vizeniz cikarsa orada dil kursundayken universiteye basvuruyorsunuz eger kabul edilirsenizde okuyorsunuz

Anuradha

Almanyada Lisans Egitimi

Mesaj gönderen Anuradha » Prş Tem 09, 2015 8:54 am

Ama benim vizeye ihtiyacim olmayacak Bulgaristan pasaportum oldugu icin, Almanyada bir universiteye yerlesmek icin LYS\'de tercih listesine yazmak mi gerek? Yani sen mesela Hamburg Universitesi\'nde okumak icin ne yapman gerekiyor? Bu arada Almanca da bilmiyorum, her universitenin dil kursu var deniyor dogru mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanyada Lisans Egitimi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 09, 2015 10:07 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

patrick

Almanyada Lisans Egitimi

Mesaj gönderen patrick » Prş Tem 09, 2015 2:02 pm

buyuk ihtimalle dogrudur, o konuda sikinti cikmaz. vize olayinda da cok rahat edersin gibi, benim bildigim kadariyla -yine tam bilmiyorum- binevi yatay gecis yapiyorsun yani burdan baslayip oraya basvuruyor ve kabul vs. sartli kabul almaniz lazim, oda dil disindaki her sey tamam demek oluyorki dili sorun etmyorlarmis yani oraya gidip belli surede ogrendigin ve tesdaf\'i gectigin surece :)

Anuradha

Almanyada Lisans Egitimi

Mesaj gönderen Anuradha » Prş Tem 09, 2015 2:16 pm

Anladim, tesekkur ederim :) Ama daha coooook isim var ya bilmedigim cok sey var kimse de birsey soylemiyor kafam karisik.

patrick

Almanyada Lisans Egitimi

Mesaj gönderen patrick » Prş Tem 09, 2015 2:29 pm

rica ederim :) benimde oyleydi :D biraz once hamburg egitim ataseliginde calisan bi kadinla konustum. direkt dil kursu dedi, yani dil olmadan almiyorlar vs. benim vizem olmadigi icinde oyle demis olabilir bilmiyorum fakat bence gidip dil kursuna kayit olmaniz gerekiyormus ardindan da lisans icin basvuru.