Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Freie Universitaet Berlin On Kabul Vermiyor

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rozva

Mesaj gönderen rozva » Pzt Haz 29, 2015 12:37 pm

Merhaba arkadaslar.

Ben Karadeniz Teknik Universitesi Tarih Bolumu mezunuyum ve 2013/2014 doneminde Universitaet Potsdam\'da Erasmus programina dahil oldum. Burada 6 ay kalmis olmama ragmen Almanca seviyemi yeterince gelistiremedim ve Ingilizce uzerine yogunlasmak durumunda kaldim. Universitenin tarih bolumunde dersler Almanca olmasina karsin Ingilizce "essay" calismalari hazirlayarak donemi tamamladim. Almanca seviyem ise A1.2-A2 arasi bir duzeyde kaldi.

Sozun ozu, gerek Berlin ve Potsdam\'da hatiri sayilir bir cevre edinmis olmam ve gerekse Alman tarihi uzerine tahsil yapmayi dusunmem sebebiyle yuksek lisansta kendime hedef olarak Freie Universitaet Berlin\'i belirledim. Lisans ortalamam ise 3.24 (Alman sisteminde 2.2).

Nitekim bu universitede yer alan yuksek lisans programlari icin yeterli Almanca bilgisine sahip olmamam sebebiyle 1 yil kadar dil kursunda Almanca seviyemi C1 duzeyine cekmeyi ve akabinde Freie Universitaet\'e basvurmayi dusunuyorum. Sorun su ki bu universite, Ogrenci Vizesi almam icin gerekli olan ON KABUL BELGESINI VERMIYOR.

Dil Kursu Vizesi aldiktan sonra ise direkt olarak universiteye basvuru yapamayacagim konusunda bilgi aldim. Simdi ise kendime bu konuda nasil bir rota izleyecegim konusunda kafam inanilmaz karisti.

Bana yardimci olursaniz cok minnettar olurum.

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Haz 30, 2015 12:24 am

O zaman Berlin\'de on kabul veren bi okul uzerinden vize alip bu vize ile DSH\'i ya da TestDAF\'i verip istedigin uniye kaydolursun.