Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya TU

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
samet97

Almanya TU

Mesaj gönderen samet97 » Pzt Haz 01, 2015 12:43 pm

Herkese merhaba . Almanyadaki onceligim egitim ama onun disinda kampus sosyal yasam ve summerfest tarzi etkinliklerin iyi oldugu teknik universiteler hangileri acaba ?

bilk

Almanya TU

Mesaj gönderen bilk » Sal Haz 02, 2015 10:29 am

Almanya da ulasim vs kolaydir. Hafta sonu atlayip diger ulkelere veya sehirlere cok uygun fiyata seyehat edebilirsin. Kampus de burda genelde egitim dusunulur, eglencenin yeri ayridir. Sadece eglenceye gore universite sececek mentaliteni tekrar sorgulamani tavsiye ederim.

samet97

Almanya TU

Mesaj gönderen samet97 » Sal Haz 02, 2015 5:50 pm

@bilk tesekkur ederim verdigin cevap icin ama tam sorumu cevaplamamissin. Mesela Munih demeni beklerdim (malum Oktoberfest ). Farkindaysan egitimden sonra en son asamada sormustim soruyu

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya TU

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 03, 2015 12:37 pm

Genelde ogrenciler once bolumu soylerler daha sonra sehir hakkinda sorular yoneltirler. Belki okumak istedigin bolum Munchen de yoktur nerden bilelim? Verdigin ornekten yola cikarsan eger, Oktoberfest yilda bir hafta suruyor, sirf bu organizasyona katilacagim diye illaki Munchen de okuman gerekmiyor. Almanya da ulasim kolay arkadasin dedigi gibi. Yani kusura bakma direk olarak nerde sosyal hayat iyi diye sorarsan ve buraya gelen ogrencilerimizin yuksek basari oranlarini(!) goz onune alinca soru biraz sacma olmus.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com