Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite Basvurum

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fatih8134

Universite Basvurum

Mesaj gönderen fatih8134 » Pzr Mar 29, 2015 2:11 am

2015-2016 winter semester icin temmuzda bavyera eyaletinde istedigim bolumlerin oldugu universitelere basvuru yapacagim.Kabul alirsam eger beni studienkolleg\'e yonlendirecekler bunu biliyorum.Bu asamadan sonra ne yapmam gerekiyor ayrica basvurularimi temmuzda yaptiktan sonra tatil icin Turkiyeye donmemde sikinti olur mu ? basvuru sonuclari ne zaman belli olur ? bu konuda bilgisi olan daha once studienkollege girmis olan arkadaslardan yardim bekliyorum... Tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Universite Basvurum

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 29, 2015 9:18 pm

evraklari tam eksiksiz olarak verdigine eminsen tabiki gidebilirsin. Asagi yukari agustosun ikinci haftasi sonuclar gelmeye baslar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fatih8134

Universite Basvurum

Mesaj gönderen fatih8134 » Pzr Mar 29, 2015 11:19 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

evraklari tam eksiksiz olarak verdigine eminsen tabiki gidebilirsin. Asagi yukari agustosun ikinci haftasi sonuclar gelmeye baslar.[/quote]

anladim dostum cevabin icin tesekkurler bir sorum daha olacak sonuclardan sonra ne yapmam gerekir diyelim kabul aldim kayit tarihleri ne zaman oluyor ortalama olarak ?

tekrar tesekkurler her turlu cevaplar icin...

Chandelier

Universite Basvurum

Mesaj gönderen Chandelier » Pzt Mar 30, 2015 4:54 pm

[quote]fatih8134 tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

evraklari tam eksiksiz olarak verdigine eminsen tabiki gidebilirsin. Asagi yukari agustosun ikinci haftasi sonuclar gelmeye baslar.[/quote]

anladim dostum cevabin icin tesekkurler bir sorum daha olacak sonuclardan sonra ne yapmam gerekir diyelim kabul aldim kayit tarihleri ne zaman oluyor ortalama olarak ?

tekrar tesekkurler her turlu cevaplar icin...[/quote]

bavyera\'da sartli kabul ile universiteye kayit yaptirabilecegini sanmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Universite Basvurum

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 30, 2015 6:27 pm

Studienkolleg basvurusu yapiyor, on kabul degil. Ayrica bavyera da on kabul veren bir cok universite var(tanitimlarda). Kayitlar agustos sonu eylul basi gibi olur.
www.deutschstudent.com

mechatronic

Universite Basvurum

Mesaj gönderen mechatronic » Pzt Mar 30, 2015 10:19 pm

Merhaba, bende ayni donem icin basvuru yapmak istiyorum ama sitede en son tarih olan 24 temmuz yer almakta, peki basvuru baslangic tarihi var mi? Veya istedigimiz zaman basvuru yapabiliyor muyuz?

metehanzor

Universite Basvurum

Mesaj gönderen metehanzor » Sal Mar 31, 2015 1:53 am

Ayni problem benimde var gecen Ay Uni Mannheimdan c1.1 sertifikami aldim haftaya turkiyeye gidiyorum.haziranda gelecegm kayitlari yaptigimda buyuk ihtimal benide Studienkollege yonledirexekler Mannheimda 15 ay blndugum icin baya cevre edindim akrabalarimda burda buraya daha yakin olan Heidelberg Studienkolleg istiyorum tek Heidelberg univ sinemi basvru yapmam gerekir Alternstif Frankfurt Konstanz gibi uni lerdede Stk var oralarada basvuru yapmali miyim? bende Winter Semester 15-16 icin istiyorum. Ve Eylul 1 de oturma iznim bitiyor bu zamana kadar eksiklik olmassa kayit olduguma dair evrak alabioir miyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Universite Basvurum

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 31, 2015 8:59 pm

basvurular mayis gibi baslar.

Heidelberg stk icin once konstanz a basvuru yapilacak. Eylul 1 e yetisirmi bilemem.
www.deutschstudent.com

metehanzor

Universite Basvurum

Mesaj gönderen metehanzor » Çrş Nis 01, 2015 1:47 pm

Bu Galiba Stk ya direkt basvuru yapamiyoruz bu konstanza heidelberg icin evraklarimi yolluyoruz yoksa uni-asisst uzerinden mi basvuru yapacagiz