Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Exmatrikulation Sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
RWTH Aachen

Exmatrikulation Sorunu

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Sal Mar 10, 2015 7:04 pm

Nisanda baslayacak SS 15 icin FH- ve RWTH Aachen\'a basvurdum, FH\'dan bugun Zulassungsbescheid geldi; hem Maschinenbau hem de Luft- und Raumfahrttechnik icin. Gonlumde yatan elbetteki RWTH, fakat onlar da Nisan gibi Zulassung alip alamadigimi bildirecekler, ozellikle 2. ve sonraki Semester\'lar icin RWTH\'da fazla yer acmiyorlar ogrencilere.

Bir yandan da vizemi uzatmam icin Einschreibung\'un olmasi cok onemli ve 20. Mart\'a kadar FH\'ya kaydimi yaptirmazsam, kayit hakkim doluyor. Dimyat\'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak da istemiyorum fakat size sorularim sunlar;

1) FH\'ya kayit yaptirir, Nisan basi gibi RWTH\'dan kabul gelirse, FH\'dan kaydi sildirip, FH\'ya odedigim Semesterbeitrag\'i geri alabilir miyim?

2) Ileride RWTH\'dan atilirsam (aman Rabbim :|), FH\'ya gecmek isterken bir sorun yasar miyim? Yani adamlar sen zaten bizdeydin, bi oraya bir buraya ne ayaksin derler mi? :)

Degerli bilgileriniz icin cok tesekkur ederim
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Exmatrikulation Sorunu

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 11, 2015 12:19 am

1. kaydini sildirebilirsin ama parayi tekrar geri alamazsin.
2. Almanya da bir uniden atilirsan direk sinirdisi ediliyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

RWTH Aachen

Exmatrikulation Sorunu

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Çrş Mar 11, 2015 8:08 pm

Bugun bu konuyu RWTH\'ya danistim, parayi belki geri alma ihtimali belirli bir tarihe kadar olabilir dedi, en iyisi FH\'ya sormak.

Atilmadan once o zaman yemiyorsa zorlugu, bolumu ya da okulu degistirmek lazim. O da ilk 3 Semester icinde mumkunmus, bugun yine Auslaenderamt\'a sordum. Sonrasinda bolum degistirme durumunda sorun cikabiliyormus. Cok tesekkurler Physiker.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Exmatrikulation Sorunu

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 12, 2015 2:57 pm

Son cumlene katilmiyorum ama.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

RWTH Aachen

Exmatrikulation Sorunu

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Mar 12, 2015 5:02 pm

Sonrasinda bolum degistirme durumunda sorun cikmasi mi? Bilmiyorum genelde nasil ama bunu bana Yabancilar Polisi soyle anlatti. Ornegin 5 Semester Medizin okuyan birisi tutup ben Architektur okumak istiyorum derse, saydirabilecegi dersler neredeyse hic olmadigindan izin vermiyorlarmis. Fakat, 5 Semester Maschinenbau okuyan, sonra Bauingenieurwesen okumak isterse bu duruma goz yumuyorlarmis.

FH Aachen da bugun Semesterbeitrag icin aciklama yapti. 241.00 €, 6 aylik Semester icin bicilen fiyatsa, atiyorum Mayista okuldan ayrilmak istiyorsaniz, 1 aydan beri Semesterticket\'den yararlandiginiz icin 200€ gibi bir rakam geri size odeniyormus.