Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Birinci Donemden Sonra Ogrenci Degilim Ne Yapmam Gerekiyor

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
birke

Mesaj gönderen birke » Pzt Şub 23, 2015 6:10 pm

Merhabalar,

Ekim 2014 de Berlin de bir master programina baslayacaktim ancak vizem cok gec geldi , nerdeyse Aralikta universiteye basladim , ancak cok gec kaldigim icin ve Almancam yeterli olmayacagi icin Ekim 2015 de okula baslamama karar verildi ve Ekim 2015 icin yeni bir kontrat imzaladim.

Oturma iznimi 2017 ye kadar verdiler ancak , ben okula Nisan 2015\'e kadar kayitliyim ve saglik sigortam Nisan 2015\'e kadar gecerli. (Saglik sigortami AT11 belgesi ile AOK dan yaptirdim , sadece kayitli oldugum semester boyunca gecerli)

Nisan 2015 den Ekim 2015 e kadar ogrenci olarak gorunmuyorum ve saglik sigortam yok.
Ne yapmam gerekir?

Yardimlariniz icin tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 23, 2015 10:42 pm

Oturumunun olmasi onemli , kafan rahat en azindan.Normalde yasak sanirim sigortasiz durmak ama ben olsam beklerim ekime kadar eger.Ben 2 yildir bir kere bile ihtihac duymadim , vize randevulari haric :)

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 23, 2015 11:00 pm

sigorta konusunda bisey diyemem keyfine kalmis ama eger ogrencilik durumun gecici olarak olmayacaksa yabancilar subesine durumla ilgili bilgi vermeni oneririm aksi taktirde oturumunu iptal edebilirler

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Pzt Şub 23, 2015 11:23 pm

Sana bifiil 2017\'e kadar vize verildiyse sikinti yok
Bildigim kadariyla cagrilmazsin ordnungsamt\'tan neden okula baslamadin diye.
Calisma iznin de varsa ekime kadar hem para biriktirir, hem de dilini gelistirirsin. Olmadi dil kursuna bile gidersin

birke

Mesaj gönderen birke » Sal Şub 24, 2015 12:09 am

Tesekkur ederim herkese , yabancilar subesine gidip bilgi vereyim o zaman , umarim 6 ay icin oturma iznimden olmam

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Şub 24, 2015 1:20 am

Universitede kayitli kalip , donem harcini odeyip , hicbir ders secmeden 2015 Ekim\'i bekleyebilirdin aslinda , tabi eger hocalar veya sekterlik bu baslangic ertelemeye kendileri karar vermediyse...

Yabancilar amirligine gitmen birseyi degistirmez diye dusunuyorum, oturumunda bir degisiklik yapacaklarini zannetmiyorum.Okula kayitlisin neticede hala.
" exmatrikulation bescheinigung " almadigin surece okul ile iliskigin kesilmis sayilmiyor.

Yeni doneme kadar bekleyebilirsin sigortan olmadan , sonra tekrar AOK\'ya gidip yeni donem icin kayit yaptirabilirsin.AOK\'nin gecmis 6 ayi soracagini zannetmiyorum AT11 oldugu icin.

Alternatif olarak dil kursuna gidenlerin yaptirdigi aylik 30 Euro olan sigortalardan yaptirabilirsin 6 ay icin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

birke

Mesaj gönderen birke » Sal Şub 24, 2015 1:30 am

Cevabiniz icin tesekkur ederim
Okul ozel universite o yuzden kayitli kalma gibi bir luksum olmadi.
Ancak okula nisana kadar kayitliyim ve vizemde calisma iznim var ve eger ogrenci degilsem vizemin turunu degistirmeleri gerekiyormus.
Dil kursuna gidecek olsam 6 aylik mi yazilmam gerekiyor bu saglik sigortasindan yararlanmak icin yoksa 1 aylikta yeterli olurmu?
Kafam cok karisti , simdi yabancilar dairesine gitsem vizemi geri alirlar birde uzerine ekimde tekrar bloke hesapta 8.000 euro isterler diye korkuyorum

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 24, 2015 9:02 am

elinde ekimde tekrar baslayacagina dair uniden bir belge var mi ?

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Şub 24, 2015 11:37 am

[quote]birke tarafindan yazilan metin:

Ancak okula nisana kadar kayitliyim ve vizemde calisma iznim var ve eger ogrenci degilsem vizemin turunu degistirmeleri gerekiyormus.
Dil kursuna gidecek olsam 6 aylik mi yazilmam gerekiyor bu saglik sigortasindan yararlanmak icin yoksa 1 aylikta yeterli olurmu?
Kafam cok karisti , simdi yabancilar dairesine gitsem vizemi geri alirlar birde uzerine ekimde tekrar bloke hesapta 8.000 euro isterler diye korkuyorum[/quote]

Birke sen neden Ordnungsamt\'i ise karistiriyosun ki?
2017\'e kadar kesintisiz vizen var dimi?
Ekime kadar 6 aylik dil kursuna yazil gerekirse
Dil kursuna yazilirken senden bildigim saglik sigortasi istenmez.
Bana iki yil once 2 senelik vize almistim. Hemde seyahat sigortasiyla

technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal Şub 24, 2015 12:03 pm

[quote]ruudacroam tarafindan yazilan metin:

[quote]birke tarafindan yazilan metin:

Kafam cok karisti , simdi yabancilar dairesine gitsem vizemi geri alirlar birde uzerine ekimde tekrar bloke hesapta 8.000 euro isterler diye korkuyorum[/quote]

Birke sen neden Ordnungsamt\'i ise karistiriyosun ki?
2017\'e kadar kesintisiz vizen var dimi?
Ekime kadar 6 aylik dil kursuna yazil gerekirse
Dil kursuna yazilirken senden bildigim saglik sigortasi istenmez.
Bana iki yil once 2 senelik vize almistim. Hemde seyahat sigortasiyla[/quote]

oturum izni ogrenci olarak alindigi icin durumla ilgili bilgi vermesi gerekiyor aksi taktirde auslaenderbehorde okula kaydinin dahi olmadigini ortaya cikarirsa isler o zaman daha kotu bir hal alir ve oturumun iptalinden baska care kalmaz. auslaenderbehordeyi ocu olarak gormeyin durumunuzu dogru duzgun anlattiktan sonra onlar size yardimci oluyorlar sakli gizli is yapmaktansa gercekli olun sonradan basiniz agrimasin...

birke

Mesaj gönderen birke » Sal Şub 24, 2015 12:06 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

elinde ekimde tekrar baslayacagina dair uniden bir belge var mi ?[/quote]

evet elimde belgem var

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Sal Şub 24, 2015 8:34 pm

Techonur\'a katiliyorum. Sakli gizli is yapmaktansa durumu anlatmak gerek. Bir arkadasimin basina geldi, nedense okula gitmeyi biraktigini soylemedi Auslaenderbehorde\'ye. Sonra gittiginde niye soylemedin diye firtina kopardilar, vize vermediler, Fiktionsbescheinigung da vermediler. Kiz avukata gitmek bilmem kac Euro odemek zorunda kaldi, anca o zaman verdiler vizesini.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.