Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Makina muhendisligi(KIT vs itu)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sami96

Mesaj gönderen sami96 » Sal Tem 07, 2015 5:07 am

Merhaba ben bu sene universite sinavina girdim ve Mf4 puan turunde 4401. oldum. Makina muhendisligini tercih edecegim. Itu ve odtu makinaya girebiliyorum. Ancak soyle bir firsatim daha var. Ben istanbulda almanca egitim veren bir liseden mezun oldum ve C1 im var. Almanyadan 5 universiteye basvurdum ancak okulumuzla KIT arasindaki bir anlasmadan dolayi KIT\'ten kabul alma sansim yuksek. Sayet boyle bir sey olursa nereyi tercih edecegim konusunda kararsizim. Benim gelecege donuk hedeflerim arasinda cok para kazanmak veya ford bosch gibi buyuk ama yabanci sirketlerde calismak yok. Ben bu ulke adina bir seyler yapmak istiyorum. Ozelikle savunma sanayii cok ilgimi cekiyor bu alanda uzmanlasmak istiyorum. Bu hedefim dogrultusunda hem almanya daki hem de turkiyedeki sartlari gormus, bu iki ulkeyi ve universitelerini benden daha iyi taniyan sizlerin dusunceleri benim icin cok degerli. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 07, 2015 9:18 am

Hedefin Turkiye\'ye yararli olmak ise Almanya\'da okuyup Turkiye\'ye donerek daha yararli olursun, Turkiye\'de okumaktansa. Turkiye\'yle Almanya arasinda hemen her anlanda oldugu gibi egitimde de ciddi bir fark var.

sami96

Mesaj gönderen sami96 » Çrş Tem 15, 2015 8:07 pm

Tesekkur ederim cevabiniz icin ancak egitimde ciddi fak var kismini biraz daha acabilir misiniz? Yani ne gibi farkliliklar var, bana ekstra olarak ne katar?