Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Felsefe Okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
adbulamadim

Mesaj gönderen adbulamadim » Cmt Mar 21, 2015 8:05 pm

Merhaba arkadaslar, ben su an lise ogrencisiyim, 11. sinifim ve Turkiye sartlarina gore gayet iyi bir lisede Uluslararasi Bakalorya programinda egitim goruyorum buna ek olarak MEB dersleri de goruyorum. Ingilizce seviyem iyi, Arapcam ve Farscam var ama Almancaya daha yeni basladim. Acikcasi Almanya\'da iyi bir universitede felsefe okumaya niyetliyim. Ne yapmam, ne zaman yapmam gerekiyor? Hangi universiteleri onerirsiniz? Onerilerinizi, cevaplarinizi bekliyorum. Tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 22, 2015 2:19 pm

Siteye hosgeldin oncelikle. Fu berlin veya gottingen i tavsiye edebilirim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 23, 2015 2:43 am

Almancan anadilin kadar olmasada , cok cok iyi olacaksa , Almanca cok kitap okumak ve yazi yazmak sorun olmayacaksa , almanyada felsefe okunur . Is olanaklarida kisitli , akademik kariyer harici
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

adbulamadim

Mesaj gönderen adbulamadim » Pzt Mar 23, 2015 8:39 am

akademiyen olmayi hedefliyorum, tesekkur ederim :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 23, 2015 2:52 pm

Bol sans.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

stolpert

Mesaj gönderen stolpert » Sal Mar 24, 2015 12:07 am

Zor ama, kendine bu istegi goruyorsan yol yakinken basla. Felsefede yolun mutlaka almanca/almanya\'ya dusecektir zaten.

nymphadoraa

Mesaj gönderen nymphadoraa » Cmt Mar 28, 2015 7:58 pm

Merhaba, bu basligi gorunce ben de kendi merak ettigim bir kac seyi sormak istedim. Ankara Universitesi felsefe bolumu mezunuyum, almanyada yine bir felsefe bolumunde ingilizce yuksek lisans yapmak istiyorum. Ancak cogu dogal olarak almanca egitim vermekte. Almanyada yuksek lisans icin ingilizce egitim veren universiteler var mi, varsa hangileri, yardimci olursaniz cok sevinirim. Bir suredir arastiriyorum ama daad gibi sitelerde isin icinden pek cikamadim.

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Pzt Mar 30, 2015 4:22 pm

Almanya\'da iyi bir universitede felsefe okumayi istemek...

Bu istegin altinda somut hangi nedenler var? Beni yanlis anlamayin, ben felsefeyi cok severim. Okudugum kitaplar da zaten hep bu kategoride fakat ben felsefeyi gunumuzde hep "herhangi bir disipline yardimci" olarak gordum. Zaten alman universiteleri de oyle goruyor olacak ki, felsefe egitimi sonrasi "ergaenzungstudium" olarak hukuk, tip vs. gibi bolumlerin okunmasi tavsiye edilmis. Tek basina felsefe egitimi ile hangi pozisyonlara gelinebilir ki? Mesela emekliliginize kadar dusuk bir maas ile hernagi bir kutuphanede gorevli olarak calisirarak aradigi kitaplari bulamayan insanlara kitaplarin yerlerini gostermek ve bos zamanlarinizda da oturup "dusunmek" mi isterdiniz? Is olanaklarinin kisitli olacagini bilmenizi isterim, en azindan alman universitelerinin sitelerinde yazanlara gore durum boyle...

Mesela hukuk bilimleri okumak ister miydiniz? Pekala "dusunce" odakli bir bolum cunku ve is olanaklari daha iyi olabilir.

stolpert

Mesaj gönderen stolpert » Sal Mar 31, 2015 1:59 am

ikinci dunya savasindan sonra universitelere kimyasal ve kitle imha silahlari uretmek icin boca edilen odenekler ve universitelerin bugun geldigi "arbeitsmarkt, kariyer, representabl vs." statuleri. Birimiz de muhendis ya da pazarlamaci olmayiversin, sanat ve dusunce alaninda uretmek ve ogretmek uzerine gelistirsin kendini mesela?

