Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2015 WS BASVURU

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
erkaya

2015 WS BASVURU

Mesaj gönderen erkaya » Sal Haz 16, 2015 7:14 pm

MerhabaAlmanya\'da bir universiteden kabul almak icin Turkiye\'de belirli bir bolum tercihi yapmak ve kazanmak sart mi yoksa sadece LYS puanin yeterli olmasi yetiyor mu?Diyelim ki 470 puan aldim ama tercih filan yapmadim.Almanyada bir okula basvurup kabul alabilir miyim?

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

2015 WS BASVURU

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Haz 16, 2015 11:32 pm

Sart.

erkaya

2015 WS BASVURU

Mesaj gönderen erkaya » Çrş Haz 17, 2015 11:49 pm

Ben hukuga basvurmak istiyordum.O halde Turkiye\'de de Hukuk kazanmam mi gerekiyor baska 4 yillik bir bolum de olur mu? Acik ogretim oluyor mu?

maploping

2015 WS BASVURU

Mesaj gönderen maploping » Prş Haz 18, 2015 6:10 am

Turkiye\'de hukuk AOF\'\'de yok olsa bile Almanya\'da gecerli olmaz, cok emin degilim ama okumak istedigin bolumun aynisini kazanmak zorundasin.

BsO29Ak

2015 WS BASVURU

Mesaj gönderen BsO29Ak » Prş Haz 18, 2015 9:52 am

Arkadasa katiliyorum Turkiye\'de hukuk bolumunu kazanmadan Almanya\'da hukuk okuyamazsin. Yalniz vakif universitesi de olur acikogretim ise kabul edilmiyor.

erkaya

2015 WS BASVURU

Mesaj gönderen erkaya » Prş Haz 18, 2015 2:09 pm

%100 Emin misiniz arkadaslar? Ben hicbir universite nin sitesinde,uni-assist\'de veya anabin.de sitesinde okumak istediginiz bolumu kazanin diye kesin bir yaziya rastlamadim? Kaynaginiz nedir tam olarak

Tesekkur ederim

BsO29Ak

2015 WS BASVURU

Mesaj gönderen BsO29Ak » Prş Haz 18, 2015 3:40 pm

http://languages.uni-assist.de/help-in-turkish.html bu linki inceleyebilirsin uni asist\'in sitesi ve turkce

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

2015 WS BASVURU

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 18, 2015 11:22 pm

[quote]erkaya tarafindan yazilan metin:

MerhabaAlmanya\'da bir universiteden kabul almak icin Turkiye\'de belirli bir bolum tercihi yapmak ve kazanmak sart mi yoksa sadece LYS puanin yeterli olmasi yetiyor mu?Diyelim ki 470 puan aldim ama tercih filan yapmadim.Almanyada bir okula basvurup kabul alabilir miyim?

Tesekkurler[/quote]

+

Ben hukuga basvurmak istiyordum.O halde Turkiye\'de de Hukuk kazanmam mi gerekiyor baska 4 yillik bir bolum de olur mu? Acik ogretim oluyor mu?[/quote]

AOF ile basvurabilmen icin 2 yili iyi bir ortalama ile bitirmen gerekiyor, daha sonra Almanya\'daki universitelere basvurabilirsin.

Ve bir tavsiye:
Eger Turkiye\'de herhangi bir universitenin hukuk bolumunu kazanamadiysan, Almanya\'da hukuk okumayi hic deneme.
Biraz daha zorla TR\'de %50 burslu vs kazanmayi dene "Turkce".
Seni tanimiyorum ama cok asiri caliskan birisi degilsen Almanya\'da hukuk bolumunu bitirekte cok zorlanabilirsin.Okumus, hala okuyan Alman arkadaslarimdan duyduklarim bunlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

erkaya

2015 WS BASVURU

Mesaj gönderen erkaya » Cum Haz 19, 2015 12:17 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Tesekkurler[/quote]

+

Ben hukuga basvurmak istiyordum.O halde Turkiye\'de de Hukuk kazanmam mi gerekiyor baska 4 yillik bir bolum de olur mu? Acik ogretim oluyor mu?[/quote]

AOF ile basvurabilmen icin 2 yili iyi bir ortalama ile bitirmen gerekiyor, daha sonra Almanya\'daki universitelere basvurabilirsin.

Ve bir tavsiye:
Eger Turkiye\'de herhangi bir universitenin hukuk bolumunu kazanamadiysan, Almanya\'da hukuk okumayi hic deneme.
Biraz daha zorla TR\'de %50 burslu vs kazanmayi dene "Turkce".
Seni tanimiyorum ama cok asiri caliskan birisi degilsen Almanya\'da hukuk bolumunu bitirekte cok zorlanabilirsin.Okumus, hala okuyan Alman arkadaslarimdan duyduklarim bunlar.[/quote]

Almanya\'da hukuk icin kesin Tr\'de 4 yillik hukuk kazanmak gerekiyor mu bir bilginiz var mi?Turkiye\'de kazanabilsem zaten gitmem burada okurum da burada girmem cok zor keza matematik gerekiyor.Almanya\'da yasadim,almancam gayet iyi dil konusunda sorun yasamam,tesekkurler yine de tavsiye icin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

2015 WS BASVURU

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 19, 2015 9:57 am

Hukuk disinda iktisat, isletme veya siyasal bilimler de kazanirsaniz yine bir cok universite kabul eder.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com