Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da makine muhendisligi kabulu hakkinda sorularim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
karatekit01

Mesaj gönderen karatekit01 » Pzr May 24, 2015 10:35 pm

Merhaba ben anadolu lisesi son sinif ogrencisiyim. Almanyada makine muhendisligi okumak istiyorum.(Rwth aachen olirsa cok guzel olur)Ygs de 15 k oldum, lys de daha yukari cekebilirim ama not ortalamam 78 civari birsey gelecek, bu arada ingilizcem iyi sayilir, almancam da liseden kalma bir almanca, yani temel seviye. Sizce ne yapmaliyom, nasil bir yol izlemeliyim, cevaplarinizi bekliyorum. Simdiden tesekkur ediyorum.

acaglayan

Mesaj gönderen acaglayan » Pzr May 24, 2015 11:37 pm

[quote]karatekit01 tarafindan yazilan metin:

Merhaba ben anadolu lisesi son sinif ogrencisiyim. Almanyada makine muhendisligi okumak istiyorum.(Rwth aachen olirsa cok guzel olur)Ygs de 15 k oldum, lys de daha yukari cekebilirim ama not ortalamam 78 civari birsey gelecek, bu arada ingilizcem iyi sayilir, almancam da liseden kalma bir almanca, yani temel seviye. Sizce ne yapmaliyom, nasil bir yol izlemeliyim, cevaplarinizi bekliyorum. Simdiden tesekkur ediyorum.[/quote]
Sartli kabul alabilirsin. Ancak en az A2 almancan olmali. Hic almanca olmadan sartli kabul alabilecegin okullar var. Oralardan kabul alip kurslarina da gidip dili hallettikten sonra Aachen uniden kabul alabilirsin.

karatekit01

Mesaj gönderen karatekit01 » Pzr Haz 14, 2015 9:41 pm

[quote]acaglayan tarafindan yazilan metin:

[quote]karatekit01 tarafindan yazilan metin:

Merhaba ben anadolu lisesi son sinif ogrencisiyim. Almanyada makine muhendisligi okumak istiyorum.(Rwth aachen olirsa cok guzel olur)Ygs de 15 k oldum, lys de daha yukari cekebilirim ama not ortalamam 78 civari birsey gelecek, bu arada ingilizcem iyi sayilir, almancam da liseden kalma bir almanca, yani temel seviye. Sizce ne yapmaliyom, nasil bir yol izlemeliyim, cevaplarinizi bekliyorum. Simdiden tesekkur ediyorum.[/quote]
Sartli kabul alabilirsin. Ancak en az A2 almancan olmali. Hic almanca olmadan sartli kabul alabilecegin okullar var. Oralardan kabul alip kurslarina da gidip dili hallettikten sonra Aachen uniden kabul alabilirsin.[/quote]

Merhaba,.cevabinizi yeni gordum. Cok tesekkur ederim. Saygilar.