Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master ve calismak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kguner

Master ve calismak

Mesaj gönderen kguner » Çrş Mar 11, 2015 12:27 am

Merhaba arkadaslar, forumlardan birazini inceledim ama aklimda birkac soru var hala. Ben elektrik elektronik muhendisligi 4.sinif ogrencisiyim. Bu sene mezun oluyorum ve mezun olduktan sonra almanya\'da master yapma dusuncem var. Suan ortalamam biraz dusuk 2.47 (artma ihtimali de var) ve almancamda hic yok. Simdi benim bu durumumla almanyada herhangi bir universiteden sartli kabul asma sansim var midir? Aslinda stuttgart universitesini istiyorum yalniz oradan kabul almam zor gibi duruyor. Stuttgart universitesinden sartli kabul alabilir miyim? Olmazsa baska hangi universiteden sartli kabul alabilirim?
Aklima takilan bir diger kisimda almanyada calismakla ilgili. Ben mezun olduktan sonra yalniz dil egitimi icin Almanya\'ya gitsem ve dil egitimim sirasinda is bulursam tekrar oturum izni alabilir miyim yoksa cikis yapip tekrar vize almam gerekir mi?
Arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Master ve calismak

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 12, 2015 3:00 pm

Hic almancan yoksa isin biraz zor kabul icin. En azindan temmuza kadar a1 alip ru bochum ve tu dortmund a basvuru yap.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kguner

Master ve calismak

Mesaj gönderen kguner » Prş Mar 12, 2015 4:31 pm

Facebookta ki grubunuzda bir arkadas duisburg-essenden rahatlikla on kabul alabilecegimi soyledi.ordan alma sansim yok mudur peki? Bu forumda da universite aciklamalarinda duisburg siegen paderborn gibi universitelerin sifir almanca ile on kabul alinacagi yaziyor. Onlarda da mi on kabul alma sansim olmaz?