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Çrş Nis 01, 2015 1:54 am

[quote]stolpert tarafindan yazilan metin:

ikinci dunya savasindan sonra universitelere kimyasal ve kitle imha silahlari uretmek icin boca edilen odenekler ve universitelerin bugun geldigi "arbeitsmarkt, kariyer, representabl vs." statuleri. Birimiz de muhendis ya da pazarlamaci olmayiversin, sanat ve dusunce alaninda uretmek ve ogretmek uzerine gelistirsin kendini mesela?[/quote]

Muhendislerin veya pazarlamacilarin geldigi disiplinler pekala "sanat ve dusunce" ile ic ice zaten. Ben kendim mimarlik gibi bir yeterince "presentable" bir bolum okuyorum ve "sanat ve dusunce" olmadan bu bolum dusunulemez.

Ornegin unlu filozoflardan Marx donemin ekonomisini agir bir iktisadi dil ile degerlendirirken, bunda hukuk ve ekonomi egitimi almasinin payi vardi. Veya Nietzsche\'nin derin din ve toplum tahlillerinde teoloji ve filoloji egitimi almasinin etkisi yok muydu? Veya Freud\'un tipci olmasi vesaire...

Ortak kani, sadece felsefe okumak yerine bir onceki mesajimda belirttigim bir yontem izlenmesi yonunde. Merak etme, ben arkadasa "Muthis bir pazarlamaci olup 5 kova bali 100 liraya satarak insanlarin kanini em" demedim. Bir ornek vererek, hukuk bilimleri okuyabilecegini soyledim.

adbulamadim

Mesaj gönderen adbulamadim » Çrş Nis 01, 2015 5:44 pm

hukuk etik acisinda sorguladigim bir meslek benim icin. "sosyal bilimler" ve "sosyal bilimci ahlaki" zaten para gozetmez. Nietzsche kesinlikle bir ornek degil benim icin, Freud\'un temel sebebi ise felsefeye ilgi duyan bir tipci olmasidir, tam tersi olsaydi cok daha farkli ve dogru bir yontem sahibi oluru.

stolpert

Mesaj gönderen stolpert » Çrş Nis 01, 2015 5:54 pm

[quote]Chandelier tarafindan yazilan metin:

[quote]stolpert tarafindan yazilan metin:

ikinci dunya savasindan sonra universitelere kimyasal ve kitle imha silahlari uretmek icin boca edilen odenekler ve universitelerin bugun geldigi "arbeitsmarkt, kariyer, representabl vs." statuleri. Birimiz de muhendis ya da pazarlamaci olmayiversin, sanat ve dusunce alaninda uretmek ve ogretmek uzerine gelistirsin kendini mesela?[/quote]

Muhendislerin veya pazarlamacilarin geldigi disiplinler pekala "sanat ve dusunce" ile ic ice zaten. Ben kendim mimarlik gibi bir yeterince "presentable" bir bolum okuyorum ve "sanat ve dusunce" olmadan bu bolum dusunulemez.

Ornegin unlu filozoflardan Marx donemin ekonomisini agir bir iktisadi dil ile degerlendirirken, bunda hukuk ve ekonomi egitimi almasinin payi vardi. Veya Nietzsche\'nin derin din ve toplum tahlillerinde teoloji ve filoloji egitimi almasinin etkisi yok muydu? Veya Freud\'un tipci olmasi vesaire...

Ortak kani, sadece felsefe okumak yerine bir onceki mesajimda belirttigim bir yontem izlenmesi yonunde. Merak etme, ben arkadasa "Muthis bir pazarlamaci olup 5 kova bali 100 liraya satarak insanlarin kanini em" demedim. Bir ornek vererek, hukuk bilimleri okuyabilecegini soyledim.[/quote]

Haklisin :-)