Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci Vizesi Basvuru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
YuceBurak

Ogrenci Vizesi Basvuru

Mesaj gönderen YuceBurak » Çrş Nis 01, 2015 6:16 pm

Merhaba Arkadaslar,
Siteyi bir kac gundur incelememle birlikte, sorularimin cevaplarini farkli farkli konularda bulabildim. Ancak bulamadigim cevaplar da var. Bunun icin bilgisi olan kisiler yanitlarsa cok mutlu olacagim.
Turkiye\'de ikamet ediyorum. Son 3 senedir bahar aylarinda Nurnberg sehrine 1 ayligina ablami ziyarete geliyorum. Turist vizesi oldugu icin geriye donmek sart oluyor. Ama bu sene artik buraya gelmek ve temelli burda kalmak istedigimi anladim. Sorup sorusturdum, bunun icinde en iyi yol ogrenci olarak gelip meslegi devam ettirmekten geciyor.
Turkiye\'de Dis Ticaret Programi onlisans mezunuyum. Bu nedenle lisans tamamlama icin basvuru yapmayi dusunuyorum. Arastirdigim kadariyla lisans tamamlama icin Turkiye\'de bir sinava girmem gerekmiyormus.
Ablama en yakin ve bolum olarak tercih edebilecegim tek universite Erlangen Universitesi. Ikamet sorunum olmayacak, ablamda kalacagim. Sorularima gelince;
1) Erlangen Universitesi\'nde onlisansi lisansa tamamlamak gibi bir olanak var mi?
2)Almanca a1 sertifikam var. Temmuz 15 universitenin son basvuru tarihi. 3,5 ay gibi bir sure, b2 sertifikasini almak icin yeterli olur mu?
3)Bloke hesap sart mi? Ornegin ablamin esi ogrencilik suremde bana finansal konuda yardimci olacagina dair belgelerini gonderse bloke hesap yerine gecer mi?
4)Erlangen Universite\'sine kabul edilmis kisiler varsa sayet, diploma notum 3,12. Erlangen icin yeterli mi?
Cevaplarinizi bekliyor olacagim. Simdiden cok tesekkurler.
Burak

atalayx6

Ogrenci Vizesi Basvuru

Mesaj gönderen atalayx6 » Çrş Nis 01, 2015 7:24 pm

1) onlisans mezunu isen Almanya da lisans yapabilirsin.
2) 3.5 ayda coethe alamasan bile iyi bir dil kursuna gidip sertifika alabilirsin(yetismezse bile rica edip ayarlarsin ben oyle yaptim)
3) enistenin maasi yeterli ise GARANTOR belgesi alabilirler.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Chandelier

Ogrenci Vizesi Basvuru

Mesaj gönderen Chandelier » Çrş Nis 01, 2015 7:55 pm

En yogun kurslar bile ortalama olarak 2 ayda bir kur atlatabiliyor. A1 sertifikan varsa, A2 - B1 - B2 toplamda 6 ay kadar surecektir. O yuzden 3,5 ay normal sartlarda yetmeyecektir. Universitenin de basvuruda goethe disindaki sertifikalari taniyip tanimadigini ogrenmek gerekir.

YuceBurak

Ogrenci Vizesi Basvuru

Mesaj gönderen YuceBurak » Çrş Nis 01, 2015 8:06 pm

Cok tesekkur ederim atalayx6

YuceBurak

Ogrenci Vizesi Basvuru

Mesaj gönderen YuceBurak » Çrş Nis 01, 2015 8:09 pm

[quote]Chandelier tarafindan yazilan metin:

En yogun kurslar bile ortalama olarak 2 ayda bir kur atlatabiliyor. A1 sertifikan varsa, A2 - B1 - B2 toplamda 6 ay kadar surecektir. O yuzden 3,5 ay normal sartlarda yetmeyecektir. Universitenin de basvuruda goethe disindaki sertifikalari taniyip tanimadigini ogrenmek gerekir.[/quote]
Bunu da arastiricam ama erlangen unisinin sitesinde boyle bir bilgiye rastlamadim. Nasil ogrenebilecegime dair bir bilginiz var mi?

Chandelier

Ogrenci Vizesi Basvuru

Mesaj gönderen Chandelier » Çrş Nis 01, 2015 8:15 pm

[quote]YuceBurak tarafindan yazilan metin:

En yogun kurslar bile ortalama olarak 2 ayda bir kur atlatabiliyor. A1 sertifikan varsa, A2 - B1 - B2 toplamda 6 ay kadar surecektir. O yuzden 3,5 ay normal sartlarda yetmeyecektir. Universitenin de basvuruda goethe disindaki sertifikalari taniyip tanimadigini ogrenmek gerekir.[/quote]
Bunu da arastiricam ama erlangen unisinin sitesinde boyle bir bilgiye rastlamadim. Nasil ogrenebilecegime dair bir bilginiz var mi?[/quote]

Universitenin sitesinde B2 ile ilgili bir bilgiye rastlayamadim ben. Basvuru icin su bilgi yer almakta:

"Nachweis ausreichender Deutschkenntnisse: Internationale Studienbewerber und Studienbewerber, deren Muttersprache nicht Deutsch ist, benotigen den Nachweis ausreichender Deutschkenntnisse (z. B. Zeugnis uber die bestandene Deutsche Sprachprufung (DSH) oder Test Deutsch als Fremdsprache (TestDaF))."

Burada yazan sey, DSH veya TestDAF talep ettikleri yonunde.

YuceBurak

Ogrenci Vizesi Basvuru

Mesaj gönderen YuceBurak » Çrş Nis 01, 2015 8:27 pm

[quote]YuceBurak tarafindan yazilan metin:

Bunu da arastiricam ama erlangen unisinin sitesinde boyle bir bilgiye rastlamadim. Nasil ogrenebilecegime dair bir bilginiz var mi?[/quote]

Universitenin sitesinde B2 ile ilgili bir bilgiye rastlayamadim ben. Basvuru icin su bilgi yer almakta:

"Nachweis ausreichender Deutschkenntnisse: Internationale Studienbewerber und Studienbewerber, deren Muttersprache nicht Deutsch ist, benotigen den Nachweis ausreichender Deutschkenntnisse (z. B. Zeugnis uber die bestandene Deutsche Sprachprufung (DSH) oder Test Deutsch als Fremdsprache (TestDaF))."

Burada yazan sey, DSH veya TestDAF talep ettikleri yonunde.[/quote]
Pekala. Cok tesekkurler yardiminiz icin. Son olarak universitenin kendi bunyesinde dil kursu saglayip saglamadigi ile ilgili bir bilgi var mi?