Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yakin Bolumden Kazanma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
baycan10

Yakin Bolumden Kazanma

Mesaj gönderen baycan10 » Pzr Nis 26, 2015 8:48 pm

Merhaba
Forumda Almanya\'da uni. okumak istediginiz bolume yakin bir bolum kazanmalisiniz yaziyor. Sanirim yakinlik kastiniz ortak dersler. Mesela Turkiye\'de Mekatronik muh. kazanan biri Informatik okuyabilir mi veya Elektrik muh. kazanan biri Almanya\'da Informatik okuyabilir mi? Bu, universiteden universiteye degisiklik gosterir mi?

nuernberger

Yakin Bolumden Kazanma

Mesaj gönderen nuernberger » Pzr Nis 26, 2015 9:24 pm

Bu soruyla direkt baglantili cevabi bilmiyorum ancak turkiyeden ingilizce ogretmenligi mezunu olarak almanyada isletme okuyorum su an. Ortak degil yakin tek bir dersimiz bile yok.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Yakin Bolumden Kazanma

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Nis 26, 2015 10:45 pm

senin durum farkli , turkiyede lisansi bitirmis kisi burda istedigi bolume baslayabiliyor.

manilkahraman

Yakin Bolumden Kazanma

Mesaj gönderen manilkahraman » Pzt Nis 27, 2015 1:12 am

Genelde muhendislik bolumleri arasinda gecis yapmanda hicbir sikinti olmuyor. Universiteye kayit yaptirmadan Almanya\'da bir kurum var, suan adi aklima gelmiyor onlar sana hangi bolumlere basvuru yapabilecegin konusunda bir belge veriyor. Eger gorevliyi ikna edebilirsen makine muhendisliginden tibba bile gecebilirsin, bu cok uc bir ornek tabi.

baycan10

Yakin Bolumden Kazanma

Mesaj gönderen baycan10 » Pzt Nis 27, 2015 6:32 pm

[quote]manilkahraman tarafindan yazilan metin:

Genelde muhendislik bolumleri arasinda gecis yapmanda hicbir sikinti olmuyor. Universiteye kayit yaptirmadan Almanya\'da bir kurum var, suan adi aklima gelmiyor onlar sana hangi bolumlere basvuru yapabilecegin konusunda bir belge veriyor. Eger gorevliyi ikna edebilirsen makine muhendisliginden tibba bile gecebilirsin, bu cok uc bir ornek tabi.[/quote]

O kurumun adini hatirladiginiz zaman buraya yazarsaniz cok sevinirim. Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yakin Bolumden Kazanma

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 27, 2015 7:23 pm

[quote]baycan10 tarafindan yazilan metin:

Merhaba
Forumda Almanya\'da uni. okumak istediginiz bolume yakin bir bolum kazanmalisiniz yaziyor. Sanirim yakinlik kastiniz ortak dersler. Mesela Turkiye\'de Mekatronik muh. kazanan biri Informatik okuyabilir mi veya Elektrik muh. kazanan biri Almanya\'da Informatik okuyabilir mi? Bu, universiteden universiteye degisiklik gosterir mi?[/quote]

Hic bir problem yasamadan gecis yapabilirsin. Muhendislik bolumleri arasi gecis olur sorun yok. Ornegin bilgisayar muhendisligi kazanan informatik ve diger muhendisliklere gecis yapabilir. Fakat ornegin Sinif ogretmenligi veya isletme kazanan bir ogrenci muhendislige gecis yapamaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

maploping

Yakin Bolumden Kazanma

Mesaj gönderen maploping » Pzt Haz 22, 2015 4:14 am

Peki ya sosyoloji ya da felsefe kazanan birisi psikolojiye gecis yapabilir mi?

Teacherrr

Re: Yakin Bolumden Kazanma

Mesaj gönderen Teacherrr » Cum Nis 30, 2021 1:57 am

nuernberger yazdı: Pzr Nis 26, 2015 9:24 pm Bu soruyla direkt baglantili cevabi bilmiyorum ancak turkiyeden ingilizce ogretmenligi mezunu olarak almanyada isletme okuyorum su an. Ortak degil yakin tek bir dersimiz bile yok.
Öğretmenim merhabalar, mesajlarda kendi mesleğimi aratırken sizi buldum. Buralarda hala aktif misiniz? Eski konuları hortlatıyorum ama :roll: