Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alman Konsoloslugu Onayi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mozcelikors

Alman Konsoloslugu Onayi

Mesaj gönderen mozcelikors » Çrş Tem 08, 2015 2:45 am

Merhabalar arkadaslar, Ben iki tane universiteye master basvurusu yapmayi dusunuyorum.

Birincisi Fachhochschule Dortmund - ESM bolumu. Bu bolum sadece certification yeter dedigi icin noter ve apostil islemlerini hallettim. Sikinti olacagini dusunmuyorum.

Fakat ikincisi Rosenheim Universitesi. Sanirim tum belgeleri ingilizceye cevrili ve almanya konsoloslugu onayli istiyorlar. Ingilizceye cevirme islemi normalde noterlerin tanidik cevirmenlerinden yapildigi icin konsoloslukta o is nasil yuruyor hic bilmiyorum. Ben diplomalarimi alip konsolosluga gitsem hem ceviri hem de onaylatma islerini bir gunde tamamlayabilirmiyim Ankara\'da. Bu islem hakkinda bilgisi olan varsa ve verebilirse cok mutlu olurum. Simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Alman Konsoloslugu Onayi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 08, 2015 10:54 am

Evet bir gunde tamamlayabilirsin, fakat su anda bos randevu yok 20 temmuza kadar. Basvuru suresini kacirmis olursun, o yuzden bir fahri konsolosluga gitmen daha dogru olur veya konsoloslugu arayip durumu anlatip araya sikistirmaya calisabilirsin. Ayrica FH Dortmund basvuruyu uni assist uzerinden aliyor diye biliyorum ve uni assist icin yine butun evraklarin alman konsoloslugu tarafindan onaylanmasi gerekiyor. Tercumeleri onaylatman gerekmiyor bu arada.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

patrick

Alman Konsoloslugu Onayi

Mesaj gönderen patrick » Prş Tem 09, 2015 5:24 am

physiker, acaba burada universiteye kayit olduktan sonra oraya basvurmak icin kis kayit donemi -15 temmuz- nden sonra basvuru yapilmiyor mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Alman Konsoloslugu Onayi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 09, 2015 10:04 am

lisans basvurusu ise bir kac universitede evet.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com