Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

istedigim bolumu okumam icin farkli yollar var mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pelin19

Mesaj gönderen pelin19 » Pzt Haz 22, 2009 8:22 pm

slmmm
ben fachabitur yaptim ve uni okumaya karar verdim. maalesef bu diplomayla istedigim bolumu yani psikoloji okumam imkansiz ama belki baska yollar vardir diye sizlere danismak istedim. grundschullehramt yani ilk okul ogretmenligi bolumu de ilgimi cekiyo bundada tam abitur gerekiyo ama arastirmalarim sonucu 1 yil soziale arbeit okuduktan sonra kassel de ilk okul ogretmenlige gecebilirim. Acaba psikoloji bolumunde de bu veya buna benzer yollar var mi????? bazi uni lerde yazilma kosulu olarak Fachgebundene Hochschulreife ile de yazilabilirmisim. yani 2 ci yabanci dilsiz abitur..... ? bende dedigim gibi fachabitur var bu diplomayi almak icin bir seneden fazla okuamam gerekir mi?? psikoloji bolumunu okumayi cok cooooooook istiyorum!! bildiginiz onerebileceginiz akliniza gelen her turlu yollari imkanlari paylasirsaniz cok sevnirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 23, 2009 6:08 pm

Normal sartlarda Fachabi ile heleki Psikoloji gibi NC ortalamalarinin uctugu bir bolume basvurma sansin yok.. aber eine ausnahme stellt die uni wuppertal seit 2005 dar.. so weit ich weiß , musst du da nur eine Reifeprufung ablegen, um Psychologie zu studieren..

mfg

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Haz 23, 2009 6:21 pm

Merhaba oncelikle aramiza hosgeldin.

FH\'larda sadece Psikoloji yok maalesef. Ama bazi FH\'lar da yakin bolumler var.

Ben mesela birisini buldum Hochschule Zittau/Gorlitz\'de Fachabitur ile basvurabilecegin Kommunikationspsychologie (FH) ama onda da NC 1,7 ile sinirlandirilmis.. :(

http://www.inf.hs-zigr.de/sozialwesen/k ... /index.htm

buraya bir goz at derim...