Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hukuk Yuksek Lisansi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
e91

Hukuk Yuksek Lisansi

Mesaj gönderen e91 » Cum Şub 27, 2015 3:37 am

Merhaba, ben hukuk mezunuyum ve berlin\'de yuksek lisans yapmak istiyorum.. alman vatandasiyim, ailem orada, oturum vs kalacak yerle ilgili sorunum yok ama hayatim tr\'de gectiginden almanca\'m cok kotu durumda.. su an icin almanya\'ya gidip bir dil kursuna yazilmayi dusunuyorum, onumuzdeki hafta gitmeyi planliyorum hatta.. Yuksek lisansa basvuru filan sonraki asama.. Ama diyorum ki hazir tr\'deyken gereken tum belgeleri toplayayim..
-Ales sonucu..
-Diploma..
-Transkript..
-Referans mektubu..
Baska neler gerekiyor bilginiz varsa yazar misiniz? Ayrica bu referans mektubu nasil oluyor, illa 2 prof\'un mu yazmasi gerekiyor, ve ne yazmasi gerekiyor ya da bunun bir formu var midir bilgi verebilir misiniz?
Son olarak ortalamam 2.57.. Berlin\'de bu ortalama ile kabul edilir miyim? Cevaplar icin simdiden tesekkur ederim:)

sertac

Hukuk Yuksek Lisansi

Mesaj gönderen sertac » Cum Şub 27, 2015 12:15 pm

Bende ayni amacla geldim.Kabul icin ales sonucu gerekmedi.Arti saglarmi bilmiyorum.Ek olarak lise diplomasi,Osym kazandi belgesi ve Universiteden Euoropass diye transkripte benzer bir sey aldim.
Referans mektuplarinda bildigim kisaca hoca seni ovuyor.Cogu zaman ogrencinin kendisine yazdirip sadece imza atiyorlar.
Ortalaman Berlin\'e yeter mi bilmiyorum Almanya\'da bir yerde kesinlikle ortalama sikintisi cekmezsin kabul icin.