Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tavsiyelerinize ihtiyacim var dostlar!!!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zagreus

Mesaj gönderen zagreus » Cum Kas 21, 2008 3:51 am

Merhaba Arkadaslar! Herkese selam... :)

Bu siteyi kazandiranlara oncelikle tesekkurler!!! Ilk once derdimi anlatayim sonra yorumlarinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Marmara Universitesi Teknik Egitim Fakultesi Matbaa ogretmenligi Bolumu mezunuyum. Wuppertal Uni\'de okumak icin buralara geldim. 7 aydir Dusseldorftayim. Oncelikle bir ozel kursa gittim fakat onlara gore G II idim ama bir sey anlamiyr ve bilmiyordum. Sonra Russeldorf Uni\'ye gittim ve secme sinavina girdim. Sonuc beni yaniltmadi. Sifirdan kursa basladim. Su an Dusseldorf Asta\'ya gidiyorum. Ilk basamagi % 81 ile gectim. 1 Aralik\'ta GS II\'ye basliyorum. Kurlar 3 ay olup arkasindan 1 ay ara verilerek egitim veriliyor. (1 KUR=4 AY) Kabaca hesaplarsak senede 3 kur egitim alabilyorsunuz. Bilindigi uzere kurlar standart olarak GI-GII-MI-MII-OS...

Burada benim size sorularim su arkadaslar;
1. Seneye kis doneminde ben okula baslamak istiyorum. Bir anlamda buna kendimi sartladim. Bunun icin ne zaman DSH\'ye girmeliyim? Ne zaman universiteye basvurmaliyim? Herseyin yolunda gitmesi icin bana bir yol haritasi cizer misiniz?

2. Bildigim kadariyla seneye kis doneminde baslayacagim icin 15 Temmuz\'a kadar basvurmam lazim... Kursumu aksatmadan devam edersem Haziran sonunda ancak MI\'i bitirebiliyorum. Hesap ortada anlayacaginiz :@ Universiteye yine postayi yollayip okul baslayana kadar kursu bitirecegime dair sartli kabul alabilir miyim? Yada yok abi sen GI\'i bitir. Baska bir kursa hizlandirilmis olana transfer ol mu dersiniz?

Fikirlerinize ihtiyacim var su yol haritami gelin cizelim dostlar... Herkese sevgiler, saygilar...

zagreus

Mesaj gönderen zagreus » Pzt Kas 24, 2008 11:51 pm

Fikri olan yok mu?

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Kas 25, 2008 5:41 pm

Daha erken ama DSH sinavi icin basvurduktan sonra mesela diyelimki Agustos\'ta gireceksin. Universiteye basvurular bitmeden yani Haziran 15 veya Temmuz 15\'ten once en son sertifiklarn ve DSH ya kayit olup universite baslamadan girecegine dair belgen ile basvuracak ve sartli kabul alacaksin. Olay budur.. :)