Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Cum Haz 26, 2009 11:14 pm

arkadaslar malum 15 temmuz geliyo kayit icin son 20 gune girdik..4 yillik bir umiversite mezunuyum ve ECTS ile muhendislik tamamlamaya gidecegim..benim sorum su basvuru formunda (auslaenderzulassung) en son bititrdigniz okulun belgesini almanca yada ingilizce cevirisini istiyor...ben universite mezunuyum 4 yillik ....

1-Lise diplomasini cevirip yollamam gereklimi ?
2- Transkrip ,Diploma ve OSS kazandi belgesi ni Inglizce cevirdim (Yeminli Tercume) Noter tasdiki gereklimi ? gerekli ise nasil yapacagim herhangi bir notere gidip onaylamak yeterlimi ?
3-birde bu tercumeler ilerde lazim olablir bunlarin noterden onayli fotokopilerini saklasak ilerde gecerli olurmu...

cevap verriiseniz tesekkur ederim......herkese tesekkurler...

auslaenderzulassung ile ilgili ayrintili bilgi sitede yayinlarsaniz sevinirim...

malum 15 temmuz son kayit tarihi icin 20 gun var ve bu auslaenderzulassung ile ilgili bir haber yapip hic olmassa turkceye cevirip siteye koyarsaniz inanin Kadir gecesindeki kadar sevap islemis olursunuz ....

xstern

Mesaj gönderen xstern » Cmt Haz 27, 2009 3:41 pm

son 20 gun diyosun da, bence son gune birakmamak lazim, cunku bu tarihe kadar uninin eline gecmis olmasi gerekiyor, aps ile gondersen bile nerden baksan 4 ya da 5 gunde variyor...

berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Pzr Haz 28, 2009 11:44 pm

cevap verebilecek kimse yok mu su noter konusuna ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 28, 2009 11:56 pm

belgeleri uni ye yollarken noter tasdigine gerek yok.. yeminli tercumanda yapilmasi yeterli..