Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada diploma denkligi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
liyan

Mesaj gönderen liyan » Cum Tem 03, 2009 12:41 am

merhaba arkadaslar benim ogrenmek istedigim sey su:
ben tr de ogretmenim dyelim bu diplomam almanayada gecerlimi yani bi seklde ben orda tekrar ayni bransta ogretmenlik yapabilirmiyim ..ingilterede varmis oyle bisey merak dyorum almanyada da varmi bu...yanii dil kosul surulurse ok dil icin kursa yazilirim ama ayni bransta beni ogretmenlige alirlarmi;)
yardimci olursaniz sevinirim

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Tem 03, 2009 1:58 am

uni bitirdinmi yoksa hala okuyormusun,almanyada ne yazikki turkiyeden alinan diplomayla direk ise baslayamiyorsun,yani en azindan master yada tekrar uni okuman gerektigini soyluyorlar.aksi takdirde aldigin diplomanin burda direk ise baslamak icin yetkisi yok.istisnalar olabilir,baska bir yol varsa zaten bilen yonetici arkadaslar paylasirlar.

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Tem 03, 2009 10:41 am

ogretmen oldugu icin, otamatikmen uniyi bitirmis demektir:)
turkiyedeki diploman burda kabul olmuyor. tam ogretmenlikte nasil emin degilim ama derslerin belki yarisini sayip burdaki uniyide bitirmeni isterler. tabi dil sartinida saglaman lazim
ama sunu diyeyim TV de izlemistim pek almanlar almancasi iyi olmayanlara sicak bakmiyorlarmis ogretmenlik konsuunda. bencede haklilar. senin mesela bransin kimya olsun. bu dersi alman cocuklarina anlatirken kucuk felan dusup sinif hakimiyetin olmuyormus.
dili ogrenirm ne olacak diyorsundur simdi ama eger daha onceden almanyada yasamadiysan ve yeni ogreneceksen yada soyle diyeyim almanca senin yabanci dilin olacaksa o dille ogretmenlik cok zor olur. olmaz demiyorum prosedurleri halledersen belki olabilir ama sadece turklere verilen derler oluyor mesela orda der verebilrisin ama sanirsam orayada milli egitim bakanligi atama yapiyor
bilmiyorum bu ogretmenlik konusunda arkadaslar ne dusunuyor

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Tem 03, 2009 11:41 am

arkadasin sorusunda (ben trde ogretmenim diyelim) yaziyor.yani direk ogretmenim dememis :D.bu arada katiliyorum burda ogretmenlik icin aradiklari dil sarti nerdeyse hukuk fakultesinde aradiklari seviyeyle ayni hatta dahada zor diyebilirim.oyle ya almanya sonucta kendi ulkesinin cocuklarinin kaderini bir alman gibi almanca konusamayan bir yabanciya birakmaz.

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Tem 03, 2009 12:20 pm

pardon romeo-87. sabah diye heralde yanlis okumusum. bende zaten saka maksadi ile yazmistim:). kusura bakma..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 03, 2009 12:31 pm

yau derya sen daha turkceyi dogru duzgun konusamiyon.. ogretmen olacan da gelecen burda alamanca ogrenecen de sonra gidip master vs , yapacan da sonra pedagoji dersleri gorecen de.. azizenin cimbom baskani olmasi gibi bisiy..

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Tem 03, 2009 12:48 pm

hop hop aziz baskana laf yok:)
gerci size yardim etse olur, stadinizin yapimi gene durmus. tam bir yilan hikayesi. bedava stat yapiyorsunuz onuda elinize yuzunuze bulastirdiniz:)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Tem 03, 2009 1:11 pm

estagfurullah yolcu saka yaptigini anladim :).

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cmt Tem 04, 2009 12:39 am

merhaba gurkan ben bunu kendim icin sormadim benm abim ingilizce ogretmeni ve tr deki the best lerden biri dyebilirim ;)
o orda gorev yapmak istyo ve suan sadece bi yerde deil bi kac yerde calsmakta ve sanirim ingilterede boyle bisey varmis nerden bilgi ednmis henuz tam konusamadik .. almanyada da boyle bisey mumkunmu merak ettm almancasida fena deil almanyada belli bi seviyeye dek kurs gormus zamaninda...ee simdi soyle bakalim nasil olucak ...yapabilirmi oyle bisey dil kursuna geldi sinavii verdi dyelim orda ogretmen olabilirmi
....

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cmt Tem 04, 2009 12:39 am

buarada herkese tesekkur ederim :D

liyan

Mesaj gönderen liyan » Pzt Tem 06, 2009 12:49 pm

turk okullarinda yapilamazmi bu gorev :S

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Nis 24, 2013 3:01 pm