Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hazirana B2 seviyesi ve hangi universiteler?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yleee

Mesaj gönderen yleee » Sal Şub 24, 2015 8:44 pm

Merhabalar,

Su an A0 seviyesinden B1 seviyesine kadar olan almanca kursuna gidiyorum. Benim seviyem ama ileri duzeyde yani hic bilmeyerek gelmedim Almanyaya. Disarda kendimi cok rahat ifade edebiliyorum ve soylenenleri anliyorum. Agustosta sinava girecegim ve eger kazanirsam B1 sertifikasi alacagim. Yalniz arastirmalarima gore B2 sertifikasi olmadan MASTER yapma olasiligim dusuk oluyormus. Oglene kadar kursa gidiyorum ogleden sonrada konusma pratigine gidiyorum bi ogretmene onun disinda da arkadaslarimla ve akrablarimla konusuyorum. Sorum su ki, Agustosa kadar B2 seviyesine kendimi getirebilir miyim ve TESTDAF sinavina girip basari gosterebilir miyim sizce? Her gun evde ileri seviye calisiyorum. Ayrica Turizm ve Otel isletmeciligi/Seyahat isletmeciligi bolumu mezunuyum (4 yillik)
Master yapmak istiyorum. B1 ile Marketing, Manager, Bwl kabul eden universiteler hakkinda bilginiz var mi?

bauen

Mesaj gönderen bauen » Sal Şub 24, 2015 8:53 pm

b2 ye gelmekle testdafa girip basarmak cok farkli seyler once onda anlasalim . sadece b2 sertifikasiyla kabul veren uni bilmiyorum sahsen.

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Şub 24, 2015 9:35 pm

Kabuldan kastin kayit olmak mi?
Sayet sartli kabul diyosan iyi okullarda zor. En az b2 olmali
Ayrica bwl\'in masterlarinda cogu universite ayrica toefl ya da ielts istiyo

ahmbrkt

Mesaj gönderen ahmbrkt » Çrş Şub 25, 2015 12:09 am

selam, eger illa b2 seviyesine gelmen gerekiyorsa, dil okulundaki ogleden sonra olan kursada katil, bolelikle 1ayda 2 seviye atlarsin..